Ось уже кілька десятиліть в педіатричній практиці використовуються тазостегнові бандажі. Вони є "золотим стандартом" лікування такого поширеного захворювання як дисплазія кульшового суглоба у дітей. Згідно зі статистикою, до 25% новонароджених в Україні стикаються з таким діагнозом, що, безсумнівно, робить цю тему дуже актуальною для всіх батьків і майбутніх, і справжніх. У даній статті ми пропонуємо ознайомитися з актуальною інформацією, яка є у розпорядженні сучасної ортопедії, щоб по можливості позбавити Вас від помилок і допомогти прийняти правильне рішення щодо лікування Вашого малюка.Ортези на тазостегновий суглоб для дітей: коли необхідні, їх види і як вибрати?

Якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, не впадайте у відчай в переважній більшості випадків дисплазія у новонароджених проходить за кілька місяців грамотного лікування і не залишає ніяких слідів. Це захворювання проявляється недорозвиненням кульшового суглоба (частіше одного, але в 20% випадків обох), при якому не до кінця сформована вертлюжна западина місце, де розташовується голівка стегнової кістки. Залежно від обсягу порушення, виділяють 3 ступеня даної хвороби:

  1. передвивих тазостегнового суглоба (ТСС), при якому на тлі структурних змін зберігається правильне розташування стегнової кістки;
  2. підвивих ТСС неповне зміщення суглобових поверхонь відносно один одного;
  3. вроджений вивих стегна повний вихід головки стегнової кістки з суглоба.

Найчастіше дисплазія у дитини виявляється ще в пологовому будинку при огляді педіатром-неонатологом. Однак, існують ознаки, які повинні насторожити батьків немовляти і спонукати записатися на прийом до досвідченого дитячого ортопеда:

  • різна довжина ніжок дитини;
  • виражена асиметрія складок на ніжках, особливо в паховій області і під сідницями;
  • дискомфорт і больові відчуття при спробі розвести стегна в сторони при зігнутих колінних суглобах;
  • дисплазія ТСС дуже часто проявляється неможливістю розвести ніжки в "позу жаби", а також клацанням в тазостегнових суглобах при таких рухах.

Небезпека даного захворювання полягає в можливості появі ускладненні, які можуть виникнути через відсутність лікування. Внаслідок порушення роботи суглоба розвивається диспластичний коксартроз руйнування суглобових поверхонь з формуванням вогнища запалення, яке може перерости або в контрактуру (зрощення кісток і повне знерухомлення суглоба), або в асептичний некроз головки стегнової кістки, а простіше кажучи у відмирання тканин. В обох випадках показано серйозне хірургічне втручання, яке не гарантує 100% відновлення працездатності ноги. З цієї причини дисплазія у дітей не повинна пускатися на самоплив. Найкраще, якщо немовля в пологовому будинку або відразу після виписки огляне грамотний педіатр і виявить можливі порушення якомога раніше.

Для лікування будь-якої стадії дисплазії ТСС використовується бандаж на стегно дитячий. Він являє собою шину, що забезпечує анатомічне положення головки стегнової кістки в вертлюжній западині, завдяки чому відбувається фізіологічне дозрівання кісткових і хрящових структур. Щоб досягти такого положення, ніжки дитини розводять в сторони, згинаючи при цьому тазостегновий і колінний суглоби під кутом в 90°, і фіксують ортезом. Важливо уточнити, що при використанні сучасних моделей певна частка рухливості в суглобах зберігається, за рахунок чого виходить уникнути побічних явищ у вигляді контрактур, ослаблення м'язового тонусу, некрозу і ін.

Залежно від ступеню дисплазії і етапу лікування лікар може порадити Вам різні види бандажів. Найбільш поширені такі:

  • стремена Павліка класична шина на стегно, застосовується для вправлення і подальшої фіксації тазостегнового суглоба. Являє собою систему регульованих ремінців, що закріплюються навколо грудей і ніг дитини;
  • шина Фрейка купити такий корсет рекомендується при легких формах дисплазії, коли для досягнення лікувального ефекту достатньо широкого сповивання. Інші назви цього ортеза (перина / подушка Фрейка, профштани) відображають його будову м'яка масивна ластовиця укладається між стегон дитини, перешкоджаючи їх з’єднанню, але при цьому практично не обмежуючи інших рухів в кульшових або колінних суглобах. Закріплюється конструкція в області надплечій за допомогою ремінців;
  • шина Віленського система для розведення ніжок малюка, складається з двох м'яких манжет, з'єднаних телескопічною розпіркою. Регулюючи висоту накладення манжеток і довжину шини, можна встановити необхідний кут відведення стегна;
  • апарат Гневковського, представляє собою металеву конструкцію з поясу і широких манжет, приєднаних до нього шарнірами. Це найжорсткіша шина для лікування дисплазії ТСС, яка дозволяє не просто зафіксувати ноги дитини в певному положенні, але і регулювати обсяг рухів в суглобі. Всі металеві деталі обшиті м'яким текстилем для комфорту і безпеки дитини.

Ортези на тазостегновий суглоб для дітей: коли необхідні, їх види і як вибрати?Найчастіше, говорячи про стегнові ортези, люди мають на увазі стремена Павлика. Купити такі вироби зовсім нескладно, важливо лише дотримуватися рекомендацій профільного лікаря і не займатися самолікуванням. Підібрати потрібний розмір Вам допоможуть в ортопедичному салоні "Ортоп", чиї фахівці володіють не тільки вищою медичною освітою, а й досвідом у відповідній сфері. Звертаємо Вашу увагу, що призначати і налаштовувати бандаж повинен тільки професійний ортопед, так як будь-яке некваліфіковане втручання в роботу приладу може бути вкрай небезпечним!

Часто можна почути від батьків, що вони категорично проти знущань над немовлям і віддають перевагу більш "гуманним" способам терапії: масажі, плавання, ЛФК та т. д. Слід розуміти, що дане рішення становить безпосередню загрозу для здоров'я і майбутнього благополуччя малюка, так як відсутність своєчасного лікування тільки погіршує дисплазію. Тому, якщо лікар виписав Вашій дитині корсет на стегно, будь це м'яка шина Фрейка або жорсткий апарат Гневковського, купити і почати носити його краще відразу ж після постановки діагнозу, не витрачаючи дорогоцінний час на пошук альтернативних способів лікування. Цілком природно, що перший час малюк збунтується і буде кричати і плакати в ортезі. Дайте йому 1-2 тижні, щоб звикнути до несподіваного обмеження свободи і пам'ятайте: це тимчасові незручності, які дозволять уникнути величезних проблем зі здоров'ям опорно-рухового апарату в майбутньому, які призводять аж до інвалідизації! Для досягнення найкращого результату бандаж тазостегновий для дітей необхідно носити цілодобово, з перервами на гігієну, заміну підгузка, гімнастику і масажі.

У магазині медичної та ортопедичної техніки "Ортоп" Ви знайдете всі види пристроїв, що застосовуються в сучасній педіатричній практиці для лікування дисплазії ТСС: стремена Павлика, апарат Гневковського, відвідні-розвідні бандажі, профштани і шина Віленського. Купити будь-який з необхідних товарів тут зовсім не складно: до Ваших послуг сайт зі зручною формою замовлення, кілька телефонів і салони по Києву та іншим містам України. Чому найвигідніше звернутися саме в нашу компанію? Існує кілька причин. По-перше, ось уже понад 10 років ми пропонуємо своїм покупцям не просто товар ми пропонуємо турботу і допомогу. Багато співробітників нашої мережі отримали медичну освіту і мають багаторічний досвід роботи в ортопедії. Звернувшись з будь-яким питанням щодо асортименту магазину, Ви отримаєте вичерпну безкоштовну консультацію від професіонала. По-друге, в нашому каталозі представлена тільки високоякісна продукція відомих світових і вітчизняних фірм, що має відповідні сертифікати і ліцензії. По-третє, завдяки співпраці безпосередньо з постачальниками, ми можемо запропонувати Вам найнижчі ціни на ортопедичні товари на українському ринку. Крім того, ми не обмежуємо покупців у виборі способу оплати. За Вашим бажанням, доставимо замовлення: по Києву кур'єром і поштою, в інші міста "Новою Поштою". Бажаємо Вам і Вашим дітям міцного здоров'я!