СколіозПро те, що таке сколіоз, всі знають з дитинства. Ще на диспансеризацію в шкільні роки ортопед оглядав спину, щоб перевірити, чи з'явилося викривлення.

Сколіозом називають відхилення хребетного стовпа убік від нормального положення. Патологія має чотири стадії розвитку: від легкої до важкої форми. У міру прогресування хвороби проявляється зміна будови грудної клітки і порушення роботи внутрішніх органів.

Ця недуга може виникнути через травми, вікові зміни і звички, які впливають на хребет. До них відносять неправильне положення при сидінні і погано облаштоване місце для сну.

Протипоказання при викривленні

Важливо знати, що не можна робити при сколіозі. Це дозволить не погіршити перебіг хвороби.

До протипоказань при сколіозі відносять:

1. Біг і активні види спорту. Необхідно мінімізувати випадки, коли хребет піддається різкому струсу.

2. Ряд вправ, що виконуються стоячи. До них відносять всі вправи на баланс, скручування, перекиди, а також танці.

3. Фіксування тіла. Положення спини має змінюватися раз в півгодини.

4. Носіння чого-небудь в одній руці. Жіночі сумки та пакети з продуктами під забороною, оскільки вони вибірково навантажують хребет і перекошують його в одну сторону.

5. Командні активні ігри. Оскільки вони часто пов'язані з різкими рухами і бігом, їх варто виключити.

Про індивідуальні протипоказання пацієнта зможе повідомити лише його лікар.

Як лікують сколіоз

Залежно від ступеня тяжкості сколіозу можливе проведення класичного лікування або ж здійснення оперативного втручання. Як правило, операції проводять при відхиленні хребетного стовпа в бік більш ніж на сорок градусів.

До класичних методів усунення сколіозу відносять:

1. Лікувальну фізкультуру. Вправи повинні проводитися під наглядом фізіотерапевта, який зможе регулювати навантаження.

2. Облаштування місця для сну. Можна купити ортопедичний матрац і спеціальну подушку, щоб знизити навантаження на хребет в нічний час.

3. Корегуюче взуття і устілки. При сколіозі, який з'явився через травми, вони допоможуть вирівняти довжину ніг.

4. Носіння корсетів. Вони допомагають зафіксувати спину в правильному положенні. Використовувати корсет можна при викривленнях до двадцяти градусів.

5. Для школярів та студентів доцільно використовувати ортопедичний рюкзак. Він володіє невеликою масою і розподіляє вагу підручників по всій спині. Широкі лямки не врізаються в плечі, а жорсткий каркас спинки запобігає перевантаженням хребетного стовпа.

Вправи проти сколіозу

Методи усунення патології дорослого практично не відрізняються від того, як лікується сколіоз у дітей. Однак варто враховувати, що найбільший вплив ортопедичні корсети і гімнастика мають при дитячому і підлітковому сколіозі. У дорослому віці хребет стає менш рухливий, і лікування ускладнюється.

Дієта при сколіозі здатна полегшити симптоми, проте не усуне патологію повністю. Її принципи співвідносяться з догматами правильного харчування: "ні" фастфуду, солі і цукру, а ось овочів і фруктів варто їсти більше. Особливу увагу необхідно приділити сирій їжі, багатої вітаміном С.

Важливо відстежувати рівень нахилу хребта і слідувати вказівкам вертебролога. Всю необхідну ортопедичну продукцію ви можете придбати в інтернет-медмагазині Ортоп.