При яких захворюваннях може допомогти післяопераційний бандажБудь-яке хірургічне втручання - це серйозний стрес для організму, а тому в післяопераційному періоді дуже важливо мінімізувати дискомфорт і забезпечити оптимальні умови для якнайшвидшого відновлення. Спеціально для цих цілей розроблені абдомінальні, грудні і пахові бандажі - еластичні корсети, які використовуються для фіксації травмованої частини тіла, підтримки внутрішніх органів і зменшення навантаження на пошкоджені м'язи. Вони не тільки надійно захищають хірургічні шви від розтягнень і знижують ризики післяопераційних ускладнень, але і сприяють зняттю м'язової напруги і больових відчуттів, а головне - значно прискорюють процес одужання.

При цьому, область застосування таких бандажів не обмежується виключно періодом реабілітації після хірургічних втручань. Носіння подібних виробів може призначатися при широкому спектрі патологій (починаючи від травм грудної клітки і закінчуючи вилученням органів малого таза), і, відповідно, корисними вони є для дуже багатьох людей.

Коли і для чого може знадобитися післяопераційний бандаж?

Як зрозуміло з назви, основним показанням до застосування таких корсетів є перенесене оперативне втручання. Бандажі абдомінальні, наприклад, використовуються після операцій на органах черевної порожнини, видалення пупкової грижі, кесаревого розтину або природних пологів з метою підтримки черевної стінки. Для полегшення реабілітації після втручань на грудній клітці застосовуються різні види ребрових корсетів, які також ефективні при певних неврологічних патологіях.

Далі розглянемо докладніше деякі показання до носіння післяопераційних бандажів і розповімо, як ці вироби можуть допомогти в лікуванні і профілактиці різних захворювань.

  • Грижі. Випинання внутрішніх органів через «слабкі місця» в черевній стінці або інших частинах тіла є досить небезпечною патологією, здатною0 не тільки погіршувати самопочуття, а й викликати важкі ускладнення аж до ущемлення грижового вмісту і його подальшого некрозу. Утворюватися грижі можуть в самих різних місцях. Залежно від локалізації, вони бувають: пупковими, паховими, стегновими, міжхребцевими, діафрагмальними. Також окремо виділяють грижу білої лінії живота і вентральні (післяопераційні) грижі. Лікування перерахованих дефектів проводиться виключно хірургічним шляхом. Залежно від розмірів і локалізації грижового випинання, це може бути як мінімально інвазивна лапароскопічна герніопластика, так і відкрите оперативне втручання, після яких пацієнту обов'язково призначається носіння спеціального підтримуючого бандажа. Це необхідно для прискорення загоєння післяопераційних швів і запобігання їх розбіжності, стимуляції відновлення тканин і полегшення стану в цілому. Якщо ж людина з тих чи інших причин не може перенести операцію, грижовий бандаж забезпечить додаткову підтримку внутрішнім органам і перешкодить їх подальший розвиток, що дозволить уникнути негативних наслідків для здоров'я.
  • Невралгії. Гострий больовий синдром, що виникає при защемленні сідничного або міжреберних нервів, часто приносить серйозний дискомфорт. З цієї причини, якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, вкрай важливо якомога швидше вжити необхідних заходів для її усунення. Щоб знизити тиск на уражений нерв і зменшити больові відчуття, можна використовувати поперековий корсет або реберний бандаж. Оскільки біль при невралгії має властивість посилюватися під час фізичних навантажень або будь-яких рухів і коливань тіла (наприклад, при кашлі, чханні, сміху і т.д.), додаткова фіксація проблемної зони дозволить Вам уникнути нових нападів і сприятиме швидкому одужанню.
  • Нефроптоз. Опущення нирки - ще одна підступна хвороба, при якій може знадобитися носіння післяопераційного корсета. Справа в тому, що причиною розвитку даної патології найчастіше стає ослаблення м'язово-зв'язкового апарату, що відповідає за фіксацію органу в анатомічно правильному положенні, а також різні інші чинники: високі фізичні навантаження, підйом вантажів, травми живота і попереку, різке схуднення. Абдомінальний бандаж при нефроптозі може використовуватися як в рамках реабілітаційного періоду після хірургічної корекції опущення нирки, так і в профілактичних цілях - для зменшення її рухливості і зниження ризиків ускладнень. Залежно від стадії прогресування захворювання, це може бути як еластичний, так і більш жорсткий корсет, який буде утримувати орган на місці і запобіжить його провисанню в черевну або тазову порожнину.
  • Опущення внутрішніх органів має на увазі зміщення одного або відразу декількох органів черевної порожнини (печінки, шлунка, кишечника та ін.). Одним з ключових ознак захворювання є випираючий живіт, який не вдається прибрати ні за допомогою фізичних вправ, ні будь-якими іншими способами. Так відбувається через те, що ослаблені м'язи і зв'язки просто не в змозі утримувати органи на їх анатомічному місці, через що вони починають опускатися, формуючи характерну опуклість. Для полегшення стану і запобігання подальшого прогресування хвороби в подібних випадках також рекомендується використовувати післяопераційні бандажі. Вони нормалізують внутрішньочеревний тиск, забезпечують надійну підтримку органів черевної порожнини і запобігають їх зміщенню відносно свого правильного анатомічного положення, завдяки чому самопочуття людини значно поліпшується.
  • Опущення органів малого таза. Згідно зі статистикою, з подібною проблемою стикається близько 30% жінок старше 40 років, і з віком ймовірність пролапсу геніталій, на жаль, лише збільшується. Обумовлено це, перш за все, фізіологічними особливостями жіночого організму. Ускладнені природні пологи, поступове зниження функції яєчників, гормональний дисбаланс і інші вікові зміни часто призводять до ослаблення сполучнотканинних структур, що відповідають за підтримку органів малого таза, внаслідок чого вони починають опускатися нижче свого, анатомічно передбаченого положення, а в особливо важких випадках, - виходити за межі піхви. І, якщо на останніх стадіях корекція даної патології можлива лише хірургічним шляхом, то на початкових етапах її можна успішно скорегувати і вилікувати за допомогою медикаментів, фізіопроцедур і спеціальних бандажів, що надають компресійну дію на тазове дно. Такі корсети виготовляються у вигляді високих трусиків зі знімним аплікатором, що забезпечує надійну підтримку промежини, і їх регулярне носіння сприяє утриманню органів малого таза в фізіологічно правильному положенні.
  • Радикуліт. Біль у спині, яка посилюється при рухах і часто іррадиює в інші частини тіла, відчуття печіння, поколювань або повзання мурашок, оніміння кінцівок - все це, як правило, свідчить про запалення або затискання нервових корінців спинного мозку. Спровокувати розвиток даної хвороби можуть самі різні чинники:
  • підвищені фізичні навантаження;
  • або, навпаки, малорухливий спосіб життя;
  • грижі міжхребцевих дисків;
  • остеохондроз;
  • порушення обміну речовин і інші причини.

При цьому, найчастіше радикуліт вражає попереково-крижовий відділ хребта - для його захисту можна використовувати універсальний післяопераційний пояс-бандаж або ж ортопедичний корсет для спини, який допоможе усунути м'язові спазми, поліпшити кровопостачання тканин і зменшити больові відчуття.

  • Розходження м'язів живота. При певних умовах (ослаблення сполучних тканин, підвищення внутрішньочеревного тиску, швидкий набір ваги або, навпаки, різке зниження ваги) біла лінія живота може надмірно розтягуватися, в результаті чого прямі м'язи починають розходитися в сторони. Зовні цей дефект проявляється характерним випинанням у вигляді валика на передній черевній стінці, яке багатьом жінкам, крім усього іншого, доставляє ще й серйозну естетичну проблему. Частково скорегувати і зупинити його подальше прогресування можна за допомогою абдомінального стягуючого бандажа. Його носіння дозволить уникнути перенапруги черевного преса і підтримувати нормальний внутрішньочеревний тиск, завдяки чому тканини живота не будуть розтягуватися.

На що важливо звертати увагу при виборі післяопераційного бандажа?

При яких захворюваннях може допомогти післяопераційний бандажВ першу чергу, необхідно враховувати конкретне показання до використання виробу. Наприклад, якщо Ви шукаєте ефективний бандаж післяопераційний грижовий, купити можна еластичний корсет на область живота, який допоможе попередити розходження швів і забезпечує помірну фіксацію черевної стінки. А ось після хірургічних втручань на внутрішніх органах краще віддати перевагу більш жорстким моделям з додатковою стяжкою або пластиковими ребрами. Такі бандажі забезпечують більш надійну фіксацію живота і поперекової області, а також сприяють швидкому відновленню.

Не менш важливим є правильний вибір розміру виробу. Щоб визначити його, необхідно виміряти окружність талії (актуально для абдомінальних бандажів) або грудної клітки (для реберних корсетів) і звірити отримані результати з розмірною сіткою виробника. Виріб ні в якому разі не повинен бути тісним або, навпаки, вільним, інакше користі від нього буде мало, а іноді це може навіть завдати шкоди Вашому здоров'ю.

Як правильно одягати і носити бандажі після операції?

Тривалість носіння корсета в кожному випадку визначається індивідуально в залежності від характеру патології і загального самопочуття людини, тому перед початком його використання настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем. В цілому ж, можна відзначити наступні правила застосування подібних виробів:

  • Для оптимального прилягання до тіла надягати бандаж післяопераційний найкраще в положенні лежачи.
  • Найкращих результатів вдається домогтися за умови його регулярного носіння протягом всього дня (на ніч корсет слід знімати), але тривалість використання рекомендується збільшувати поступово.
  • Категорично забороняється затягувати бандаж занадто туго, оскільки це може привести до порушення кровообігу і погіршення здоров'я.

Купуючи будь-який медичний виріб, звертайте, будь ласка, увагу на надійність продавця, щоб не залишитися з підробкою на руках, яка замість користі цілком може принести шкоду Вашому здоров'ю. У зв'язку з цим рекомендуємо давно успішно працюючий медмагазин "Ортоп", де Ви зможете купити бандаж (післяопераційний, абдомінальний, паховий, грудний і т.д.) кращих світових і вітчизняних виробників. Всі вироби - найвищої якості, що підтверджується наявністю сертифікатів і гарантій. Безсумнівним плюсом тут для Вас будуть:

  • доступні ціни;
  • безкоштовна додаткова грамотна консультація спеціалістів з медичною освітою, щоб Ви не помилились з вибором;
  • можливість зробити покупку як в салонах компанії, розташованих в Києві і інших містах країни, так і в інтернет - медмагазині "Ортоп" з адресною доставкою (за Вашим бажанням).

Оплата приймається абсолютно в будь-якій формі, на Ваш вибір.

Команда «Ортоп» бажає Вам міцного здоров'я! Бережіть себе.