Крок за кроком, кожен день ноги постійно несуть нас крізь роки. Щоб наше життя було повноцінним, яскравим і дарувало нам весь час нові чудові враження, наші ніжки не повинні нас засмучувати.

Але життя таке, що ніхто з нас, на жаль, не застрахований від проблем і неприємностей. Це стосується і здоров'я ніг.

Бандаж для ніг - це спеціальний виріб ортопедичного напрямку, призначений для фіксації певних ділянок нижніх кінцівок, у випадках:

  • їх пошкоджень і захворювань;
  • різних травм в цій області;
  • для профілактики.

Бандажі для суглобів - що це таке, навіщо і коли вони потрібні? Частина 2Рекомендовано застосовувати в разі виникнення:

  • артриту, артрозу і бурситу;
  • розтягнення зв'язок, запалення м'язів;
  • пошкодження сухожиль;
  • хронічної нестабільності суглобів;
  • вивихів, ударів;
  • набряклості і втоми ніг.
  • для спортивних тренувань;
  • в реабілітаційний період, після операцій, переломів і інших травм, для якнайшвидшого повного одужання, а також для того, щоб уникнути повторного ушкодження.

Надійна фіксація пошкодженого органу в анатомічно правильному положенні, зниження на нього навантаження, обмеження його рухливості, надання підтримки кісток, м'язів і сухожиль - головне завдання даних пристосувань, які можна класифікувати:

  • за місцем кріплення (гомілковостопний суглоб, коліно, стопа і пальці ніг). Існують лівосторонні і правосторонні вироби. Окремим рядком необхідно виділити бандаж на стегно;
  • за рівнем жорсткості (м'які, легкі, еластичні, змінні, середні, напівтверді, жорсткі);
  • за призначенням (профілактика або лікування);
  • за способом фіксації (застібки, шнурівка, липучки, кнопки);
  • по області застосування (спорт, медицина);
  • за кількістю додаткових опцій.

Матеріал виготовлення повинен бути гіпоалергенним і не викликати подразнення шкіри.

Випускаються моделі, які крім підтримки і фіксації, зігрівають суглоб, оскільки в їх склад входить шерсть (овеча, собача і т.п.).

Бандаж на голеностоп.

Це найбільш ефективний і поширений засіб для лікування і профілактики захворювань і травм гомілковостопного суглоба, який є найважливішою частиною опорно - рухового апарату і забезпечує будь-які рухи ступні, з найперших кроків людини в житті. Одночасно, він рівномірно розподіляє тиск всієї ваги тіла на поверхні стоп. Щоб була можливість нормально ходити, необхідно, щоб цей суглоб був здоровий і повністю виконував свої функції, оскільки його пошкодження часто призводить до повної знерухомленості людини. Гомілковостопний суглоб піддається щоденним великим навантаженням навіть при звичайній ходьбі. Але якщо рух стає більш інтенсивним і швидким, то навантаження зростають в рази. Саме тому, ця частина тіла настільки вразлива і часто схильна до різних захворювань і травм.

Бандажі для суглобів - що це таке, навіщо і коли вони потрібні? Частина 2Щоб зменшити біль при пошкодженнях, а також з метою їх попередження, в допомогу людству створений бандаж на гомілковостопний суглоб, купити який зараз можна практично в будь-якому спеціалізованому медмагазині. Він стане незамінним при всіх перерахованих вище захворюваннях і проблемах, а також в разі виникнення:

  • розтягнення зв'язок в цій області;
  • пошкодження ахіллова сухожилля;
  • паралічу стопи;
  • вивихів;
  • ударів;
  • набряків.

В тому числі, фіксатор гомілковостопного суглобу дуже рекомендований спортсменам (з метою профілактики) і тим, у кого є так звана падаюча стопа.

Виділяють кілька типів виробів:

1. Жорсткий ортез на стопу (ортез гомілковостопний сильної фіксації).

Призначається при переломах кісток і інших серйозних травмах в цій області, а також в післяопераційний період, так як забезпечує максимальну іммобілізацію суглоба, роблячи його абсолютно нерухомим. У багатьох випадках може замінити гіпсову пов'язку.

Відзначимо таке пристосування, як деротаційний чобіток. Він надійно фіксує згин і запобігає повороти ноги вправо і вліво, стабілізує горизонтальне положення нижніх кінцівок в ліжку, допомагає уникнути появи пролежнів на п'яті, оскільки забезпечений спеціальною подушкою.

2. Напівжорсткий ортез на голеностоп.

Застосовується для вирішення більш дрібних проблем: розтягнення сухожиль і зв'язок, вивих, загострення артриту, артрозу, бурситу.

3. Еластічний гомілковостопний бандаж та м'який.

Дозволяють зняти навантаження з проблемної ділянки, що веде до зниження болю, зняття запального процесу і набряків. Вони незамінні для спортсменів і людей, які відчувають підвищені навантаження на ноги через зайву вагу, або за родом своєї діяльності (вантажники, будівельники, продавці, перукарі і т.д.). Серед них існують моделі, які зігрівають.

Бандаж для стопи і бандаж для пальців ніг.

Лікарі рекомендують їх до використання при переломах в цій зоні, розтягненнях, ударах і вивихах, а також в разі обморожень і опіків. Ефективні в період реабілітації.

Бувають наступних видів:

  • коригуючі пов'язки;
  • фіксатори;
  • відводять ортези, бандажі на пальці ніг (денні і нічні).

Бандаж на коліно.

Колінний суглоб також є одним з найбільш навантажених, як в повсякденному житті, в побуті, так і під час занять фізкультурою і спортом. Щоб його вберегти від неприємностей, досить правильно і вчасно використовувати наколінники, купити які, в наш час, можна не тільки в аптеці, але і в інтернет - медмагазині, отримавши замовлення з доставкою до дому і заощадивши, при цьому, час і сили.

Фіксатор колінного суглоба - це надійний засіб для профілактики і лікування переважної більшості захворювань і травм коліна, яке допоможе зняти навантаження в цій зоні, полегшити і усунути больовий синдром, зберегти здоров'я суглоба на довгі роки. Адже, якщо про це не подбати заздалегідь, то навіть найменше пошкодження може в майбутньому нагадати про себе малоприємними ускладненнями, а захворювання - перейти в хронічну форму.

Для тих, хто не є фахівцем в даному питанні, слід якомога простіше пояснити різницю між пристроями, які називають бандаж, ортез, тутор і фіксатор.

Бандажі для суглобів - що це таке, навіщо і коли вони потрібні? Частина 2Бандаж для коліна - виріб для підтримки і слабкої фіксації, в якому, як правило, немає пластикових і металевих вставок або ребер жорсткості. Він може трохи обмежувати рух суглоба, а з додаткових матеріалів тут використовують різні вставки з силікону, поролону і т.п. В основному, застосовують для лікування деяких видів захворювань, а також, з метою профілактики рецидивів і ускладнень коли - то перенесених травм і хвороб.

Ортез на колінний суглоб - це те, що часом до цих пір називають напівтвердий і жорсткий бандаж, з урахуванням того, що в них присутні ребра жорсткості. Інакше кажучи, ортез на коліно - це той же колінний бандаж, але обмежує амплітуду руху суглоба в більшій мірі. Випускається з пластиковими і металевими вставками, ребрами жорсткості і пружинними ребрами. Рекомендовано використовувати не в гострий період захворювань і травм, а на етапі реабілітації.

Тутор на колінний суглоб відрізняється наявністю потужних ребер жорсткості і ременями. Забезпечує повну нерухомість в області коліна. Частина фахівців називають тутор шиною, оскільки мається на увазі, що іммобілізація буде здійснена на всі 100%. Накладають при серйозних травмах, сильному загостренні хронічних хвороб і гострих запальних процесах в даній ділянці тіла.

Той чи інший вид ортопедичного виробу може стати в нагоді одному і тому ж пацієнтові на різних стадіях одного і того ж захворювання, або травми.

Оскільки колінний суглоб має складну анатомічну будову, витримує постійні великі навантаження, то він схильний до різних серйозних захворювань і досить часто травмується.

Тому, бандаж на коліно купити необхідно відразу, як тільки людина відчула біль, або його чекають: тренування, активні фізичні вправи, або виконання робіт, що збільшують навантаження на суглоб.

Наколінники - поняття досить узагальнене, яке позначає не функцію, а місце кріплення. Тому, завжди необхідно уточнювати, яка необхідна ступінь обмеження рухливості суглоба в тому, чи іншому випадку.

Коли говорять, що нам потрібен фіксатор коліна, це всього лише означає, що певній частині тіла необхідна підтримка. Тому, не зайвим буде питання про ступінь фіксації і обмеженнях обсягу руху.

Розрізняють такі пристосування для колінного суглоба:

  • лівосторонні і правосторонні моделі;
  • післяопераційні;
  • реабілітаційні;
  • зігріваючі;
  • спортивні, фіксуючі;
  • роз'ємні, компресійні, лігаментарні;
  • лікувальні і профілактичні.

На сьогоднішній день, медичні наколінники мають найбільший попит серед виробів, які купують для дорослих і дітей.

Бандаж тазостегновий.

Тазостегновий суглоб є найбільшим в організмі людини. Він з'єднує стегнові кістки з тазом, приймаючи тим самим на себе величезне навантаження. Тому, захворювання і травми, в цій області, зустрічаються досить часто, як у дорослих, так і у дітей.

Лікування тазостегнового суглоба необхідно проводити вчасно, так як його хвороби і пошкодження нерідко призводять до втрати працездатності і повної інвалідності. Особливо, це стосується людей похилого віку, які в більшій мірі схильні до переломів шийки стегна. В зону ризику також входять спортсмени, люди, які ведуть активний спосіб життя і ті, чия робота пов'язана зі значними і постійними фізичними навантаженнями.

Бандажі для суглобів - що це таке, навіщо і коли вони потрібні? Частина 2Саме цим категоріям населення слід бандаж на стегно купити якомога швидше, поки не сталися будь - які неприємності зі здоров'ям. Адже, як відомо, будь-яку хворобу, або травму набагато легше попередити, ніж потім довго і наполегливо лікувати. А бандаж на тазостегновий суглоб завжди підтримує м'які тканини і м'язи, знизить навантаження, забезпечить легкий масажний ефект, компресію, поліпшить процес кровопостачання і теплообміну.

По суті, бандаж на стегно - ортопедичний виріб, який служить для фіксації стегнового суглоба, його часткової іммобілізації і стабілізації. Як правило, застосовується для лікування деяких захворювань і їх профілактики, а також після невеликих травм (невеликі підвивихи, удари і т.д.).

Інша справа - ортез на тазостегновий суглоб, який забезпечений ребрами жорсткості. Його рекомендують використовувати на етапі реабілітації після переломів, серйозних вивихів, в післяопераційний період, для фіксації суглоба при серйозних недугах (асептичний некроз головки стегнової кістки, наприклад).

Застосовуючи дитячий бандаж на стегно, необхідно враховувати, що він не повинен перешкоджати нормальному розвитку хребта у дитини.

Будь який бандаж на тазостегновий суглоб купити можна швидко і без проблем, звернувшись в медмагазин «Ортоп». Тут, всі вироби відрізняються високою якістю, мають гарантії і сертифікати. Крім доступних цін, Вас чекає унікальна можливість безкоштовно отримати кваліфіковану, професійну консультацію. Зробити це можна в телефонному режимі, або в мережі фірмових салонів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Фахівці з медичною освітою завжди готові вичерпно відповісти на всі Ваші запитання і допомогти додатковим радою, щоб Ви не помилились з вибором.

Оплата можлива, як готівковим, так і безготівковим способом.

Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:

  1. по Києву - кур'єром;
  2. в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Звичайно, ортопедичні пристрої не варто купувати самостійно. Для початку, краще звернутися до лікаря, який поставить правильний діагноз і дасть рекомендації з приводу того, що краще купити, бандаж або ж ортез і яку саме модель пристрою. Адже, якщо виріб буде підібрано невірно, це може тільки нашкодити Вашому здоров'ю.

Бережіть себе.