Яку подушку для інвалідного крісла краще вибрати?

Адже на сьогоднішній день є багато їх різних варіантів. Її вибір залежить від анатомічних особливостей організму, характеру пошкодження, способу життя пацієнта і т.п.

Класифікація

Всі подушки для інвалідних колясок бувають:

1. За матеріалом наповнювача:

  • з повітряними осередками;
  • наповнені гелем;
  • з спінених матеріалів (поролон, латекс і ін.);

2. За формою:

  • контурні - допомагають правильно утримати поставу;
  • квадратні - підходить для пацієнтів, яким не потрібно допоміжна підтримка постави;
  • з вирізом під куприк - для хворих, які перенесли операцію на тазових органах.

Протипролежнева подушкаВірно підібрана подушка для інвалідних колясок дозволяє людині перебувати в правильній позі, зберігаючи правильну поставу, забезпечує комфорт і запобігає можливість виникнення пролежнів.

Під час вибору потрібно враховувати вагу інваліда: надмірно щільна подушка не зможе створити потрібну м'якість, а дуже м'яка просто провалиться і не зможе вберегти від некрозу тканин.

Найбільш популярними і недорогими матеріалами, з яких виготовляють такі аксесуари для інвалідних колясок, як подушка, є поролон і латекс. Вони володіють чудовою амортизацією, легкі в догляді. Мінус їх у здатності збирати вологу, викликаючи роздратування шкіри, і піддаються швидкої деформації. Гелеві подушки добре розподіляють масу тіла, але не здатні захистити при вібрації і тряски. Він цього добре захистять повітряні подушки, але вони не створюють в колясці стабільності. Поліуретанові вироби легкі, добре миються, шкіра на них добре дихає, але мінус їх в здатності швидко деформуватися і у високій вартості.

Де купити подушки для інвалідних колясок?

Профілактичні подушки, що фіксують пояси й ремені, протипролежневі подушки та інші доповнення до інвалідних колясок можна швидко і зручно придбати в медмагазині Ортоп.