Вимірювач тискуПро те, що таке тонометр, дізнається кожен другий після сорока років. Саме в цьому віці починають проявлятися перші проблеми зі здоров'ям, які відображаються на кров'яному тиску.

Тонометр - це прилад, що дозволяє визначити артеріальний тиск. Цей показник характеризує силу, з якою кров з середини тисне на вени і артерії, і є відображенням загального стану кровоносної системи людини. Домашній тонометр дозволяє відстежувати зміни в організмі завдяки точним вимірам.

Види тонометрів: які вони бувають?

Класифікація тонометрів - найважливіший критерій при виборі приладу. Вони бувають чотирьох видів:

1. Механічний. Це прототип для інших моделей. У комплекті плечова манжета, груша для нагнітання повітря, фонендоскоп з манометром. Механічний тонометр точний, однак незручний в роботі. Щоб отримати правильні результати, необхідно не тільки володіти хорошим слухом для розпізнавання сигналів приладу, але і вміти поводитися з фонендоскопом.

2. Напівавтоматичний. Від механічного класу пристроїв ці моделі відрізняються наявністю електронного блоку, який самостійно обробляє отриману інформацію про тиск і пульс. Для нагнітання повітря в манжету використовується спеціальний насос, приєднаний до приладу.

3. Автоматичний. Має в комплекті манжету на плече і електронний блок. Управління автоматичним тонометром максимально спрощено і проводиться за допомогою кнопок. Результати виводяться на електронне табло.

4. Тонометр на зап'ястя. Переваги даного тонометру у його мобільності і маленькому розмірі. По цій причині даний вид пристрою обирають ті, кому потрібно точно, швидко і зручно виміряти тиск.

Переваги автоматичного тонометра перед іншими моделями очевидні: такий прилад самостійно замірює показники і є максимально зручним при використанні. Компресори регулюють тиск в манжеті до необхідного рівня, потім самостійно здувають її. Купити такий тонометр в Києві, Дніпрі, Львові та Полтаві ви можете у нашому інтернет магазині медтехніки Ортоп.

Автоматичні прилади мінімально реагують на зовнішній вплив, завдяки чому їх виміри найбільш точні. У них всього один недолік: тим, у кого діагностовано аритмію, необхідний підбір індивідуального тонометра, оскільки автоматика не завжди вірно зчитує переривчастий пульс.

Який тонометр обрати?

Для вибору знати лише тип тонометра недостатньо. Ідеально працюючий автоматичний прилад може просто не поміститися на руці користувача, через що вимір стане неможливим. У зв'язку з подібними нюансами існують додаткові правила, яких варто дотримуватися при виборі тонометра:Тонометр на руку

1. Як часто прилад буде використовуватися? Для щоденного вимірювання тиску радять купувати автоматичний прилад - він заощадить час і зусилля. При нечастому використанні цілком влаштують напівавтоматичні і механічні моделі.

2. Якщо пристроєм будуть користуватися люди похилого віку, то необхідно вибирати автоматичний і напівавтоматичний прилад з манжетою на плече. Молодим людям для відстеження тиску більше підходять компактні тонометри на зап'ястя.

3. При покупці приладу бажано приміряти плечову манжету. Можливо, вона не налізе або ж виявиться занадто великою. У цьому випадку, як і при вимірюванні тиску, дитині, потрібно докупити манжету відповідного розміру.

4. Вагітним жінкам потрібен спеціальний тонометр, який може визначати схильність жінки до токсикозу.

5. Для вимірювання тиску при аритмії, атеросклерозі, тахікардії та ряді захворювань кровоносної системи будуть потрібні тонометри з функцією багаторазового вимірювання тиску. На табло виводиться середній показник вимірів.

6. При вимірюванні слабкого пульсу необхідно, щоб прилад мав штучний інтелект. Ця система дозволить вибрати найкращу формулу розрахунку для визначення тиску при переривчастому пульсі.

Показники автоматичних приладів слід раз в три місяці порівнювати з результатами механічних моделей. Це дозволить вчасно помітити похибки у вимірюваннях.

Такий прилад для вимірювання артеріального тиску повинен бути в кожному домі - він дозволяє вчасно виявляти всі негативні зміни стану кровоносної системи.