Бандаж для вагітних (допологовий бандаж) і бандаж після пологів (післяпологовий) - це ортопедичні вироби, які суттєво допомагають майбутнім мамам максимально правильно і безболісно виносити дитину, а також надають неоціненну послугу після того радісного моменту, коли малюк вже з'явився на світ. Вагітність і пологи - це доленосний період в житті кожної жінки і тут важливо не розгубитися, а з усією серйозністю і відповідальністю підійти до вирішення питань, що виникають в такий значущий відрізок часу, у всіх представниць прекрасної статі.

На сьогоднішній день, існує великий вибір бандажів для вагітних. Це і просто допологовий підтримуючий бандаж, і дородові бандаж-труси, і бандажі-грації, тазовий бандаж, бандаж для вагітних з функцією корекції постави, а також бандаж з ребрами жорсткості. Є й такі, як бандажі-шорти, бандажі - майки та бандажі-спідниці, але зустрічаються вони набагато рідше.

В тому числі, серед підтримуючих дородових пристосувань, у жінок користується великою популярністю пояс для вагітних.

Також, існує такий зручний вид бандажа: універсальний бандаж до і післяпологовий.

1. Допологовий бандаж.

Бандаж до пологівДородовий бандаж лікарі рекомендують носити практично всім жінкам, які готуються стати матусями, починаючи приблизно з 20-го тижня вагітності, незалежно від того, наскільки виріс животик. Особливо він потрібний, якщо жінка продовжує працювати, веде активний спосіб життя, проводить на ногах більше 3-4 годин в день, якщо є набряки нижніх кінцівок. Купити дородовий бандаж необхідно, якщо у жінки остеохондроз, викривлення в поперековому відділі хребта, якщо у неї є болі в області попереку, а також, якщо ця вагітність не перша. Бандажі допологові виконують не тільки медичну, а й косметичну функцію. Вони запобігають утворенню розтяжок на шкірі живота і стегон, утворення так званого «в'ялого животика», так як при вагітності стінки черевної порожнини і шкіра розтягуються. Необхідно взяти до уваги, що при повторній вагітності, цей процес відбувається набагато сильніше і швидше. Обов'язковими показаннями для використання даного виробу є:

1) загроза викидня;

2) наявність рубця на матці;

3) наявність великої кількості навколоплідних вод;

4) великий розмір плода;

5) збільшення розміру матки вище норми;

6) при деяких захворюваннях сечостатевої системи;

7) низьке розташування плоду;

8) при певних патологіях вагітності.

Якщо є перераховані вище ознаки, то найчастіше бандаж рекомендують одягати вже з 16-го тижня. Приблизно з 39-го тижня, його вже не носять постійно, а тільки при тривалому пересуванні, при виконанні домашньої роботи, або інших відчутних фізичних навантаженнях, тому що в цей час дитинка починає підготовку до появи на світ і живіт, на цьому терміні, поступово опускається. У деяких випадках, за вказівкою лікаря, бандаж носять до самих пологів.

Допологовий бандажДорогі майбутні мами, пам'ятайте: допологовий бандаж допоможе вам зняти навантаження з органів малого таза, з хребта та м'язів, усуне біль і напруження в спині. Також, він допоможе вашій майбутній дитині зайняти правильне положення, що грає дуже важливу роль при пологах. При покупці допологового бандажа, необхідно знати:

а) виріб не можна туго затягувати, він не повинен тиснути. Правильно підібраний і правильно одягнений бандаж м'яко підтримує живіт і так само делікатно фіксує положення плоду в матці, він практично не відчувається на тілі і не доставляє дискомфорту;

б) бандаж можна носити цілодобово. Його необхідно знімати під час нічного і денного відпочинку, а також бажано робити перерву хвилин на 30 кожні 3-4 години.

2. Допологовий пояс (пояс бандаж для вагітних).

До уваги багатьох жінок, які очікують появи дитини, потрапляють пояси: 1) пояс підтримуючий для вагітних; 2) пояс трусики дородовий. Багато хто вважає, що носити пояс зручніше, ніж бандаж. Його, наприклад, не треба знімати при відвідуванні туалетної кімнати.

Але слід враховувати, що при сильно великому животику, носити пояс може бути не зовсім добре.

У будь-якому випадку, перш ніж купити дородовий бандаж, або пояс, необхідна консультація лікаря акушера - гінеколога.

3. Післяпологовий бандаж.

Бандаж після пологів допомагає організму молодої мами відновитися в найкоротші терміни. Він нормалізує тиск усередині черевної порожнини, сприяє поверненню внутрішніх органів на свої звичні місця, служить швидшому скороченню матки, відновленню тонусу м'язів живота, їх еластичності і пружності, запобігає утворенню гриж, опущенню внутрішніх органів, знімає біль в спині. Звичайно, прибрати розтяжки, обвислий живіт можна і в косметологічної клініці, і за допомогою правильно підібраних фізичних вправ. Але це забирає багато коштів, сил і часу, яких у молодої мами і так обмаль. Тому, з метою економії всіх своїх ресурсів, найкращим рішенням буде купити післяпологовий бандаж в магазині медтехніки Ортоп, який допоможе швидко відновитися після пологів.

Купувати такий вид бандажа найкраще безпосередньо після пологів, так як під час вагітності жінка може не вгадати, який розмір їй потім знадобиться.

Бандаж після пологівУ тому випадку, якщо молода мама істотно додала у вазі і скаржиться на болі в спині, можна сміливо порекомендувати їй корсет попереково-крижового відділу. Серед таких моделей є корсети з металевими ребрами. Вони фіксують і підтримують хребет у правильному положенні, що зменшує на нього навантаження, знімають напругу і біль, сприяють формуванню хорошої постави. Такий корсет для попереково-крижового відділу хребта відрізняється комфортом і простотою у використанні.

Для жінок, які перенесли кесарів розтин, існує спеціальний бандаж, який так і називається: післяпологовий після кесарева. Він має ще одну назву - післяопераційний. Використовуючи такий бандаж після кесаревого розтину, жінка зуміє вберегти себе від багатьох ускладнень, оскільки його призначення - підтримка нижній частині черевної стінки, фіксація і збереження швів в післяопераційний період.

Рішення купити післяродовий бандаж, безперечно, прийме для себе будь-яка жінка, яка стежить за своїм здоров'ям, красою, фігурою і поставою. Тільки, якщо у неї немає для цього протипоказань.

4. Універсальний бандаж (бандаж допологовий і післяпологовий).

Такий універсальний бандаж - це 2 в 1. Він однаково ефективно справляється зі своїм завданням, як в процесі виношування малюка, так і після його появи на світ. Це, по - перше. А по - друге, дозволяє заощадити кошти, адже замість двох бандажів, є можливість придбати один. Під час вагітності, універсальний бандаж допологовий / післяпологовий, одягають широкою частиною назад, для розвантаження спини і її підтримки, а вузьку частину фіксують під животом. Після народження дитини, так само як і після кесаревого розтину, виріб просто перевертають навпаки. У такому положенні, широка частина буде фіксувати і тягнути живіт, а вузьку необхідно застебнути на спині. Дородовий або післяпологовий комбінований бандаж є, як звичайний, так і з ребрами жорсткості. Підбирати його необхідно індивідуально, залежно від потреб організму.

Протипоказання

Пояси і бандажі дородові, післяпологові, універсальні не можна носити, якщо присутні:

1. Шкірні захворювання в місці зіткнення уражених ділянок шкіри з бандажем (поясом).

2. Захворювання нирок, які супроводжуються набряком.

3. Серцево - судинна недостатність.

4. Деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.

5. Алергія.

6. Якщо Вам особисто не рекомендує Ваш доктор, так як у Вас є протипоказання.

Бандаж або пояс допологовий, післяпологовий, універсальний - це, без сумніву, дуже корисні і необхідні речі в гардеробі, як під час вагітності, так і після пологів. Але за умови, якщо жінка всі свої дії узгоджує з фахівцями, ретельно стежить за станом і реакціями свого організму. І не тільки свого організму, але і тієї крихітки, яку вона носить і за яку відповідальна.