Очищувач повітря, так само як і зволожувач повітря - прилади, що відносяться до розряду кліматичних установок, функції яких безпосередньо відповідають їх назвам.
Очищувач повітря, відповідно, служить для очищення навколишнього простору (в межах приміщення) від пилу, алергенів, неприємних запахів, тютюнового диму, шкідливих мікроорганізмів. Питання чистоти повітря, його знезараження набуває все більшої актуальності в сучасному світі, в зв'язку з постійним розвитком промисловості і збільшення кількості автомобілів на дорогах. Особливо він важливий для жителів міст і мегаполісів, де кількість смогу, на жаль, перевищує всі допустимі норми в багато разів, що самим негативним чином позначається на здоров'ї, працездатності і самопочутті людей. Саме тому, купити очищувач повітря - найкращий вихід із ситуації.


Виділяють дві основні групи пристроїв: водні і сухі. Виходячи з того, який спосіб фільтрації використовується, прилади можна розділити на наступні типи:
Грубої очистки (механічні) - затримують великі забруднення (грудки пилу, шерсть тварин).
Тонкого очищення - фільтрує частинки пилу і алергенів.
НЕРА - фільтри також тонкої очистки - найефективніші. Затримують найменший пил та інші небезпечні забруднювачі, включаючи навіть виділення пилових кліщів.
Адсорбційні (вугільні) - усувають летючі та напів летючі сполуки. Тобто, крім шкідливих речовин, позбавляють і від неприємних запахів (тютюновий дим, наприклад тощо).
На основі водного фільтра (мийка повітря), який має перевагу в тому, що поряд з ефективністю, вельми простий в обслуговуванні.
Іонізатори. Як правило, мають кілька функцій. Залежно від моделі, може поетапно проводити по черзі очищення повітря, іонізацію і зволоження, що забезпечує 3 ступеня фільтрації в одному апараті.
На основі ультрафіолету - принцип роботи схожий на кварцування і застосовується, в основному в тих установах, де необхідна стерильність без застосування додаткових засобів і пристосувань (медичні установи, наприклад). Найчастіше входить до складу багатофункціональних пристроїв.
Очисник повітря для автомобіля. Справляється відмінно зі своїм завданням, не дивлячись на невеликий розмір і незамінний на дорогах великих міст, особливо при стоянні в «пробках», коли, сидячи в машині, чоловік буквально задихається від вихлопних газів.

Необхідно відзначити, що дані прилади можуть служити не тільки для очищення і дезінфекції повітря, але можуть ще використовуватися і в цілях ароматерапії, застосовуваної для лікування багатьох захворювань.
   
Зважаючи на катастрофічну ситуацію з екологією, багато хто задається питанням: як вибрати очищувач повітря. Це буде залежати від декількох факторів.
- Площа приміщення, де буде працювати прилад.
- Вид фільтра, який передбачається застосовувати.
- Функції, необхідні користувачу.
- Ціна, простота і зручність експлуатації.

Очищувач повітря часто прагнуть поєднати із зволожувачем, що створює деяку плутанину між цими апаратами. Однак, давайте з'ясуємо, чим відрізняється очищувач повітря від зволожувача, щоб зрозуміти для себе, що є що і для чого призначається. Як виявилося, зволожувач повітря повністю відповідає своїй назві і його пряме призначення полягає в тому, щоб саме зволожувати сухе повітря в приміщенні, а не очищати його.

Щоб заощадити свій час, всі ці питання можна обговорити, зателефонувавши в інтернет - медмагазин «Ортоп» і отримати там грамотну консультацію фахівців, які допоможуть зробити правильний вибір. Медтехніка, яку тут пропонують, завжди відрізняється найвищою якістю, має сертифікати і гарантію, а співробітники - медичну освіту.
Доставка замовлень здійснюється в найкоротший термін, по Києву - кур'єром, а в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта». Для зручності покупців, розрахунок може проводитися готівковим, або безготівковим способом.
Якщо Ви хочете, перед покупкою, подивитися на прилад, потримати його в руках, є можливість завітати до філіалів магазину в Києві та інших великих містах України.

Тепер давайте детальніше зупинимося на тому, навіщо потрібен зволожувач повітря.
Не секрет, що не тільки пил і алергени негативно впливають на здоров'я людини. Таку ж дію має і занадто сухе повітря, яке знижує захисні властивості організму і провокує виникнення ГРВІ, грипу, ларингіту, фарингіту, кашлю та інших захворювань дихальної системи. Недостаток вологи висушує слизові оболонки, які стоншуються і внаслідок цього вже не можуть активно перешкоджати проникненню в організм бактерій і вірусів. В результаті, людина починає хворіти. Крім цього, також страждають домашні тварини і рослини. Втім, все, що містить вологу і здатне висихати: меблі, книги, музичні інструменти може зіпсуватися і навіть прийти в повну непридатність.
Щоб цього не сталося, необхідно купити зволожувач повітря і поставити його в тому приміщенні, в якому треба заповнити недолік вологи, де знаходяться люди, які страждають частими застудами, бронхіальною астмою та іншими захворюваннями системи дихання. Особливо це важливо діткам, щоб хвороби обходили їх стороною.
Звернутися за приладом можна в той же магазин медтехніки «Ортоп», який згадувався вище, де кваліфіковані консультанти завжди охоче дадуть відповідь на всі Ваші запитання.


Створити необхідну концентрацію вологи в повітрі допоможуть наступні прилади:
- Ультразвуковий зволожувач, який є пристроєм нового покоління. Дуже зручний, ефективний, безшумний і ергономічний апарат, але вимогливий до якості води.
 - Паровий - працює за принципом гарячої пари. Відчутно дешевше попередньої моделі, швидко зволожує повітря, але вимагає великої кількості води і необхідно дотримуватися особливої ​​обережності при експлуатації. При роботі може трохи шуміти в момент закипання.
 - Традиційний, який функціонує класичним методом (холодним паром). Переваги: ​​доступна ціна, низьке споживання електроенергії, не вимогливий до якості води, безпека за рахунок холодної пари. Недоліки: створюваний відносний шум, необхідний ефект досягається досить повільно.

Багато моделей зволожувачів забезпечені іонізатором, що надає повітрю додаткову свіжість і чистоту.
На закінчення, можна сказати: чисте, правильне зволожене повітря - запорука здоров'я, гарного самопочуття і працездатності кожної людини, без винятку, що істотно позначається на якості його життя. Тому, рішення придбати дані прилади, безсумнівно, окупиться сторицею. Бережіть себе і своїх близьких.