Ліктьовий суглоб є однією з найбільш уразливих частин людського тіла, через що він нерідко піддається травмуванню не тільки при інтенсивних фізичних навантаженнях, але і в повсякденному житті. Щоб захистити його від різних ушкоджень (в тому числі, під час занять спортом) або прискорити відновлення після травм, які вже трапилася, рекомендується використовувати спеціальні ортопедичні пристрої - фіксатори для ліктя.

Що таке бандаж на ліктьовий суглоб і коли він може знадобитися?

Медичні налокітники - це фіксуючі пов'язки для ліктьового суглоба, які сприяють його підтримці в фізіологічно правильному положенні і тим самим уберігають від розтягнень, ударів і інших видів ушкоджень. Крім того, подібні вироби часто використовуються при різних захворюваннях ліктя з метою зняття набряку, зменшення больових відчуттів, зниження навантаження на проблемну область, поліпшення місцевого кровообігу і стимуляції відновних процесів.

Бандаж на лікоть: його види та особливості конструкціїСеред найбільш поширених патологій, при яких рекомендується носіння ліктьового бандажа, можна відзначити:

  • епікондиліт;
  • тендиніт;
  • бурсит;
  • артрит;
  • артроз;
  • хондрокальциноз;
  • нестабільність ліктьового суглоба;
  • забій, пошкодження зв'язкового апарату, перелом і інші травми ліктьового суглоба;
  • надвиростковий перелом плечової кістки;
  • посттравматичне або післяопераційне запалення тканин в області ліктьового суглоба.

Також налокітники є незамінною річчю для спортсменів (особливо тенісистів, гольфістів, баскетболістів) і всіх інших людей, які часто піддають руки надмірним навантаженням (наприклад, під час роботи, пов'язаної з підйомом важких предметів). Ортопедичні пов'язки в таких випадках є ефективним засобом профілактики травм, при цьому, вони абсолютно не сковують рухів і не доставляють дискомфорту в процесі носіння.

Видове різноманіття фіксаторів на лікоть

Залежно від конструкції, матеріалів виготовлення і призначення, виділяють наступні види медичних налокітники:

  • Неопреновий бандаж на лікоть. Подібні вироби, як правило, використовуються з метою захисту ліктьового суглоба від пошкоджень, а також для зниження больових відчуттів при незначних травмах і запальних захворюваннях. Захисні бандажі, виготовлені з неопрена, відрізняються високою еластичністю і м'якістю, завдяки чому вони надзвичайно зручні у використанні і практично непомітні під одягом. Також вони володіють хорошими теплозберігаючими властивостями, що сприяють поліпшенню кровообігу, усуненню спазмів і розслабленню м'язів.
  • Бандаж ліктьовий з силіконовими вставками. Даний фіксатор, як і попередня модель, виготовляється з пружного м'якого матеріалу, що забезпечує щільне прилягання до руки і легку підтримку ліктьового суглоба. Головною його відмінністю є наявність анатомічних силіконових вкладишів. Ці вставки створюють ефект масажу і надають помірний компресійний вплив, забезпечуючи тим самим зняття напруги зі зв'язок, зменшення болю і поліпшення рухливості суглоба.
  • Супорт ліктя. Для професійних спортсменів і «любителів», які не розраховують свої сили при виконанні силових вправ, дуже важлива додаткова підтримка ліктьових суглобів. Забезпечити її здатні супорти - еластичні пов'язки, які м'яко фіксують цю вразливу зону і попереджають травми під час тренувань. Вони відмінно тримаються на руці і не сповзають, добре пропускають повітря, забезпечують додатковий комфорт і безпеку.
  • Роз'ємний ортез на лікоть - виріб, що забезпечує фіксацію суглоба і, в той же час, практично не обмежує амплітуду його рухів. Завдяки рознімній конструкції і надійним застібкам-липучкам можна легко регулювати ступінь прилягання бандажа до ліктя і рівень наданої компресії, що дозволяє використовувати такий ортез для профілактики і лікування широкого спектру патологій. Зокрема, його застосування показано при дегенеративно-дистрофічних змінах суглобів, бурситі, епікондиліті, а також в період посттравматичної та післяопераційної реабілітації.
  • Шарнірний ортез на ліктьовий суглоб. При переломах і інших серйозних травмах ліктя, що вимагають його часткового або повного знерухомлення, в якості альтернативи гіпсовій пов'язці може бути використаний жорсткий бандаж з шарнірами. Складається він з двох манжетов, металевої шарнірної системи і функціональних ременів. Завдяки особливостям своєї конструкції і можливості регулювання кута згинання ліктьовий ортез забезпечує надійну іммобілізацію суглоба і запобігає його надлишкову рухливість, створюючи тим самим оптимальні умови для правильного загоєння тканин і швидкого одужання.
  • Пневмо-пов'язка (епікондилітний фіксатор). Бандаж у вигляді браслета, що закріплюється в області надвиростків за допомогою липучок Velcro, ефективно знімає напруженість у сухожиллях, полегшує біль в м'язах і сприяє швидкому розсмоктуванню набряків при «лікті тенісиста» та інших видах епікондиліта. З внутрішньої сторони пневмо-пов'язки оснащуються спеціальними масажними подушечками з силікону або пластазоту, які забезпечують надійну фіксацію пошкодженої ділянки і надають на неї додатковий компресійний вплив.

Бандаж на лікоть: його види та особливості конструкції

Всі бандажі для ліктя випускаються як для правої, так і лівої руки, а також є універсальні моделі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що перед покупкою того або іншого виробу бажано проконсультуватися з лікарем, який призначить найбільш оптимальну модель для вирішення Вашої проблеми: бандаж на лікоть еластичний, легкий, середній або жорсткий - для профілактики, іммобілізації, реабілітації, зниження навантаження, занять професійним спортом або аматорських тренувань. Придбати ж бандаж для ліктьового суглоба за самою вигідною ціною і з додатковою безкоштовною консультацією наших спеціалістів з медичною освітою Ви зможете в інтернет-медмагазині «Ортоп». Ми гарантуємо високу якість представлених в асортименті товарів, а також пропонуємо зручні варіанти оплати і доставки замовлень (на Ваш вибір).

Бажаємо Вам міцного здоров'я!