У різних ситуаціях, пов'язаних з пошкодженням м'язового корсету тулуба, лікар може порадити Вам купити післяопераційний бандаж. Найчастіше це тимчасовий захід, спрямований на підтримку нормальної життєдіяльності організму до того моменту, як цілісність тканин буде повністю відновлена. У даній статті ми пропонуємо Вам ознайомитися з актуальною і корисною інформацією про ці види продукції: що це таке, як їх вибрати і як використовувати.

Що таке післяопераційні бандажі? Якими вони бувають?

Як зрозуміло з назви, післяопераційний корсет це жорсткий широкий пояс, який використовується після хірургічних втручань відкритого або полостного типу. Це означає, що під час операції проводиться розріз або розшарування м'язів з проникненням в грудну або черевну порожнину, або в область таза. Після ушивання розрізу тривалий час зберігається м'язова нестабільність, яка потребує додаткової підтримки, яку і надає бандаж післяопераційний.

Саме поняття післяопераційного корсета багатогранно і включає в себе різні вироби для різних частин тіла. Давайте розглянемо кожен вид окремо, а також ознайомимося з показаннями до їх застосування:

  1. Бандаж для грудної клітини.

Виділяють жіночі та чоловічі моделі, відповідно до особливостей анатомії. Вироби, призначені для жінок, на відміну від чоловічих, мають дві широкі липучки, які кріпляться зверху і знизу від молочних залоз. Така конструкція допомагає жінкам уникнути дискомфорту при щільному обгортанні корсетом грудної клітини, не жертвуючи при цьому ефективністю виробу. Дані бандажі рекомендуються до використання в таких ситуаціях:Післяопераційні бандажі: види, показання до використання і правила застосування

  • при ударах грудної клітини, переломах ребер і інших травмах в цій області;
  • при міжреберній невралгії, міозитах для обмеження рухливості ребер і зменшення больового синдрому;
  • після операцій на грудній клітці.

Щільність бандажа визначається наявністю або відсутністю ребер жорсткості. Еластичні корсети застосовуються для пізньої реабілітації після операцій і травм. Вони мають вигляд широкого поясу з пружного матеріалу, який щільно охоплює груди і надає м'який або помірний тиск. Більш жорсткі корсети, оснащені металевими або пластиковими ребрами жорсткості, здатні значно знижувати рухливість ребер, міцно фіксуючи їх. Такі моделі необхідні в ранньому післяопераційному періоді і при великих важких травмах грудей.

Щоб підібрати корсет для грудей, необхідно виміряти окружність грудної клітини. Для цього зніміть одяг, встаньте рівно і проведіть сантиметрову стрічку в наступних точках:

а) для чоловіків: по нижніх кутах лопаток і по лінії сосків;

б) для жінок: по нижніх кутах лопаток і над підставою грудей.

Натягувати стрічку потрібно щільно, але без зайвого натягу. Окружність грудей фіксується після спокійного видиху.

  1. Бандаж для області живота.

Широко застосовується в абдомінальній хірургії, корсет післяопераційний для області живота має великий модельний ряд. Залежно від призначення, виділяють наступні види даних виробів:

  • еластичний корсет для підтримки черевної стінки це широкий еластичний пояс, який надає помірний тиск на тулуб. Найчастіше має одну липучку велкро;
  • бандаж, посилений пластиковими або металевими ребрами жорсткості. Вони запобігають скручуванню поясу при натягу навколо талії і міцно фіксують передню черевну стінку. Зазвичай дані моделі володіють двома застібками велкро, завдяки чому можуть фіксуватися максимально зручно і міцно;
  • післяопераційний бандаж під стому, який має отвір для виведення калоприймача у пацієнтів після операцій на кишечнику;
  • протигрижовий бандаж, застосовується після операцій з приводу грижі, або для підтримки проблемної ділянки, яка ще не прооперована. Має щільну широку вставку в передній частині, яка надає підвищений тиск на область грижового випинання.

Всі перераховані вище вироби можуть використовуватися в самих різних ситуаціях:

  • перед операцією, наприклад, коли у людини є неускладнена грижа і вона готується до хірургічного втручання. У цій ситуації найкращим вибором буде постійно носити еластичний корсет, який стане перешкодою для виходу грижового мішка з черевної порожнини. Це дуже важливо, тому що будь-яке випадання органів через розбіжність м'язів (чим, власне, і є грижа) загрожує обмеженням грізною патологією, при якій тканини і судини пережимаються, порушується їх кровообіг і починається відмирання. У цій ситуації необхідно терміново робити операцію, так як є ризик некрозу, перитоніту і сепсису.
  • після будь-якої операції, пов'язаної з розтином м'язів або білої лінії живота з`єднувальної тканинної структури, розташованої по центру передньої черевної стінки. Відомо, що сполучна тканина заживає дуже повільно, тому тривалий час після втручання високий ризик розбіжності швів з утворенням післяопераційних гриж. З цієї причини хірурги настійно рекомендують використовувати корсет після операції, який зніме напругу з м'язів живота. Перший місяць носити його слід постійно, так як будь-яке напруження кашель, чхання, дефекація може викликати ускладнення. Точний термін носіння визначає тільки Ваш лікар.

Ще одна причина купити пояс після операції проведення кесаревого розтину. Хоч при цьому втручанні і не розсікаються м'язи, потрібно розуміти, що передня черевна стінка перерозтягнута і ослаблена через вагітність, тому зайва підтримка виявиться їй як не можна до речі. Крім того, такі бандажі здатні полегшити больовий синдром і прискорити реабілітацію, що дуже важливо в післяпологовому періоді.

  • замість операції, але в якості вимушеного заходу. Як ми вже згадували, грижа небезпечне захворювання, яке в будь-який момент може привести до смертельних ускладнень. З цієї причини лікарі завжди наполягають на хірургічному лікуванні, оскільки іншого способу усунення цієї патології сьогодні не існує. Ніякі таблетки, компреси, народні цілителі, знахарі і змови не поєднають м'язи, які розійшлися і не повернуть цілісність тканин, а тільки відтягнуть час. Однак, існують ситуації, в яких зробити операцію немає ніякої можливості. Так, при важких супутніх захворюваннях в стадії декомпенсації, коли хворий просто не перенесе наркоз і саму маніпуляцію, допускається носіння корсета для запобігання випаданню грижового мішка як альтернативна міра. Іншим людям це не підходить справа в тому, що м'язи, які отримують колосальну підтримку від бандажа, з часом втрачають свою силу, послаблюються, і через час перестають виконувати свою функцію.

Післяопераційні бандажі: види, показання до використання і правила застосуванняНезважаючи на те, що дані вироби найчастіше застосовуються після оперативних втручань, лікарі можуть порекомендувати Вам їх як один з елементів комплексної терапії в наступних випадках:

  • при невралгіях, міозитах, радикулопатіях;
  • після травм передньої черевної стінки;
  • в післяпологовому періоді;
  • після ліпосакції;
  • при нефроптозі.

Щоб підібрати пояс після операції на животі, потрібно виміряти окружність талії і порівняти отримані дані з таблицею, що додається до кожного виробу. Робити це потрібно стоячи, знявши з торса одяг. Обведіть сантиметрову стрічку навколо тулуба на рівні пупка, щоб вона лежала на шкірі щільно, але не врізалася, і на спокійному видиху зафіксуйте показники.

  1. Паховий бандаж.

Він має вигляд широкого поясу з лямками, які охоплюють стегна. Створює регульований тиск в паховій області. Використовується даний бандаж після операції по вправління пахових гриж, або замість хірургічного втручання при наявності протипоказань до маніпуляції. Існують одно- і двосторонні моделі, що забезпечують фіксацію тканин в потрібній області.

Щоб підібрати відповідний розмір пахового бандажа, виміряйте окружність стегон. Для цього зніміть верхній одяг, встаньте рівно перед дзеркалом, зведіть ноги разом і проведіть сантиметрову стрічку по найширшій частині стегон і сідниць. Слідкуйте, щоб вона не перекрутилася і не з'їхала, так як це може вплинути на розмір обраного бандажа. Також, не слід занадто туго затягувати стрічку вона повинна щільно прилягати до шкіри, але не здавлювати її.

Як вибрати, надягати і носити якісний бандаж?

Один з найбільш часто зустрічаються питань від людей, яким необхідний післяопераційний бандаж ー як вибрати якісний виріб, яке принесе тільки користь і прослужить до закінчення лікування? Пропонуємо Вам скористатися нехитрими порадами:

  • пояс післяопераційний повинен повністю закривати шов. Існують моделі шириною до 32 см, що дозволяє підібрати підтримку при хірургічних втручаннях будь-якого обсягу;
  • вибирайте бандаж, який щільно прилягає до тіла, прошитий рівно, міцно і не маючий дефектів. Це є запорукою успішної реабілітації протягом усього періоду, так як низькоякісний виріб може не витримати натягу, порватися або нанести Вам шкоду нерівномірним впливом на проблемні ділянки;
  • зверніть увагу на матеріал, з якого пошитий пояс. Це повинна бути міцна еластична матерія, що пропускає повітря і вологу, гіпоалергенна і приємна тілу. Цим вимогам відповідають такі тканини як еластан, поліамід, спандекс, бавовна та інші;
  • правильно підбирайте розмір занадто малий виріб завдасть шкоди за рахунок погіршення мікроциркуляції крові, а надто великий не зробить належної підтримки м'язів.

Післяопераційні бандажі: види, показання до використання і правила застосуванняОдягати післяопераційний корсет слід лежачи, в розслабленому стані. Застібати його слід щільно, щоб фіксувати потрібну область, однак необхідно стежити за тим, щоб він не заважав диханню. Як ми вже згадували, термін носіння визначає тільки Ваш лікар, однак найчастіше перший місяць після втручання показано безперервне використання поясу.

Як і будь-який інший елемент одягу, бандаж вимагає регулярного догляду. Для очищення від забруднень досить вручну промити його під струменем холодної води з використанням делікатних миючих засобів, промокнути рушником і залишити сушитися далеко від джерел тепла і прямих сонячних променів. Забороняється використовувати для цих цілей абразивні миючі засоби, які містять хлор.

Вибрати й купити корсет після операції, Ви можете в інтернет-магазині "Ортоп", а також в мережі медмагазинів "Ортоп"". В асортименті тут представлено безліч різноманітних моделей, серед яких Ви обов'язково знайдете потрібну саме Вам. Наші ціни Вас приємно здивують, адже ми співпрацюємо з постачальниками безпосередньо, а значить, уникаємо зайвих націнок і накруток. Якість пропонованої в каталозі продукції підтверджується не тільки відповідними сертифікатами і ліцензіями, а й тисячами задоволених покупців з усієї України. При необхідності Ви можете отримати вичерпну, кваліфіковану безкоштовну консультацію від наших спеціалістів з медичною освітою з будь-якого питання, що стосується наших товарів.

Щоб купити післяопераційний пояс, бандаж або корсет досить виконати одну з наступних дій:

  1. вибрати товар і заповнити форму замовлення на нашому сайті;
  2. подзвонити нам по телефону в робочий час;
  3. відвідати один з наших салонів в Києві і інших містах України.

Оплатити покупку Ви можете будь-яким зручним способом. За Вашим бажанням, ми доставимо замовлення: по Києву кур'єром або поштою, в інші міста сервісом "Нова Пошта".

Ми бажаємо Вам здоров'я і корисних придбань для його підтримки!