Як носити ортопедичні устілки?

Якщо за показаннями здоров'я ортопед порекомендував купити такий виріб, як ортопедичні устілки, то слід вивчити дане пристосування ретельно. Вкладиші для взуття з ортопедичним ефектом мають багато різновидів і використовуються як для лікування недуг опорно-рухового апарату, так і для профілактики різних порушень.

Види ортопедичних устілок

Спочатку усі устілки діляться на  лікувальні та профілактичні. Цей поділ важливо враховувати при покупці вкладишів, так як в залежності від цілей застосування, буде змінюватися форма і матеріал виробу. Також основною класифікацією, яку можна застосувати до такого лікувального виробу, як ортопедичні устілки, можна вважати віковий і статевий розподіл вкладишів для взуття:

Не потрібно нехтувати цією класифікацією при виборі взуттєвих вкладишів, так як виробник враховує вікові  зміни стопи майбутнього власника, тому чоловічі ортопедичні устілки ніяк не створять потрібний ефект представниці слабкої статі. 

Ще всі ортопедичні зразки можна розділити на  каркасні устілки і безкаркасні устілки. Різниця вкладишів в їх твердості, яка досягається певною структурою. Пропонуємо кілька фактів про каркасні і безкаркасні моделі ортопедичних устілок:

 • Каркасні устілки підходять для активних людей, які більшу частину свого часу проводять в русі;
 • Профілактичні каркасні моделі підходять під час заняття спортом і борються з усіма видами плоскостопості;
 • Безкаркасні різновиди вкладишів відрізняються своєю м'якістю і властивістю посиленої амортизації стопи;
 • Безкаркасні устілки ще називають м'якими і тільки цю різновид використовують для пацієнтів з діабетичною стопою.

Пропонуємо порівняти каркасні і безкаркасні вкладиші. На фото зображені каркасні устілки  Pedag для спортивного взуття і безкаркасні устілки Foot Care для діабетичної стопи.

Як носити ортопедичні устілки? Каркасні устілки Pedag

Як носити ортопедичні устілки? Безкаркасні устілки Foot Сare

Крім устілок стандартної форми для профілактичних і лікувальних цілей, існує ряд допоміжних ортопедичних виробів для взуття:

Якщо говорити про Напівустілки, то вони схожі на прості ортопедичні вкладиші, тільки обрізаної форми, так як призначені для конкретної ділянки стопи.

Функції напівустілки мають ті ж, що і прості устілки, але великий плюс даних виробів в тому, що їх можна використовувати  для відкритого взуття або модельних пар взуття. Стандартний вкладиш не поміститися сюди, а ось напівустілки зуміють впоратися з поставленим завданням.

Вкладиші, які використовуються тільки для п'яти (підп’яточники) - частіше застосовуються для профілактики, так як розраховані для стійкості стопи або усунення п'яткових шпор.
Якщо говорити про пелоту, то вони використовуються в ортопедичних цілях для коригування передньої частини стопи. Також, як і підп’яточники, вони орієнтовані на профілактику. Дані моделі здатні лікувати плоскостопість перших ступенів.

Установка і звикання до ортопедичних устілок

Процес звикання до ортопедичних устілок вважається цілком нормальним. Якщо для людини це перші вкладиші ортопедичного призначення, то спочатку може проходити випробування дискомфорт. Але не варто плутати незвичний стан з болем, який вказує на те, що устілки не підходять їх власникові.
Швидкість звикання до устілок часто залежить від матеріалу виробу. Наприклад, гелеві устілки або варіанти зі шкіри вважаються найзручнішими вкладишами з перших днів. До комфортних моделей також відносяться силіконові устілки, так як вони відразу ж приймають форму стопи людини. Найважче звикати до устілок, які містять жорсткий лікувальний супінатор, а також до лікувальних Напівустілок для модельного взуття.
Пропонуємо вам кілька порад від фахівців з області ортопедії для швидкого звикання до ортопедичних устілок:

 • Головна запорука швидкої адаптації до будь-яких видів вкладишів (будь то профілактичні моделі, які запобігають плоскостопості, або лікувальні діабетичні устілки) - це правильна установка.
 • У перший раз попросіть встановити устілку у взуття ортопеда або консультанта з магазину, де ви вирішили купити ортопедичні устілки. Вам покажуть, як правильно фіксувати пристосування.
 • Ортопеди дають пацієнтам для адаптації близько двох тижнів до нових устілок фабричного виробництва і не більше десяти днів, якщо вкладиші індивідуальні.
 • Як нове взуття слід розношувати, так і перші устілки, які ви придбали або зробили на замовлення. 
 • У разі необхідності носити ортопедичні вироби щодня  для лікування плоскостопості або інших захворювань, слід при перших ознаках втоми в стопах походити босоніж по дому або зняти взуття і дати кінцівкам трохи відпочити.
 • Часто буває так, що в каркасних устілках дуже тисне супінатор. Тоді важливо виключити факт того, що виріб вам не підходить. Можливо це тільки первинний дискомфорт через нові ортопедичних пристосувань з міцним супінатором і незабаром незручність пройде. 

Коли починати використовувати ортопедичні устілки дітям?

Ортопеди радять для профілактики утворення відхилень опорно-рухового апарату надягати дітям підтримуючі вкладиші вже з року. Тобто перше взуття для малюка повинно бути ортопедичного призначення.
Не варто нехтувати порадами фахівця, тому що у дитини в період з року до трьох років формується стопа, хода та інші фізіологічні особливості, пов'язані з рухом і опорно-руховою системою. Щоб в більш зрілому віці не вдаватися до допомоги ортопедів, з метою вилікувати у свого чада плоскостопість або інші захворювання кінцівок, слід подбати про профілактичні заходи вже зараз. Дитячі ніжки будуть тільки вдячні турботі батьків в майбутньому.

Якщо у дитини є вроджені патології кінцівок, то замовляйте устілки в спеціалізованих магазинах. Наприклад, салон ОРТОП пропонує своїм юним покупцям якісні  спортивні устілки в яскравій забарвленості і можливістю вибрати амортизуюче покриття вироби. Підлітки дуже люблять всякі нововведення, а батьки будуть спокійні, що їх чадо не стане противиться носити лікувальні вкладиші.

Де купити кращий варіант ортопедичних вкладишів?

Коли мова заходить про здоров'я, то питання ціни часто відходить на другий план. Головне, що хоче покупець - це купити якісний товар, який посприяє одужанню або ж буде тривалий термін служити профілактичним засобом.

Проте зараз можна знайти спеціалізовані магазини, які пропонують ортопедичні вироби високої якості за прийнятну ціну, з можливістю доставки по всій Україні. Тому купити ортопедичні устілки недорого - це не мрія, а реальність, якщо знати який магазин володіє великим асортиментом з доступною вартістю на товари.

Кращий вибір устілок буде в тому магазині, де в наявності є моделі як вітчизняного, так і варіанти іноземного виробництва.

Зверніть увагу на такі моменти:

 • Важливо, щоб сервіс включав в себе транспортні послуги. Широким поширенням користується безкоштовна доставка по Києву, але в міста України посилку доводиться чекати дуже довго.
 • Запитуйте у консультанта як швидко відправлять товар. Адже вкладиші можуть бути потрібні вже зараз і чекати тиждень - це занадто великий ризик для здоров'я. В сервіс по доставці гідного уваги магазину буде входити вся Україна - Київ, Львів, Полтава, Дніпро та інші міста. Менеджер точно повинен вам відповісти, коли замовлення буде у вас.
 • Поцікавтеся у консультантів, якщо в магазині повернення товару. Ортопедичні товари часто не підходять через низку індивідуальних причин.

Одним з вітчизняних лідерів з виробництва ортопедичних виробів є компанія «Foot Care». Їх асортимент багатий на різні моделі вкладишів, в тому числі і на масажні та коригувальні естетичні недоліки моделі.

Головне - довіряйте своє здоров'я тільки висококласним фахівцям, які зможуть допомогти компетентними порадами і вплинути на одужання. Будьте здорові!