Підлогові ваги - це пристрій (прилад) для визначення маси різних предметів і тіл шляхом їх зважування. На звичайних підлогових вагах, які використовуються в домашніх умовах, або в медичних установах, можна виміряти вагу до 150 - 180 кг. Але є і такі, які мають можливість зважування вантажів 600кг і більше. Як правило, вони застосовуються для професійних потреб - в торговій діяльності, на різних складах і т.д.

У побуті і в медицині ваги підлогові найчастіше використовуються для визначення маси тіла людини, так як вага безпосередньо впливає на здоров'я всіх людей, від малого до великого. Зайва вага, як і її недолік, згубно впливають на життя людини у всіх сенсах. Маса тіла вище норми провокує виникнення таких серйозних і важко виліковних захворювань, як рак, цукровий діабет, остеоартрит, жировий гепатоз, ниркова недостатність, серцево - судинні захворювання, псоріаз. Дефіцит маси тіла так само небезпечний, так як організм людини недоотримує поживні речовини, необхідні для її фізичного і психічного здоров'я. В тому числі, для здоров'я шкіри, кісток, волосся і нігтів. Люди із зайвою, або недостатньою масою тіла часто страждають через свій зовнішній вигляд, що відбивається на їх настрої і душевному стані. Тому, щоб ваша зовнішність завжди вас радувала, а самопочуття не доставляло проблем, кожному, хто поважає себе, стежить за станом свого здоров'я, піклується про свою привабливості, необхідно купити підлогові ваги в свій дім, для своєчасного коректування свого харчування і фізичних навантажень.

Давайте ж розглянемо, які є види підлогових ваг.

1. Механічні

Механічні підлогові ваги доступні всім за ціною, відрізняються надійністю і не вимагають заміни батарей. Принцип роботи такого пристрою заснований на пружинах. У такі ваги в механізм додають вбудований гвинт, за допомогою якого коригують точність вимірювань. Серед них може досить рідко зустрічатися модель з ЖК-дисплеями. Механічні ваги поділяються, в свою чергу, на медичні, спортивні, торговельні та промислові. Медичні, серед них, найбільш точні.

2. Електронні

Електронні підлогові ваги відрізняються від механічних принципом роботи, конструкцією, наявністю внутрішнього цифрового дисплея, на якому відображаються результати зважування, а також точністю. У електронних моделей точність становить приблизно + \ - 0,1 кг проти + \ - 1 кг у механічних аналогів. Як ви самі бачите, різниця дуже велика. Електронні прилади мають різноманітний і оригінальний дизайн, вони прекрасно і органічно впишуться в інтер'єр будь-якого приміщення. Матеріал, з якого виробляють дані пристрої, різноманітний: скло, метал, дерево, пластик. Найміцніші з них - металеві вироби. Але найкрасивіші і стильні - скляні. Природно, навіть найміцніше і загартоване скло буде більш крихким матеріалом, якщо порівнювати його з металом або пластиком. Але, в силу того, що переважна більшість виробів зі скла виглядають більш оригінально, гарно і ефектно, вони користуються високим попитом у покупців, незважаючи на те, що вимагають особливо дбайливого і обережного поводження в процесі експлуатації. У приміщеннях з підвищеною вологістю необхідно використовувати моделі з дном, яке не ковзає, з водонепроникним корпусом і рифленою поверхнею. Конструкції з прогумованими ніжками - підставками більш стійкі, міцні і не ковзають. Необхідно також враховувати, що для роботи всіх електронних ваг необхідні батарейки, які періодично підлягають заміні. Деякі з моделей мають систему автоматичного вимкнення, що економить заряд батареї і ваш час.

Можна перерахувати ще деякі плюси, які мають електронні підлогові ваги, в порівнянні з механічними:

1. Вони можуть запам'ятовувати і зберігати останні результати зважувань навіть в тому випадку, якщо зважувалися кілька людей.

2. Деякі апарати вміють визначати, хто зважується, вирахувати необхідні дані і, в разі необхідності, сповістити людини про відхилення в масі тіла певним сигналом.

3. Здатні проводити моніторинг складу тіла.

Є у них і одна особливість. Щоб отримати правильні показники при зважуванні, апарат необхідно ставити виключно на тверду і рівну поверхню. Слід враховувати і те, що вони можуть поламатися при перевантаженні.

За принципом дії, виділяють 3 типи електронних ваг:

а) на основі пружин. Вони влаштовані практично так само, як і механічні, за винятком того, що в них вбудований цифровий дисплей, куди виводяться показання зважування. Ці моделі відносяться до найдешевших з усіх видів електронних ваг.

б) на основі спеціальних металевих дисків (пластин). Механічні комплектуючі в них відсутні і нагадують вони зменшений електричний конденсатор.

в) на основі роботи датчика напруги. Це найпрогресивніші моделі, які мають масу додаткових функцій.

Серед таких приладів можна виділити:

1. Діагностичні підлогові ваги

Діагностичні ваги здатні визначати масу і склад тіла людини. З їх допомогою можна дізнатися такі важливі для здоров'я показники:

1) маса тіла;

2) відсоток жиру в організмі;

3) кісткову масу;

4) м'язову масу;

5) скільки води міститься в тілі;

6) рівень фізичного розвитку;

7) рівень метаболізму;

8) денна кількість споживаних калорій;

9) відносний біологічний вік.

Всі перераховані вище показники отримують за допомогою електричного сигналу, що проходить через тіло. Відзначимо, що дана процедура абсолютно безпечна для людського здоров'я. Аналіз даних проводиться на основі інформації, яку вводять завчасно про стать, ріст, вік людини, про ступінь її фізичних навантажень. Такі ваги для визначення складу тіла проводять діагностику здоров'я, видають показники її стану і видають рекомендації у вигляді показників, які допомагають людині в поліпшенні її здоров'я. Аж до розрахунку кількості калорій, необхідних організму для нормального її функціонування. Щоб отримати найбільш точні результати, фахівці рекомендують ставати на ваги босоніж і зважуватися 2 рази в день, вранці і ввечері. Використовувати апарат можуть кілька людей (3 і більше).

2. Підлогові ваги з аналізатором складу тіла

Ваги аналізатори складу тіла людини мають можливість визначати масу і відсоток вмісту практично усього, з чого складається наш організм і що нам важливо про нього знати: вага, рідина, кількість жиру, м'язової і кісткової маси і інших речовин. Адже, кожній речовині властива електропровідність, яка належить тільки їй і тільки її характеризує. Працює прилад так само, за допомогою електричного сигналу, що проходить по тілу. Такий аналізатор підкаже людині, крім інших показників, який у неї відсоток жиру в організмі і який відсоток внутрішнього жиру, що особливо важливо. Адже, саме цей жир, який оточує внутрішні органи людини, найбільш небезпечний і згубно позначається на здоров'ї.

Вирішивши купити ваги аналізатори в магазині медтехніки Ортоп, будь-яка людина робить важливий крок на шляху до здоров'я, до поліпшення якості і тривалості свого життя і життя своїх близьких.