Тонометр механічний - в чому його відмінність від електронного?

 • З чого ж складається цей прилад для вимірювання артеріального тиску? Механічний вид вимірювача в комплекті має:
 • манжети, для надягання на плече;
 • манометр або циферблат, на якому відображаються показання виміру;
 • груша, яка нагнітає потік повітря в компресор;
 • фонендоскоп, який допомагає визначити частоту серцевої пульсації.

Висока якість матеріалів і належне використання гарантує тривалий термін експлуатації. Найбільш часто виходять з робочого стану гумові трубки, які з часом тріскаються. Однак досить просто замінити аксесуар на новий, який можна недорого придбати в магазині медтехніки «Ortop», і далі користуватися приладом!

Переваги механічних тонометрів

Хоча на ринку сьогодні існують різні автоматичні або напівавтоматичні апарати для вимірювання тиску, механічний тонометр є класикою, яка ще довго не здасть своїх позицій.

Серед переваг механічних апаратів:

 • Ціна на механічний тонометр істотно нижче, ніж на цифрові аналоги. Саме з цієї причини ними користуються в більшості лікарень і поліклінік.
 • Хоча ринок сьогодні пропонує чимало електронних варіантів з сучасними технологічними рішеннями, класичний тонометр є найточнішим виробом серед всіх (за умови компентенціі того, хто вимірює тиск).
 • Використовувати механічний тонометр можна в будь-який момент - немає необхідності шукати розетку або батарейки для роботи.

Звичайно, для використання механічного апарату для вимірювання тиску необхідно мати певний досвід і знання, оскільки інакше вимірювання можуть виявитися неправильними або неточними.

Тонометри без електроніки допомагають визначити тільки верхній і нижній артеріальний тиск, з їх допомогою можна також порахувати пульс або визначити аритмію - це потрібно зробити самому.

На що звернути увагу при покупці механічного тонометра?

механічний тонометрВажливо, щоб механічний тонометр був удома у будь-якого, хто страждає від захворювань судин, серця і високого тиску. Перед тим як купити механічний тонометр, необхідно уважно вивчити наступні критерії:

 • Ціна моделі. Механічні тонометри можна купити в Україні зовсім недорого. В інтернет-магазинах зустрічаються також більш дорогі моделі, які мають ширшу комплектацію і виготовлені з більш довговічних матеріалів. Для побутового використання буде цілком достатньо простих і доступних апаратів.
 • Точність і діапазон вимірювань. Сучасні моделі тонометрів мають діапазон шкали 0-300 мм.рт.ст. Точність вимірювань зазвичай знаходиться в межах 3 мм.рт.ст.
 • Гарантія на апарат. Конструкція тонометра має чимало механічних частин і з'єднань, які можуть вийти з ладу. Рекомендовано вибирати вироби, на які виробник дає гарантію від 1 року.
 • Комплектація пристрою. Разом з таким тонометром можуть поставлятися додаткові аксесуари, які збільшать його кінцеву вартість. Мінімально необхідний для роботи комплект - це манжета з манометром і грушею, фонендоскоп і чохол для зберігання і транспортування.
 • Якість матеріалів. Сполучні трубки, манжета і груша повинні бути зроблені з матеріалів високої якості. Дешева гума швидко пересихає, що призводить до розтріскування поверхні. Вже через 2-3 роки апарат стає непридатним для використання. Так що краще відразу вибирати механічний тонометр з якісного матеріалу, який прослужить багато років без будь-яких дорікань.

Перед покупкою можна також ознайомитися з відгуками покупців, які вже придбали ту чи іншу модель механічного тонометра. Це допоможе правильно підібрати якісний апарат для себе.

Найкраще віддавати переваги моделям тонометрів, які були виготовлені відомими брендами - це буде гарантією безпеки від виробу низької якості. Навіть найвідоміші і добре зарекомендувавші себе бренди пропонують подібні прилади за доступною ціною.

Тонометр механічний: робимо коректний вибір

Підбір тонометра механічного передбачає знання деяких особливостей. В першу чергу, високої уваги заслуговує якість фонендоскопа, відсутність деталей з пластмаси, які часто виходять з ладу. Потрібно пам'ятати, що при виборі варто правильно підібрати розмір манжети: для повної руки необхідно виріб збільшеного розміру. Пам'ятайте, що механічні моделі не підходять для людей похилого віку, які мають поганий слух та зір. Також такий тип не дозволяє робити самостійні вимірювання і вважається складним у використанні.

Де і за якою ціною можна купити механічний тонометр?

Механічні тонометри заслуговують на увагу не тільки професійних медичних працівників, а й звичайних людей. З їх допомогою, слідуючи простій інструкції, можна отримати надійні, достовірні результати вимірювання кров'яного тиску.

Сучасний ринок пропонує великий вибір цих апаратів, в тому числі, оснащених додатковими функціями. У медмагазині «Ортоп» можна знайти як класичні прилади, так і надчутливі моделі, які дозволяють в процесі проведення процедури розмовляти і навіть рухати руками. На нашому сайті за допомогою фахівців можна підібрати оптимальний механічний тонометр і купити його оригінальну модель без переплат і націнок.