Кожній людині вкрай важливо регулярно стежити за своїм артеріальним тиском, оскільки відхилення в будь-яку зі сторін від норми можуть мати серйозні і неприємні наслідки для здоров'я та навіть життя кожного з нас. Оптимальним показником у всьому світі прийнято вважати величину 120/70 - 120/80 мм.рт.ст. (Це одиниця вимірювання артеріального тиску), де число 120 - верхній тиск (систолічний), а 70 і 80 - нижній (діастолічний). Названі показники говорять про стан здоров'я серцево - судинної системи людини, і за встановленими медиками мірками, вони не повинні бути вище 140/90 мм.рт.ст., будь то чоловік або жінка, незважаючи на вік. Якщо є порушення в силі серцевого м'яза або тонусі кровоносних судин, то цифри на тонометрі будуть, як правило, відхилятися від норми. Зрозуміло, що всі ми - різні, тому тиск окремо взятого індивідуума може іноді відрізнятися від загальноприйнятого, при одночасному хорошому самопочутті і відсутності у нього будь-яких скарг на здоров'я. Але, як правило, коли спостерігається тривале відхилення рівня артеріального тиску (АТ) від стандартних значень - це є можливим сигналом розвитку захворювання і вимагає не тільки підвищеної уваги до себе, але і консультації лікаря, щоб недуга не піднесла раптових неприємних сюрпризів. Адже як підвищений, так і знижений тиск, по відношенню до загальноприйнятої нормі, може свідчити про наявність різних патологіях в організмі.

Гіпертонія (підвищений кров'яний тиск) часто викликає ушкодження багатьох органів і тканин: нирок, головного мозку, очей, ніг, стінок судин, які, втративши еластичність, стають щільними і ламкими, що у багато разів збільшує ризик крововиливів. І що найнебезпечніше - людина до пори, до часу, цілком може і не відчувати негативних змін які відбуваються в своєму організмі, оскільки гіпертензія має властивість підкрадатися досить тихо і непомітно. Звичайно, іноді ми з Вами можемо відчувати головний біль, тяжкість в потилиці, задишку, серцебиття, біль у грудях і запаморочення, але не надавши цьому великого значення, списуємо все це на елементарну втому, стрес і поганий сон. А в цей самий час, в будь-який момент, може статися непоправне: можна отримати інсульт або інфаркт, які надовго виведуть зі звичного ритму життя, позбавивши працездатності, радості вільного пересування, а з часом - і самого життя. Саме тому артеріальну гіпертензію називають "тихим, мовчазним вбивцею". З огляду на той факт, що захворювання серцево - судинної системи і кількість смертей, які вони з собою несуть, на сьогоднішній день, займають лідируюче положення у всьому світі (незважаючи на вік постраждалих), при появі перших ознак дискомфорту, описаних вище, необхідно невідкладно відвідати лікаря. Навіть якщо Вам немає і 40 років, зволікання в цьому питанні - смерті подібно, оскільки хвороба сильно "помолодшала" за останні роки, і вже "косить" направо і наліво навіть молодь, а не тільки літніх людей.

Перше, що порадить Вам будь-який лікар - купити апарат для вимірювання тиску: тонометр, і регулярно з його допомогою, робити вимірювання. Сучасна промисловість випускає величезну кількість таких приладів, тому ми пропонуємо Вам розібратися з кількома запитаннями:

1. Який тонометр краще?

2. Який тонометр вибрати з усього того розмаїття моделей, які сьогодні нам пропонують?

Для початку, треба знати, що будь-який прилад для вимірювання тиску, який сьогодні є на ринку, може бути або механічним, або електронним.

 

Тонометр механічний - одна з перших моделей, можна сказати, пращур інших подібних пристроїв, який складається з:Який тонометр купити: механічний або автоматичний?

- помпи (гумової груші) для накачування повітря;

- манжети, яка одягається на плече;

- манометра (циферблата) зі стрілкою, де можна побачити дані вимірювань;

- фонендоскопа, за допомогою якого фіксуються верхні і нижні показники артеріального тиску і визначається частота пульсу. Незважаючи на те, що це практично "піонер" серед всіх модифікацій приладів подібного роду, в порівнянні з ними, він до цього дня залишається найточнішим з усіх аналогів, тому що його свідчення не будуть ніколи залежати від слабкості пульсу і наявності аритмії. Тонометр механічний купити слід тим, хто хоче уникнути похибок у вимірах, але разом з цим, володіє певними навичками користування даним апаратом. Безсумнівно, він відмінно підійде тим медикам, кому не байдужа доля їхніх пацієнтів і які готові повозитися з не настільки зручним, але точним приладом для того, щоб отримати безпомилкові дані, від яких залежать здоров'я і життя людей. Практика показує, що багато лікарів досі активно користуються механікою, незважаючи на те що вже давно існують більш зручні електронні апарати. Цей вид тонометрів вважається еталоном і по ньому звіряють показання інших моделей. Механічний тонометр має ряд переваг:

- манжети для нього можна підібрати абсолютно різних розмірів, які підійдуть для визначення величини тиску і маленьким діткам, і дуже повним людям, з великим обхватом руки;

- йому не потрібна заміна батарейок, тому його добре брати з собою в дорогу;

- звичайні моделі мають порівняно невисоку вартість.

Але поряд з цим, існує і ряд недоліків:

- щоб користуватися механічним пристроєм, необхідно мати певні навички і знання, необхідні в процесі експлуатації (або навчитися їм);

- потрібно мати хороший слух, щоб прослухати тони серця через фонендоскоп, а також - і дуже непоганий зір, оскільки манометр приладу і цифри на ньому мають невеликий розмір;

- він буває не дуже зручний при експлуатації в домашніх умовах, так як для вимірювання може знадобитися допомога іншої людини.

 

Тонометр електронний складається з:

- манжети;

- електронного дисплея, на який виводяться дані вимірювань.

Якщо ці апарати порівнювати з механічним, то можна відзначити два моменти:

1. Зі знаком плюс - вони більш прості і зручні в користуванні, можуть мати масу додаткових функцій. Цифри на дисплеї тут мають більший розмір, тому показники тиску добре видно навіть тим, хто не володіє гострим зором.

2. Зі знаком мінус - більш досконалі в технічному плані пристрою, все ж іноді мають меншу точністю, в порівнянні з механічними побратимами.

Всі електронні апарати поділяють на підвиди:

I. Тонометр напівавтоматичний.

За аналогією з механічним тонометром, повітря в манжету тут також нагнітається вручну гумовою грушею (помпою), але ось результати вимірювань в такому приладі виводяться на електронний екран з кнопковим управлінням.

Ці пристрої мають наступні переваги:

- компактність;

- зручність і простота в експлуатації, в порівнянні з механічними приладами;

- досить точні показники тиску;

- апарат працює як від мережі, так і за допомогою батарейок;

- деякі моделі мають можливість запам'ятовувати час і результати попередніх замірів;

- прилад самостійно визначає ритм серця і показує наявність аритмії.

До основного недоліку таких пристроїв слід віднести те, що люди похилого віку і сильно фізично ослаблені мають труднощі з визначенням тиску, оскільки їм складно стискати рукою гумову грушу, накачуючи повітря в манжету.

II.Тонометр автоматичний.

Всі подібні апарати, в свою чергу, поділяють на такі типи:

а) ті, які надягають на плече;

б) зап'ястні.

 

Це прилади останнього покоління - найсучасніші і вдосконалені, які, в залежності від модифікації, можуть мати безліч різноманітних додаткових функцій. Вони дуже зручні в користуванні, так як після того, як манжета надіта на область плеча або зап'ястя, весь подальший процес вимірювання тиску відбувається повністю автоматично (включаючи нагнітання повітря в манжету). Виходячи з цього, можна сказати: це найкомфортніший тонометр для процесу вимірювання тиску, що відмінно підходить для людей будь-якого віку і фізичного стану, так як тут не потрібно працювати рукою, щоб закачати повітря.

Який тонометр купити: механічний або автоматичний?Крім цього, тонометр автомат має ще ряд переваг:

- компактність;

- Ви зможете завжди контролювати стан свого організму (як вдома, так і за його межами), оскільки прилад має можливість працювати як від електромережі, так і за допомогою батарейок;

- для вимірювань Вам не буде потрібна допомога іншої людини;

- апарат самостійно автоматично вимикається після завершення роботи;

- може містити в собі масу додаткових опцій у вигляді індикаторів, що показують: наявність аритмії, правильність того, як надіта манжета і як вона накачана повітрям, а також час і середній результат ряду попередніх замірів. Остання функція дуже корисна, адже Вам не треба буде запам'ятовувати або записувати свої дані, спостерігаючи за динамікою перебігу захворювання.

Перш, ніж купити автоматичний тонометр, необхідно ознайомитися з його недоліками, які Вам обов'язково доведеться враховувати в процесі користування:

- як і всі електронні пристрої, цей прилад зажадає від Вас дбайливого і обережного поводження;

- для максимально точного результату вимірювання, необхідно буде найретельнішим чином дотримуватися всіх правил експлуатації. Апарат настільки делікатний, що реагує на найменші рухи, повороти голови, розмови, неправильне розташування тіла, руки з одягненою манжетою і т.д. Може бути, це стане для Вас відкриттям, але навіть схрещені ноги можуть вплинути на показники артеріального тиску, які будуть виведені на екран дисплея;

- І останнє: його вартість трохи вище, ніж у механічних або напівавтоматичних моделей.

Але, якщо врахувати зручність і достатню точність пристрою (при суворому дотриманні правил користування), то він з лишком виправдовує витрати на його придбання. Адже ліки теж коштують недешево, а часом - і дорожче, а Ваше життя взагалі безцінне!

            Однією з різновидів електронних автоматичних моделей є тонометр на зап'ястя: мініатюрний прилад з невеликою манжеткою і розташованим на ній маленьким дисплеєм. Кому підійде такий апарат? Безумовно це ті люди, у кого існує необхідність контролювати свій артеріальний тиск, але не дивлячись на це, вони не хочуть відмовлятися від активного способу життя: поїздок, подорожей, занять фізкультурою і так далі.Який тонометр купити: механічний або автоматичний?

Безперечні переваги таких міні - пристроїв, які дозволяють постійно носити їх з собою, очевидні:

- максимальна компактність;

- невелика вага;

- наявність надійного футляра.

Зап'ястний тонометр зручний ще й тим, що при його використанні немає ніякої необхідності знімати одяг, щоб звільнити область плеча, як в попередніх варіантах. Досить буде всього лише:

1) закріпити прилад на зап'ясті;

2) зручно сісти або прилягти;

3) розташувати руку з манжетою на рівні серця;

4) заспокоїтися і провести замір.

Уявіть собі ситуацію: у людини з проблемою кров'яного тиску на вулиці раптом сильно закрутилася або почала боліти голова, з'явилася нудота, відчувається дискомфорт в області серця. Відразу виникає питання: що робити - прийняти терміново ліки, викликати швидку допомогу, або просто стоїть спокійно сісти і розслабитися? Якщо в такий момент під рукою виявився тонометр на зап'ястя, купити який обов'язково варто, якщо у Вас скаче тиск, багатьох проблем в житті можна запросто уникнути.

Недоліки у апарату теж є:

- при неправильному розташуванні руки з одягненою манжетою, він може видавати результати з похибками;

- людям, у яких є проблеми з тонусом судин (зважаючи на вік, будь - яких патологій або особливостей організму), прилад не рекомендований для використання, оскільки він не буде видавати точних результатів.

 

Без всяких проблем, легко і просто, тонометр автоматичний купити можна в медмагазині "Ортоп", який працює понад 10 років, завоювавши за цей час визнання і вдячність задоволених клієнтів. Всі, без винятку, тонометри тут сертифіковані, мають найвищу якість і гарантії. Низька вартість приладів обумовлена ​​тим, що компанія має прямі договори з провідними зарубіжними і вітчизняними виробниками, відмінно зарекомендували себе на світовому ринку. Це дозволяє запропонувати Вам продукцію без зайвих націнок, за найнижчою вартістю на території України. Висококваліфіковані співробітники фірми з медичною освітою і величезним досвідом роботи завжди дадуть Вам грамотну, вичерпну консультацію і відповіді на всі питання, щоб Ви уникнули помилки у виборі. Крім магазинів, розташованих в Києві і інших містах України, для зручності покупців, створений інтернет - магазин, в якому купити тонометр стало ще простіше: досить зробити замовлення по телефону або заповнити заявку на сайті - і в найкоротший термін Ви вже можете спостерігати за рівнем свого тиску. Оплата можлива абсолютно будь-яким способом, на Ваш розсуд. Для тих, хто зайнятий або звик економити час і сили, медмагазин "Ортоп" пропонує доставку на дом:

- по Києву - кур'єром та послугами пошти;

- по Україні - сервісом "Нова Пошта".

 

Слід зазначити, що не тільки високий артеріальний тиск таїть в собі загрозу, адже низька величина нічим не краще, оскільки при цьому відбувається стійке кисневе голодування всіх клітин, з яких витканий людський організм. Мало хто знає той факт, що люди зі зниженим тиском, в зрілому і літньому віці, як правило, стають гіпертоніками. Якщо показники на тонометрі, які виявляються нижче 90/60 (і 105/65 - для людей похилого віку) Ви спостерігаєте досить часто, то доктор поставить Вам діагноз: гіпотензія, визначивши її форму (первинна або вторинна), а потім - дасть відповідні рекомендації . Для первинної форми це може бути всього лише зміна ритму, способу життя і харчування, а для вторинної - лікування патологій, які її викликали. В цьому випадку, коригуванням розпорядку дня вже можна і не обійтися: найчастіше, для досягнення бажаного ефекту, лікарі призначають медикаментозну, фіто - і фізіотерапію.

Низький артеріальний тиск особливо небезпечний для вагітних жінок (малюк недоотримує життєво необхідні поживні речовини і кисень) і літніх людей, у яких через це стан ризику інвалідності та смерті підвищується в багато разів.

 

Отже, підбиваючи підсумки і відповідаючи на питання: який тонометр краще купити - автоматичний або механічний, можна сказати наступне: купуючи прилад, необхідно орієнтуватися на Ваші захворювання, потреби і можливості.

● У тих, хто страждає тахікардією, наприклад, тонометр може видавати не зовсім точні результати вимірювання. Тому, в таких випадках, бажано купувати спеціальні моделі, в яких вимір проводиться три рази, потім прилад самостійно вираховує усереднений показник.

● Якщо у Вас перебої в роботі серця, то кращим рішенням буде електронний тонометр із визначенням аритмії.

● Вік має значення. Для дуже літніх і фізично ослаблених людей навряд чи підійде механічний пристрій або напівавтомат, де повітря в манжету доведеться нагнітати гумовою грушею. До того ж, необхідно вміти користуватися механічним приладом, а також мати хороший слух і гострий зір.

● Якщо Ви досить молоді, часто буваєте в дорозі, у Вас немає атеросклерозу і проблем з тонусом судин, а Вам регулярно доводиться відстежувати свій кров'яний тиск, то зап'ястний тонометр - саме те, що Вам потрібно.

● Електронний тонометр - автомат підійде абсолютно будь-якій людині, так як він не тільки володіє точністю, але і масою додаткових корисних опцій. Наприклад, багато моделей таких апаратів здатні запам'ятовувати величину попередніх замірів та виводити середній результат. Завдяки цій функції, Вам вже не знадобиться мати завжди під рукою блокнот і ручку, щоб вести записи для спостереження за собою - прилад все зробить сам.

● На радість жінок, які чекають дитину, вже існують спеціальні тонометри для вимірювання тиску вагітним. Такі апарати вже на ранніх стадіях допомагають визначити схильність майбутньої матусі до ускладнення токсикозу під час виношування малюка.

● На сьогоднішній день, найменш точними приладами вважаються тонометри, що вимірюють тиск на пальці. У зв'язку з цим, їх не рекомендують людям, які мають захворювання серця.

● Вважається, що купити механічний тонометр, що відрізняється найбільшою точністю, буде набагато дешевше і краще, ніж автоматичний електронний. В цьому є кілька помилок:

1. Найбільш якісний, кращий механічний прилад може коштувати навіть дорожче електронного, тому думати, що саме механічний тонометр є відмінним економічним придбанням - в корені невірно.

2. Автоматичний тонометр останнього покоління точністю вимірювань нічим не поступається механічних пристроїв. Необхідно тільки дотримувати правила експлуатації. А якщо говорити про зручність при користуванні, то електронний тонометр-автомат, поза всяким сумнівом, буде завжди набагато зручніше і підійде практично всім.

І пам'ятайте: якщо у Вас зайва вага, високий рівень холестерину, присутні такі захворювання, як цукровий діабет, серцево - судинні патології, і Ви ведете малорухливий спосіб життя, наповнений стресами і неправильним харчуванням, то Вам тим більше ні в якому разі не можна ігнорувати перші зловісні дзвіночки гіпертонії або гіпотонії яка починається, щоб своєчасно вжити відповідних заходів, контролюючи свій артеріальний тиск за допомогою тонометра.

Команда "Ортоп" бажає Вам міцного здоров'я.

Бережіть себе!