Ще в минулому столітті відхилення артеріального тиску (АТ) від норми вважалося явищем, властивим людям похилого віку. Однак, разом з божевільним ритмом сучасного життя, як гіпертонія, так і знижений тиск спостерігаються все частіше і частіше вже серед досить молодих людей. Оскільки дана проблема набуває масовості, ми також не можемо пройти повз неї. Давайте розглянемо докладніше цю проблему серцево-судинної системи.

Що таке артеріальний тиск?

Це поняття має на увазі собою силу кров'яного потоку, з якої відбувається вплив на стінки кровоносних судин. Показники АТ безпосередньо залежать від швидкості і сили роботи серця і від загального об'єму крові, яке воно може пропустити через себе протягом однієї хвилини. У медицині визначено показники абсолютної норми для людини - 120/80 мм. ртутного стовпчика. Якщо цей показник вище або нижче на 20%, то можна говорити про наявність проблеми.

Результати медичних досліджень в області серцево-судинних захворювань відзначають, що за останні 20 років хвороби, пов'язані з відхиленням АТ від норми, значно помолодшали. Тому медики настійно рекомендують всім, без винятку, регулярно стежити за коливаннями тиску, не думаючи про те, що мала кількість прожитих років може бути надійною гарантією абсолютного здоров'я серця і судин. Тільки уважне ставлення до себе і своїх близьких допоможе Вам і Вашим рідним людям своєчасно діагностувати патологію, яка починається, призначити профілактичні заходи і відповідне лікування.

Гіпертонія. Симптоми підвищеного тиску.

Що робити при високому або низькому тиску?Будь-яке стійке або часте відхилення від абсолютної норми АТ в більшу сторону називають підвищеним артеріальним тиском, або гіпертонією. Якщо Ви спостерігаєте у себе такі симптоми:

  • Запаморочення і головний біль.
  • Почервоніння обличчя.
  • Шум у вухах або нудоту.
  • Замерзання кінцівок при нормальній температурі навколишнього середовища.
  • Прискорене серцебиття, котре надає у скроні.
  • Озноб або підвищене потовиділення.
  • Безпричинна дратівливість і відчуття тривоги.
  • Апатія і втома.
  • Набряклість.
  • Падіння гостроти зору

Все це повинно бути приводом подумати про те, що у Вас може бути підвищений тиск і звернутися до лікаря.

Причинами даного захворювання можуть виступати безліч чинників. Ось лише деякі з них: емоційне перенапруження і стрес, неправильне харчування, наявність шкідливих звичок, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя. Також часто гіпертонія є супутнім захворюванням при багатьох недугах. Наприклад, таких, як: цукровий діабет, ожиріння, хвороби нирок, серця та інших внутрішніх органів. Особливо слід стежити за своїм здоров'ям людям, які мають генетичну схильність до патології серцево-судинної системи і чий вік, перейшов кордон 50 років.

Для виключення або, навпаки, підтвердження гіпертонії потрібно регулярно вимірювати тиск. Для цього знадобиться тонометр - медичний прилад, що дозволяє проводити таку діагностику самостійно в домашніх умовах.

Симптоми зниженого тиску.

Знижений артеріальний тиск (гіпотонія) не так небезпечно в порівнянні з її опонентом - гіпертонією. Втім, вона доставляє людині не менше неприємностей.

В основному, люди переносять це захворювання без видимих ​​загрозливих ознак. Такий безсимптомний перебіг захворювання визнається медиками як фізіологічна норма і не потребує лікування. Однак слід задуматися про візит до лікаря при наявності наступних регулярних нездужань:

  • Зниження загального тонусу і працездатності.
  • Висока стомлюваність.
  • Метеозалежність.
  • Сонливість.
  • Головний біль або запаморочення.
  • Непритомні стану.
  • Тремтіння в кінцівках.
  • Напади холодного поту.

Якщо ознаки, описані вище, Ви спостерігаєте у себе на регулярній основі, потрібно обов'язково купити тонометр, щоб він завжди був під рукою. Так Ви зможете самі постійно спостерігати за своїм здоров'ям, фіксуючи кожне відхилення тиску від норми, і в разі необхідності, негайно звернутися до лікаря, який підбере відповідне лікування.

Особливо слід бути уважними жінкам, оскільки в молодості у них може спостерігатися знижений тиск під впливом естрогенів на стінки судин. А при менопаузі, разом зі зниженням рівня жіночих гормонів, картина може змінитися кардинально в прямо протилежну сторону.

Який тонометр вибрати?

Не має значення який вимірювач артеріального тиску Ви для себе оберете - механічний тонометр або повністю автоматизований прилад. Важливим є те, що у Вас з'явиться можливість спостерігати за своїм здоров'ям і самопочуттям близьких на регулярній основі.

Сучасні апарати вимірюють не тільки рівень тиску і пульс, але також мають можливість запам'ятовувати кілька останніх показань. При необхідності, можна самостійно роздрукувати результати діагностики за допомогою спеціального принтера. Варто зауважити, що остання опція доступна лише в тому випадку, якщо у Вас електронний тонометр, до якого є можливість підключити такого роду додатковий аксесуар.

Після того, як Ви визначилися з бюджетом покупки, можна приступати до вибору самого апарату. В першу чергу звертаємо увагу на розмір манжети тонометра. Окружність деталі повинна збігатися з антропометричними показниками рук, адже точність показань безпосередньо залежить від того, наскільки щільно прилягає манжета до руки. Розрізняють три розміри манжети до апаратів вимірювання артеріального тиску:

  • Зменшений - з об'ємом 18-22 см.
  • Універсальний - має охоплення передпліччя 22-32 см.
  • Збільшений - від 32 см.

Ще раз хочемо звернути Вашу увагу на істотний факт: медики усього світу відзначають, що гіпертонія (як і гіпотонія) стрімко молодіють. Якщо раніше з подібними проблемами до лікарів зверталися люди старше 50-55 років, то зараз нерідко можна зустріти на консультаціях не тільки молодих людей 20-25 років, але навіть і дітей.

Що робити при високому або низькому тиску?Найчастіше молодь ігнорує симптоми відхилення тиску від норми, мотивуючи це зайнятістю, нестачею часу і тим, що прилад для вимірювання тиску не завжди зручно носити з собою. В такому випадку, дуже доречно буде купити автоматичний тонометр на зап'ястя, щоб користуватися ним в будь-якому місці Вашого перебування та в будь-який час. Він компактний, не займає багато місця (легко поміститься навіть в маленькій жіночій сумочці) і досить точний. Причому, щоб провести завмер даними мініатюрним приладом немає необхідності оголяти руку. При проведенні діагностики таким апаратом, потрібно манжету зафіксувати на зап'ясті (на відстані не більше 1 см від долоні, повернувши датчик з дисплеєм до себе) і, зручно розташувавшись, притулити руку до грудей на рівні серця. При виконанні всіх правил вимірювання тиску буде правильним, а результат буде не гірший, ніж у стандартних апаратів.

Тепер, коли ми розібрали симптоми гіпертонії і гіпотонії, стало зрозуміло, наскільки важливим є контроль стану організму, щоб не доводити його до критичних позначок - адже навіть простий головний біль може бути ознакою серйозного захворювання.

В умовах сучасного життя в кожному домі і офісі повинен обов'язково бути прилад для вимірювання артеріального тиску, оскільки зволікання в такому важливому питанні часом дійсно буває смерті подібно. Подивіться навколо себе - скільки людей зараз ходять, спираючись на милицю або паличку, або зовсім пересуваються в інвалідному візку. Серед них дуже багато тих, хто в недавньому минулому переніс грізне захворювання, пов'язане з високим артеріальним тиском - інсульт. Ця хвороба цілком здатна зробити з цілком активної людини інваліда, який буде важко пересуватися або залишиться назавжди прикутим до ліжка або інвалідного крісла. Причому слід пам'ятати, що летальний результат також буває нерідко супутником гіпертонічних кризів.

Купити тонометр будь-якої моделі - від бюджетної до найсучаснішої з кольоровим дисплеєм і пам'яттю, можна в нашому медмагазині "Ортоп". Головне - всі апарати у нас мають не тільки доступні, дуже демократичні ціни, а й найвищу якість (що підтверджується сертифікатами і документально підтвердженими гарантіями). Наші співробітники з медичною освітою завжди чемно і безкоштовно дадуть Вам вичерпну кваліфіковану консультацію, щоб Ви не помилились з вибором. Спосіб оплати - будь-який, на ваш розсуд. Придбати апарат для вимірювання тиску можна в одному з наших магазинів медтехніки, розташованих як в Києві, так і в інших великих містах України. Для Вашої зручності створено інтернет - медмагазин "Ортоп", де можна зробити замовлення і отримати його з доставкою за вказаною Вами адресою:

  • в Києві - кур'єром або поштою;
  • в інші регіони країни - послугами "Нової Пошти".

Маючи в домашній аптечці тонометр, Ви зможете регулярно стежити за самопочуттям і контролювати стан серцево-судинної системи у себе і своїх близьких. Саме це стане запорукою своєчасного реагування на коливання артеріального тиску, а значить - вбереже Вас від неприємних сюрпризів у житті.

Бажаємо всім міцного здоров'я! Бережіть себе!