Саме слово компресія означає стиснення. Звідси і вид білизни, який стискає окремі ділянки тіла, підтримуючи їх за рахунок їх щільного облягання, називають компресійним. В першу чергу, такий одяг показаний людям, що страждають порушеннями кровообігу і відтоку лімфи, що перш за все проявляється в кінцівках людини, особливо - в нижніх.Чоловічий компресійний трикотаж: показання, як вибрати і як носити

Чоловічий компресійний трикотаж - тема даної статті.

Існує думка, що лікувальна білизна – це вироби для жінок і літніх людей, оскільки захворювання вен у них зустрічається набагато частіше. Дійсно, особливості жіночого організму, виношування дитини, пологи і похилий вік людей старшого покоління, є факторами підвищеного ризику для даної категорії населення. Але останні десятиліття показали, що в сучасному світі, на жаль, чоловіки не відстають за кількістю проблем з судинами. Виною тому - спадкова схильність, деякі види професій, посилені фізичні навантаження, нездоровий, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування і наявність шкідливих звичок. Вже давно виробники випускають великі партії товарів лікувальної білизни і для сильної половини людства, в тому числі. Тому сьогодні компресійний трикотаж для чоловіків купити так само просто, як і для жінок. Але ці медичні чоловічі вироби мають свої особливості, так як в процесі їх виготовлення обов'язково враховуються анатомічні особливості тіла. Крім цього, їх кольори не відрізняються великою різноманітністю, в порівнянні з жіночими моделями, які не тільки мають широкий діапазон колірної гами, а й велике розмаїття способів плетіння ниток і прикрас у вигляді мережив і навіть кристалів Сваровські. В іншому ж, що пов'язано з функцією і призначенням, компресійний трикотаж для чоловіків нічим не відрізняється від жіночих аналогів. Його призначають при:

  • необхідності профілактики утворення тромбів;
  • появі набряків на нижніх кінцівках;
  • підвищених фізичних та статичних навантаженнях, заняттях спортом і так далі;
  • наявності тяжкості, болю, втоми в ногах наприкінці дня, судом;
  • варикозному розширенні вен;
  • необхідності поліпшення відтоку венозної крові і лімфи;
  • зайвій вазі;
  • хірургічному втручанні в області вен на ногах;
  • тромбофлебіті, трофічних виразках;
  • малорухливому способі життя;
  • лімфедемі.

Також лікувальна білизна використовуюється з метою профілактики, якщо на ногах з'явилися судинні зірочки, для додаткової підтримки стінок вен нижніх кінцівок і запобігання їх перерозтягнення. Більшості людей похилого віку лікарі настійно рекомендують купити компресійні колготки для чоловіків, гольфи або панчохи, оскільки з віком стінки судин втрачають свою еластичність, а з огляду на зменшення рухової активності, особливо в поєднанні з шкідливими звичками, до того ж, порушується кровообіг і лімфатичний відтік.

Компресійні гольфи для чоловіків.

Вони мають вигляд звичайних гольфів довжиною від стопи до колінного суглоба. Вироби відмінно фіксують гомілку, надаючи підтримку судинам, м'яким тканинам і м'язам ніг. Їх використання особливо актуально при авіаперельотах, заняттях спортом та інших підвищених фізичних навантаженнях (перенесення важких предметів, наприклад), оскільки гольфи ефективно знижують навантаження на вени, зберігаючи їх еластичність, перешкоджають утворенню тромбів і, як наслідок - тромбофлебіту.

Колготки чоловічі компресійні.

Існує міф про те, що справжній чоловік не носить колготки. Може бути, але тільки не в тому випадку, коли мова йде про здоров'я, яке підтримує чоловічий компресійний трикотаж. Медична білизна для сильної статі нейтральних кольорів, універсальні колготки вже давно з'явилися на ринку і користуються все більшою популярністю, так як застосовуються для профілактики і лікування захворюваннь вен. Більшість чоловіків з настороженістю відносяться до панчіх і колготок, але слід пам'ятати. що їх ефективність декілька вище, ніж гольфів, оскільки площа, на яку виріб тисне, більше в рази. Відповідно, компресійні колготки чоловічі надають набагато більший лікувальний ефект. Однак не всім чоловікам вистачає терпіння використовувати саме такий вид компресії. Деякі з них все - таки вважають за краще панчохи, так як вони більш практичні і їх набагато простіше надягати.

Компресійні панчохи чоловічі.

Вони кілька практичніше, ніж колготи. До того ж, ці вироби добре ховаються під одягом і не викликають дискомфорту, одночасно надаючи відмінний профілактичний і лікувальний ефект і легко приймаючи будь-яку анатомічно індивідуальну форму людини, що досягається завдяки особливій технології рівномірного розподілу компресії. Не будемо забувати і про антиемболічні панчохи, які призначені в рівній мірі як для чоловіків, так і для жінок під час хірургічного втручання на судинах нижніх кінцівок. Інша їх назва - госпітальний компресійний трикотаж.Чоловічий компресійний трикотаж: показання, як вибрати і як носити

Відзначимо, що всі вищезгадані вироби можуть мати різний клас компресії, який призначається лікарем строго індивідуально, з огляду на ту чи іншу ступінь конкретного захворювання.

Медмагазин "Ортоп" пропонує широкий вибір високоякісного компресійного чоловічого трикотажу різних видів: від профілактичних моделей до лікувальних.

Купити компресійні панчохи для чоловіків тут можна швидко і без проблем, набравши один з номерів телефону, зазначених на сайті. Якщо Вам буде зручніше оформити замовлення онлайн в інтернет - магазині, наші менеджери обов'язково зв'яжуться з Вами в найкоротший термін, щоб уточнити деталі. Всі вироби у нас відрізняються чудовою якістю, мають гарантії і сертифікати. Крім доступних цін, Вас чекає унікальна можливість безкоштовно отримати кваліфіковану, професійну консультацію в телефонному режимі, або безпосередньо в одному з наших салонів, розташованих в Києві і інших містах України. Наші фахівці з медичною освітою завжди готові вичерпно відповісти на всі Ваші запитання і допомогти додатковою порадою, щоб Ви уникнули помилки у виборі. Також тут можна купити компресійні гольфи для чоловіків і колготки, за Вашим бажанням. Оплата можлива як готівкою, так і безготівковим способом. Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:

1) по Києву - кур'єром або поштою;

2) в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Отже, весь компресійний трикотаж чоловічий можна розділити на наступні класи, які визначаються в міліметрах ртутного стовпа (мм.рт.ст.). Цей показник характеризує тиск, який чиниться матеріалом на поверхню ніг.

1 клас (18-22 мм.рт.ст.).

Використовують навіть при найменшій підозрі до схильності варикозного розширення вен нижніх кінцівок, щоб запобігти розвитку хвороби. Показаннями також є:

  • поява набряків;
  • скарги людини на болі, судоми в нижніх кінцівках і втому ніг наприкінці дня;
  • печіння і здавлювання в щиколотках;
  • прояв вен на ногах і вираженої судинної сітки;
  • варикоз;
  • зайва вага;
  • робота, пов'язана з тривалими статичними навантаженнями в положенні сидячи або стоячи (наприклад, водії, продавці, касири, офісні працівники і т.д.);
  • заняття спортом.

2 клас (23-32 мм.рт.ст.).

Якщо білизну 1 класу можна придбати і носити без консультації лікаря, в профілактичних цілях, в тому числі, то для використання виробів 2 класу компресії, необхідно проконсультуватися з лікарем - флебологом або судинним хірургом, так як вони призначаються не для профілактики, а для лікування більш значних проблем. Наприклад, показаннями до їх застосування є:Чоловічий компресійний трикотаж: показання, як вибрати і як носити

  • лікування тромбофлебіту;
  • видимі ознаки прогресуючого варикозу;
  • помітні вузли на венах ніг;
  • відчутні судоми вночі або при зміні взуття;
  • сильні набряки на стопах і щиколотках;
  • операції на венах.

3 клас (34-46 мм.рт.ст.).

Ці вироби також призначає лікар, якщо існують:

  • необхідність компресійної терапії після хірургічного втручання на судинах ніг;
  • посттромботичний синдром;
  • виражені трофічні прояви;
  • найсильніші набряки нижніх кінцівок;
  • тромбоз глибоких вен;
  • явна венозна недостатність;
  • варикоз з трофічними виразками.

4 клас (більше 49 мм.рт.ст.).

Використовується для лікування важких вроджених аномалій венозної системи, а також - лімфедеми (слоновість). Цей вид компресійного трикотажу виготовляється строго індивідуально за мірками пацієнта і призначається рідко, так як його застосування вимагає постійного спостереження лікаря, а для того, щоб надіти таку білизну, потрібне спеціальне пристосування, оскільки щільність ниток не дозволяє хворому зробити це самостійно.

Якщо Ви плануєте купити чоловічі компресійні колготи, панчохи або гольфи з метою профілактики - Ви можете безпосередньо звернутися до продавця-консультанта в мережі медмагазинів "Ортоп" або зателефонувати за одним з телефонів, зазначених на сайті. В цьому випадку, кваліфіковані фахівці дадуть відповідь Вам на всі Ваші питання. Що стосується рекомендацій по вибору компресійних виробів для чоловіків, до таких відносять:

  1. Будь-яка людина має відчувати себе в білизні максимально комфортно. Ви не повинні відчувати будь-яку здавленість і дискомфорт. Якщо Ви відчуваєте, що ноги піддаються надмірному стиску, то цей розмір Вам не підходить.
  2. Переважна більшість лікарів дотримується думки, що надягати лікувальний трикотаж необхідно вранці, не встаючи з ліжка і не опускаючи ніг з ліжка. Але деякі фахівці все ж вважають, що після пробудження необхідно трохи походити, щоб відновити природний кровообіг, а потім лягти на кілька хвилин і вже після цього надягати медичну білизну. З огляду на це, ми рекомендуємо завжди слідувати вказівкам Вашого лікаря.
  3. Якщо Ви відчуваєте труднощі з одяганням компресійного трикотажу або Вам шкода витрачати щоранку на цю процедуру час і нерви, то надягати панчохи або колготи рекомендується з використання спеціального пристрою - Батлера. Використовуючи це пристосування, мінімізується ймовірність пошкодити або розтягнути виріб і значно спрощується щоденне надягання і зняття білизни. Особливо батлер буде актуальний, якщо людина має зайву вагу або є які-небудь інші проблеми, що обмежують її рухливість.

Час носіння лікувального компресійного трикотажу (2-й, 3-й і 4-й клас) встановлюється тільки Вашим лікарем. Як показує практика, виріб певного призначеного класу носять близько 6 місяців. Після цього необхідно буде нанести повторний візит в поліклініку і знову пройти обстеження, результати якого і визначать, який клас компресії Вам знадобитися в подальшому. При поліпшенні стану, як правило, призначають профілактичну білизну або модель зі зменшеним тиском.

Зазвичай компресійні вироби на ніч знімають, а ноги перед сном рекомендують змащувати лікувальними кремами або мазями, які призначив лікар. Виняток можуть бути при наявності: 1) істотних трофічних порушень; 2) хірургічного втручання на судинах ніг. У таких випадках цілком може знадобитися використання давлючої білизни і вночі, але тільки строго за вказівкою лікаря. Зазвичай термін цілодобового носіння компресійних виробів не перевищує кілька днів поспіль.

Антиварикозну білизну в літній сезон потрібно використовувати обов'язково, оскільки при підвищенні температури повітря, люди з серцево - судинними проблемами практично завжди відчувають підвищений дискомфорт. Адже спека є безсумнівним каталізатором додаткового розширення вен. В цей час краще знизити клас компресії, не відмовляючись від носіння медичної білизни повністю, незважаючи на спеку. Під спекотним сонечком краще просто використовувати більш легкі вироби, тому що повна відмова від лікувальної білизни може коштувати Вам здоров'я.

У висновку варто сказати: якщо Ви вчасно звернете увагу на стан своїх ніг, не будете відмахуватися від проблем зі здоров'ям, а прийдете до лікаря за консультацією і станете скрупульозно виконувати його призначення, які не дозволять запустити хвороба, використовуючи профілактичний компресійний трикотаж, то лікувальні вироби 2 -го і 3-го класів тиску можуть Вам і не знадобитися зовсім. Адже відомо: будь-яку хворобу набагато простіше попередити, ніж потім довго і наполегливо лікувати. І ще одне: шановні чоловіки, щоб ваше здоров'я радувало вас і ваших близьких, щоб ваші ноги служили вам довго вірою і правдою, необхідно раз і назавжди відмовитися від шкідливих звичок і нездорового способу життя.

Бережіть себе.