Невеликий пристрій для персонального моніторингу частоти скорочень серця в різних умовах життєдіяльності людини називається пульсометром.

Діапазон використання цього аксесуара дуже широкий. Даними, отриманими в результаті вимірювання пульсу, користуються як люди, які регулярно стежать за своїм здоров'ям, так і медичні працівники - для уточнення діагнозу і спостереження за роботою серця пацієнта. Особливу роль такий прилад грає в житті спортсменів, оскільки з його допомогою вони здійснюють контроль роботи серцевого м'яза і визначення рівня допустимих фізичних навантажень.

Ви, як і будь-яка людина, без сумніву, оціните незамінність такого приладу в різні моменти свого життя: під час сну, звичайної повсякденній діяльності, виконання зарядки і спортивних занять, оскільки з його допомогою можна легко моніторити не тільки серцевий ритм, а й отримувати інформацію по спалених калоріях.

Для чого потрібен пульсометр?

Для чого ж взагалі потрібно робити подібні вимірювання, особливо під час тренувань? Тут все просто - джерело витрати енергії безпосередньо залежить від того, яка частота Вашого пульсу. Згідно Вашим побажанням або плану тренувань, пульсометр допоможе стежити за своїм пульсом і підтримувати його в певному проміжку. Наприклад, якщо Вам потрібно скинути зайву вагу, то рівень навантаження буде один, а якщо потрібно наростити м'язову масу - інший. А ось для розминки і легкої зарядки - вже третій і так далі. Відстежувати свій ритм, безперечно, буде набагато легше, коли у Вас є пульсометр.

Пульсометр: навіщо він потрібен і як вибрати?

Які бувають пульсометри?

Тепер, коли ми знаємо, що вимір пульсу дозволяє легко контролювати допустимі навантаження, потрібно зрозуміти, як правильно проводити подібні виміри?

У наш час провести дослідження такого роду і миттєво отримати точний результат можна, не відвідуючи спеціалізовані медичні установи і заощадивши, відповідно, свої сили, нерви і час. Вимірювачі пульсу стали настільки популярними в сучасному світі, що придбати цей аксесуар, на сьогоднішній день, не складає ніяких труднощів.

Медмагазин "Ортоп", що працює на ринку України вже понад 10 років, пропонує Вам найбільш затребувані і перевірені часом моделі Beurer (Німеччина), що відрізняються високою якістю, що підтверджено наявністю сертифікатів і гарантій на всі вироби. Наші фахівці з медичною освітою завжди охоче дадуть Вам вичерпну, грамотну безкоштовну консультацію, щоб Ви не помилилися у виборі і придбали прилад, який вірою і правдою прослужить Вам довгі роки. Але який, в результаті, купити пульсометр - вирішувати виключно Вам. Для придбання обраної моделі достатньо зателефонувати за вказаними на сайті телефонами, або зробити замовлення, заповнивши форму онлайн. Також до Ваших послуг - мережа наших медичних салонів, розташованих в Києві та інших великих містах країни. Оплата приймається в будь-якій формі, яку Ви оберете. Для Вашої зручності працює служба адресної доставки:

  • по Києву - кур'єром та поштою;
  • в інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

Різновидів цього девайса безліч. Найпоширенішими прийнято вважати такі моделі:

  1. Нагрудний вимірювач пульсу з датчиком.

Виглядає він як ремінець, до якого приєднаний кардіомонітор. Це - класичний спортивний вимірювач, який Вам потрібно буде синхронізувати зі смартфоном за допомогою спеціального додатку. Дані про тренування і частота серцевих скорочень (ЧСС) будуть зберігатися в пам'яті Вашого телефону в автоматичному режимі і можуть бути доступні в будь-який момент.

Однозначними плюсами є висока точність вимірювань і їх історія. З мінусів - для повноцінної роботи такого гаджета необхідний смартфон.

  1. Нагрудний годинник для спорту з пульсометром.

У комплект таких пристроїв входять: спортивний ремінь, який кріпиться на груди і, відповідно, годинник. Обидві складові вже синхронізовані між собою, тому вимірювання частоти серцевих скорочень відправляються відразу в пам'ять пристрою на зап'ясті. Все відбувається в режимі реального часу, і побачити результат дослідження Ви можете просто глянувши на руку. Це значний плюс. З мінусів - не можна перевірити історію за тривалий період, так як в основному, такі моделі не мають спеціальним додатком для цього.

  1. Годинник з пульсометром.

Пульсометр: навіщо він потрібен і як вибрати?На сьогоднішній день є найбільш поширеним варіантом приладів для вимірювання частоти серцевих скорочень. Мають привабливий дизайн - найчастіше виробники виготовляють їх у вигляді тонкого стильного браслета, який підходить до будь-якого одягу.

Однак будьте уважні, вибираючи такий пульсометр для бігу або інших занять спортом, так як тут дуже легко помилитися і придбати не спеціалізований аксесуар, а його аналог. Зверніть увагу на те, що в оригінальній версії таких приладів, ЧСС визначають оптичні сенсори, вбудовані в зворотний бік браслета. Вимірювання пульсу відбувається в режимі реального часу за допомогою світлодіодів, які фіксують кількість розсіяного кровотоком світла.

Останнім часом така функція часто притаманна і смарт-годинах, хоча ця лінійка девайсів не є спеціалізованим спортивним аксесуаром.

Однозначним плюсом можна визнати повну автономність - прилад фіксується на руці і отримати результат дослідження можна в будь-який час. Мінусом таких модифікацій є фактор, який не залежить від виробника - в одиничних випадках, при надмірної пітливості, пульс може бути виміряний некоректно.

  1. Годинник-пульсометр для епізодичних вимірів частоти серцевих скорочень.

Такі моделі вимірюють пульс не в режимі реального часу, а так би мовити, << на вимогу >>. Результати тут з'являються постійно, для їх отримання потрібно докласти невелике зусилля - натиснути на кнопку.

Дуже часто такі спортивні годинники мають ще й додаткові функції. Купивши їх, крім вимірювання пульсу, Ви отримаєте також:

  • розумний будильник;
  • лічильник калорій;
  • крокомір;
  • календар;
  • ліхтарик і інші опції, наявність і асортимент яких залежать тільки від фантазії виробника. Такі моделі можна назвати скоріше побутовими, ніж професійними. Але і їх можна використовувати як під час спортивних тренувань, так і при більш слабких навантаженнях.

У цій лінійці не передбачена можливість перевірки пульсу в режимі реального часу - так, це мінус. Однак купити спортивний годинник такого типу, на відміну від спеціалізованих спортивних девайсів, Ви можете в межах середньої цінової політики. Це безсумнівний плюс. Адже, чим більше функцій у будь-якого приладу, тим він дорожче буде коштувати.

Варто відзначити, що, безсумнівно, в умовах сучасності, нагрудний ремінь є менш комфортним, ніж звичний нам годинник або браслет на руку. Однак професійні спортсмени зупиняють вибір саме на таких моделях через максимальну точность даних.

Якщо ж Ви не проводите більшу частину свого часу в спортзалі, з завданням вимірювання пульсу і визначення зони навантажень легко впораються моделі з серії зап'ястних вимірників.

У нашому магазині представлена ​​лінійка пульсометрів перевіреного надійного виробника, і Ви можете легко зробити свій вибір, знаючи приблизний набір функцій, які хотіли б бачити у Вашому персональному девайсі.

Бажаємо Вам міцного здоров'я і правильних результативних тренувань!

Бережіть себе.