Супорти тазостегнового суглоба і їх види

Захворювання тазостегнових суглобів мають різне походження і механізми розвитку, але проявляються зазвичай однаково: болем, дискомфортом, обмеженням рухливості ноги. З подібними скаргами найчастіше стикаються неврологи, травматологи і ортопеди.

Тазостегнове зчленування складається всього з двох кісток і має форму шарніра. При цьому обсяг рухів в ньому не обмежується простим обертанням - ногою можна ворушити в усіх трьох площинах практично без обмежень. Разом з м'язами тазового пояса ці суглоби забезпечують повсякденну активність людини, тому їх захворювання і травми можуть істотно впливати на якість життя, приводячи часом до інвалідності.

Лікування тазостегнового суглоба включає в себе медикаментозну терапію, фізіопроцедури, ЛФК та ​​масажі, а в крайніх випадках - оперативні втручання. На всіх етапах одужання обов'язковою умовою є повне або часткове знерухомлення хворої кінцівки, щоб зняти навантаження з пошкоджених тканин. Для цих цілей створено спеціальне пристосування - корсет для тазостегнового суглоба. Різні види цього виробу мають різну конструкцію і ступінь жорсткості, щоб в кожній конкретній ситуації досягти потрібного ступеня іммобілізації і компресії (здавлювання) кінцівки. Крім цього, бандаж на стегно надає інші позитивні ефекти:

  • допомагає знизити біль за рахунок утримання кінцівки в анатомічно правильному положенні;
  • правильно розподіляє навантаження на суглоби і м'язи;
  • стимулює відновлювальні процеси за рахунок зігрівання, поліпшення кровообігу і легкого масажу.

Залежно від необхідного ступеня фіксації виділяють кілька видів тазостегнових ортезів:

  1. Еластичні, або м'які бандажі створюються з трикотажного еластичного матеріалу. Вони відводять зайву вологу від шкіри і дозволяють зберігати тепло, що особливо важливо при інтенсивних заняттях спортом. Конусоподібна форма виробу відповідає анатомічним особливостям стегна, завдяки чому забезпечується рівномірне здавлювання м'яких тканин. Такі супорти рекомендуються для професійних спортсменів і для людей, які ведуть активний спосіб життя. Вони використовуються для запобігання розтягнення м'язів, розрив зв'язок і сухожиль, а крім того як підтримуючий корсет для остаточної реабілітації після травм і операцій.
  2. Середньо-жорсткі ортези для стегна відрізняються від еластичних твердими вставками. Вони дають можливість частково обмежити рухливість ноги, що дозволяє розвантажити хворі суглоби і тканини. Різні моделі можуть бути оснащені шарнірами і ребрами жорсткості для контролю обсягу рухів в кінцівці. Такі бандажі використовуються при вивихах, розтягненнях, запальних захворюваннях або як частина реабілітаційних заходів після переломів і операцій.
  3. Жорсткі корсети представляють собою міцні конструкції, посилені металевими елементами, міцними застібками, липучками і шарнірами. За своєю суттю, це шина на тазостегновий суглоб, повністю іммобілізує ногу. Високоякісні моделі мають м'яке текстильне покриття, що забезпечує комфортне носіння і можуть використовуватися безперервно тривалий час. Крім цього, жорсткий супорт стегна дає можливість проводити рентгенологічне дослідження, не знімаючи виріб з ноги. Такі ортопедичні шини для тазостегнових суглобів показані людям з переломами, розривами м'язів і зв'язок, а також після операцій і ендопротезування.

Крім того, виділяють одно- і двосторонні корсети і тазостегнові бандажі у вигляді пояса. Останні застосовуються при патологіях тазового кільця, про які ми поговоримо нижче.

Показання та протипоказання до носіння тазостегнових бандажів

Бандаж на тазостегновий суглоб: показання та особливості застосуванняРозглянемо найбільш поширені проблеми, з якими щодня стикаються лікарі:

  1. Травми:
  • Вивихи - в переважній більшості випадків зустрічається зміщення головки стегнової кістки назад. Така травма відбувається при різкому впливі на зігнуту ногу (наприклад, при автомобільній аварії). Крім того, в окремих випадках - близько 2% - відбувається мимовільний вивих після тотального ендопротезування кульшового суглоба. Щоб запобігти цій ситуації, а також після процедури вправляння, необхідно частково або повністю знерухомити кінцівку за допомогою ортезів. Ступінь їх жорсткості підбирається індивідуально лікарем;
  • Розтягнення і розриви м'яких тканин стегна - м'язів, сухожиль і зв'язок. Можуть відбуватися у професійних спортсменів внаслідок надмірних навантажень під час тренувань, або ж при травматичному впливі на ногу в аваріях або нещасних випадках. У цій ситуації може знадобитися оперативне втручання, після якого кінцівка повинна бути іммобілізована на певний час, в залежності від ступеня пошкодження;
  • переломи, самим сумно відомим з яких є перелом шийки стегнової кістки. Лікування цих травм, крім іншого, включає тривале знерухомлення ноги, щоб дати час кістках зростися. Альтернативою важкої і незручній гіпсової лангету може стати жорсткий ортез тазостегновий, що фіксує кінцівку в строго заданому анатомічно правильному положенні. Крім цього, можливі переломи тазового кільця, при яких незамінним помічником стане корсет у вигляді пояса.
  1. Артрит і артроз - збірні поняття, що включають різні запальні і дистрофічні захворювання суглоба відповідно. Виявляються вони болем, обмеженням рухів кінцівки аж до повного знерухомлення. Щоб не допустити розвитку пізніх стадій хвороби, коли необхідно протезувати тазостегновий суглоб, лікування потрібно починати при появі перших скарг. Комплексний підхід, що включає медикаменти, ЛФК, масаж, фізіопроцедури і носіння бандажа, дозволить призупинити розвиток даних патологій.
  2. Реабілітація після операцій. Будь-яке хірургічне втручання, починаючи від артроскопії і закінчуючи протезуванням кульшових суглобів, пошкоджує тканини. Щоб не допустити розвитку ускладнень і прискорити загоєння, ортопеди призначають носіння корсетів різної жорсткості. Крім того, моделі ортезів з шарнірами дозволяють почати ранню реабілітацію завдяки регулюванню обсягу рухів в кінцівці.
  3. Вагітність і післяпологовий період. Ні для кого не секрет, що опорно-руховий апарат вагітної жінки піддається великому навантаженню. Найбільший тиск припадає на таз, внаслідок чого можуть розвиватися різні види тазової нестабільності. Крім того, більшість жінок на різних термінах скаржаться на біль в спині і стегнах. У цій ситуації допомогти може крижово-клубовий бандаж у вигляді поясу, який буде підтримувати і зменшувати навантаження на кістково-м'язові структури.

Специфічних протипоказань до носіння ортопедичних корсетів на тазостегнові суглоби немає. Не рекомендується використовувати дані вироби, якщо:

  • шкіра в області застосування має відкриті рани, виразки, запальні елементи;
  • є виражений набряк кінцівки;
  • є індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлений бандаж.

Як вибрати і де купити бандаж на тазостегновий суглоб

Бандаж на тазостегновий суглоб: показання та особливості застосуванняВисокоякісний бандаж на стегно купити не так вже й складно. Щоб допомогти Вам вибрати максимально придатний супорт, який принесе тільки користь для Вашого організму, магазин медтехніки "Ортопед" склав список простих рекомендацій по підбору тазостегнових ортезів:

  1. Для визначення розміру потрібно дізнатися окружність стегна. Для цього зігніть ногу в коліні приблизно на 30 ° і оберніть сантиметрову стрічку навколо самої широкої частини ноги. Отриману цифру звірте з розмірною таблицею, що додається до кожної моделі ортеза.
  2. Якщо Вам необхідно купити бандаж тазостегновий для стабілізації тазового кільця, то вимірювати необхідно обхват стегон на 10см нижче талії.
  3. Купуючи супорт, зверніть увагу, одно- або двостороння модель перед Вами. Якщо потрібен бандаж тільки на одну кінцівку, вибирайте виріб, призначений для носіння на відповідній стороні.
  4. Важливим аспектом є якість виробу. Лікувальний фіксатор стегна повинен бути виконаний з щільного гіпоалергенного матеріалу, що пропускає повітря, з рівними швами і міцними застібками. При покупці тазостегнової шини перевірте цілісність ребер жорсткості і шарнірів. Наш медмагазин пропонує кращі моделі супортів за найдемократичнішими цінами. Вся продукція, представлена ​​в каталозі, має сертифікати якості і гарантію від 6 до 48 місяців, в залежності від виду товару.

Якщо Ви бажаєте придбати якісний і довговічний ортез на стегно, купити його можна одним з таких способів:

  • зателефонувавши в будній день з 9:00 до 18:00. Наші менеджери нададуть Вам кваліфіковану безкоштовну консультацію і допоможуть визначитися з вибором вироби;
  • заповнивши форму замовлення на нашому сайті. В цьому випадку з Вами обов'язково зв'яжеться співробітник магазина і уточнить всі деталі покупки;
  • відвідавши наші салони в Києві, Полтаві, Дніпрі та Львові.

Оплата покупки здійснюється найбільш зручним для Вас способом. Якщо придбання здійснюється післяплатою, то при цьому вноситься страховий внесок в розмірі 100 грн, який потім віднімається від суми замовлення. Доставка виконується наступними методами:

  1. по Києву - кур'єром або поштою;
  2. по Україні - послугами "Нової пошти".

Магазин медтехніки "Ортоп"- з турботою про Ваше здоров'я!"