Коляска для інвалідів - це спеціальний транспортний засіб, необхідний в той період часу, коли у людини існують обмеження в самостійному пересуванні через травму, або хворобу і який служить для його більш мобільного переміщення і транспортування. До складу конструкції входять:

  • сидіння, яке виготовляється з матеріалів, що легко піддаються санітарній обробці: шкірозамінник, гігроскопічний матеріал з підкладкою. Базується на рамі зі сталі, або полегшених міцних сплавів;
  • колеса: литі або пневматичні;
  • підлокітники;
  • підніжка.

Підлокітники, як і підніжка, можуть бути:

1) фіксовані;

2) знімні;

3) знімно - відкидні.

Інвалідні коляски, в залежності від моделі, можуть бути оснащені додатковими аксесуарами та функціями.

Нерідкі випадки, коли стає необхідна коляска для літніх людей, які не є інвалідами, але їх похилий вік позбавляє їх радості повноцінного вільного руху.

Завдяки цьому винаходу, людина, яка частково або повністю втратила здатність переміщуватися, не випадає повністю з життя соціуму, а навпаки, має можливість брати участь у багатьох його процесах, що дозволяє істотно зменшити існуючий психологічний дискомфорт.

Інвалідна коляскаАпарати поділяють на два основні класи:

1. Інвалідний візок механічний.

2. Інвалідний візок з електроприводом.

1. Механічне інвалідне крісло управляється самим користувачем, або його помічником. У свою чергу, ці пристосування можна розділити на наступні види:

Така інвалідка є однією з різновидів подібних засобів пересування і використовується для пацієнтів надзвичайно ослаблених, які не в змозі нею самі управляти, тому котить її чоловік, який знаходиться поруч з хворим і доглядає за ним. Інвалідне крісло істотно полегшує догляд за знерухомленими людьми, тому що не виникає необхідність переносити їх, як це робили раніше, за допомогою допоміжних засобів, на носилках, або на руках, завдаючи їм додаткові незручності. Тепер же, цілком достатньо просто посадити хворого в такий апарат і перевезти його до місця призначення. Слід зауважити, що крісло - каталка для інвалідів може застосовуватися тільки для тих з них, хто не втратив здатності сидіти. У тому випадку, коли неможливо транспортувати людину інакше, як тільки суто в лежачому положенні, необхідна буде ліжко з аналогічним пристроєм. Також, для цих цілей, розроблено ще спеціальне інвалідне крісло-каталка з відкидною спинкою, яке легко трансформується.

Це одні з найпростіших модифікацій, в яких людина самостійно вручну приводить в рух великі задні колеса і, відповідно, весь агрегат у цілому. Щоб користуватися таким пристосуванням, необхідно мати досить сильні руки.

Більш комфортна модель, в порівнянні з попередньою, з якою набагато легше буде впоратися, і переміщення на якій здійснюється швидше - інвалідна коляска з ручним приводом, керується за допомогою двох важелів, оснащених зручними ергономічними ручками. Можлива наявність одного важеля - з правого, або лівого боку, в залежності від того, що зручніше для власника.

Відзначимо також, що крісло - коляска для інвалідів буває наступних типів:

а) активна. Вона призначена для людей з обмеженими можливостями, які ведуть активний спосіб життя. У цьому їм допомагає наявність численних регулювань в конструкції, які підлаштовують апарат під індивідуальні потреби хворого;

б) базова. Такий тип підрозділяється ще на дві модифікації, призначення яких відповідає їх назвам:

  • інвалідна коляска для будинку. Випускаються, в основному, зі зносостійкими литими колесами, які підходять для пересування по твердій, максимально рівній поверхні. Є моделі, здатні проходити в вузькі отвори;
  • прогулянкові інвалідні коляски. Як правило, володіють пневматичними колесами, що забезпечують хорошу амортизацію, що дуже важливо при переміщенні по нерівній дорозі;

в) спортивні. Такі апарати призначені не тільки для занять спортом, а й танцями, в тому числі. Виконуються з особливо легких, міцних сплавів, за рахунок чого важать набагато менше своїх стандартних аналогів.

г) дитяча інвалідна коляска. Вона призначена для діток під час і після хвороб, а також травм, які обмежили їх рух на тимчасовій, або постійній основі. Велика увага тут приділяється дизайну виробу і рівню безпеки;

д) крісло-коляска інвалідна для дітей з ДЦП. Як правило, в їх комплект входять додаткові пристосування для фіксації ділянок тіла. Це можуть бути: ремені для страховки, фіксатори для голови і бічні, спеціальні єдині підніжки з пристроєм, що захищають ноги від мимовільного скручування і так далі;

е) інвалідні коляски для дорослих. При виборі, необхідно звертати особливу увагу на вагу, параметри людини і на його потреби. Для людей з великою вагою знадобиться посилена модель з подвійною сталевою рамою;

ж) універсальне крісло - коляска з ручним приводом. Такі апарати можна використовувати як вдома, так і на вулиці, часто вони забезпечені додатковими пристосуваннями для підвищення комфорту користувача;

з) багатофункціональні. Мають безліч додаткових функцій, що полегшують життя хворої людини. Наприклад: відкидна спинка, регулювання кута нахилу підніжки, знімні підлокітники, столик для їжі, парасольку і так далі;

і) крісло інвалідне з санітарним оснащенням. Передбачені для гігієнічних цілей (відвідування душа, наприклад). Багато таких агрегатів мають вбудований туалетний пристрій під сидінням;

к) полегшені. Такі моделі мають порівняно невелику вагу і оптимально підходять людям, які не можуть піднімати важкі вантажі, але одночасно здійснюють догляд за пацієнтом. Добре себе зарекомендували інвалідні коляски складні, так як вони дуже зручні при перенесенні, транспортуванні і зберіганні, завдяки своїй компактності;

л) з високою спинкою. Ця модель дозволяє розвантажити хребет сидячого хворого, що є важливою складовою частиною реабілітації для тих, хто проводить в кріслі багато часу.

2. Крісло - коляска з електроприводом відноситься до моделі останнього часу і є найзручнішим і мобільним засобом пересування для людей з обмеженими можливостями, так як пересування не вимагає особливих фізичних зусиль, і в цей же час, вони можуть розвивати швидкість до 10 км \ год.

ІнвалідкаНа відміну від механічних апаратів, ці конструкції забезпечені мотором і працюють від акумуляторів. Управління здійснюється за допомогою пульта, який вбудований в один з підлокітників, причому можна переставити джойстик з лівого підлокітника в правий, і - навпаки, а також в деяких колясках, існує можливість зробити ножне управління.

Крім цього, вони володіють потужною і надійною гальмівною системою.

В наш час, випускається електрична інвалідна коляска з вертикалізатором. Це спеціальний механізм підйому у вертикальне положення, завдяки якому сидяча у кріслі людина має можливість взяти предмети, розташовані досить високо, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Незважаючи на те, що електричні моделі є універсальними, все ж їх класифікують за місцем використання:

  • для приміщень. Мають ряд особливостей і більше пристосовані для переміщення в квартирах і будинках (наприклад, можуть проходити в вузькі дверні прорізи, вони легші за вагою і так далі);
  • інвалідні коляски з електроприводом для вулиці. Застосовують для пересування на відкритому повітрі, відрізняються здатністю легко переміщатися по нерівній дорозі, гравію, бруківці, долати перешкоди у вигляді бордюрів і інших височин. Виробляються агрегати, які здатні пересуватися навіть по сходах.

Їх мінусами є:

  • їх неможливо скласти, що доставляє певні незручності при транспортуванні і зберіганні. Але, все - таки випускають моделі, які складаються частково;
  • не рекомендовано користування людям, які мають вади зору та слуху, так як це може створювати додаткові проблеми на вулиці. За такими пацієнтами необхідний нагляд.

Слід додати, що для комфортного пересування людей з обмеженими можливостями, виробники розробили і впровадили новий апарат - скутер з електромотором, який не тільки максимально зручний, але і забезпечує власнику прекрасну маневреність, нагадуючи міні - автомобіль з фарами, дзеркалами далекого виду, панеллю керування з екраном, кошиком для речей і продуктів.

Якщо трапилося так, що виникла необхідність купити інвалідну коляску, медмагазин «Ортоп» може запропонувати Вашій увазі величезний вибір таких засобів пересування вітчизняних виробників і зарубіжних (Німеччина, Туреччина, Китай, Франція, Швейцарія). Всі вироби тільки найвищої якості, сертифіковані, мають гарантію. Замовлення можна оформити на сайті, по телефону, або в мережі наших фірмових магазинів, розташованих в Києві та інших великих містах України.

Наші консультанти, серед яких є працівники з медичною освітою, завжди готові дати кваліфіковану, точну, грамотну інформацію про апарати, вичерпно і ввічливо дадуть відповідь на всі Ваші запитання, допоможуть зробити оптимальний вибір.

Медтехніка, яка продається в нашому інтернет-магазині, передбачає оплату, як готівковим, так і безготівковим способом, на Ваш вибір.

Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротші терміни:

1) по Києву - безкоштовно;

2) в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Перш, ніж інвалідне крісло купити, необхідно ознайомитися з критеріями відбору, щоб не припуститися помилки, оскільки правильний вибір безпосередньо пов'язаний з якістю життя хворого і з терміном його реабілітації.

Коляска інваліднаПропонуємо розглянути, на що треба звертати увагу і як правильно виміряти інвалідний візок.

1. Вага пацієнта і його інші параметри (об'єм таза і зріст). Ці фактори обов'язково треба враховувати, тому що занадто вузьке крісло буде здавлювати тіло пацієнта, порушувати кровообіг і доставляти йому масу додаткових незручностей. Сидіння повинно бути достатньо широким і глибоким. Якщо вага хворого більше 100 кілограм, необхідно купувати посилений вид конструкції.

2. Щоб підібрати оптимальну ширину сидіння, необхідно визначити розмір людини в положенні сидячи в найбільш широкій частині стегна і до результату додати ще 5 см.

3. Загальні габарити коляски, або крісла, так як вони повинні вільно проходити в усі двері в приміщенні, а також в сходові прольоти в під'їзді.

4. Вага крісла має величезне значення. Адже, коли доводиться опускати його без ліфта і в тому випадку, якщо біля під'їзду немає пандуса, може бути дуже важко, а не всім можна піднімати великі вантажі. Дуже добре, якщо в експлуатації пристосування буде простим, легким і зручним.

5. Підлокітники. Їх види ми описували вище. Додамо, що вони можуть виготовлятися з різного матеріалу, в залежності від того, для чого призначений сам апарат. Наприклад, якщо він для душа і туалету, то підлокітники роблять вологостійкими. Добре себе зарекомендували моделі зі знімними підлокітниками, так як це полегшує пересаджування пацієнта з ліжка в інвалідний візок.

6. Підніжки. Їх поділяють: знімно-відкидні звичайні і знімно-відкидні з ортопедичною подушкою, фіксовані. Дуже зручним є той момент, коли можна міняти їх кут нахилу.

7. Колеса. Виходячи з того, де буде використовуватися коляска, вибирають або литі, які відрізняються зносостійкістю, або пневматичні, мають підвищену амортизацію.

8. Рама. Необхідно звертати увагу на матеріал, з якого вона зроблена. Полегшені моделі виготовлені з алюмінію, титану, або інших легких, але одночасно міцних сплавів. Для людей з великою вагою застосовують подвійні рами. Бувають - фіксовані і складні.

9. Оббивка сидіння. Можуть бути виготовлені зі шкірозамінника, або з гігроскопічного матеріалу з м'якою підкладкою. Але, в будь-якому випадку, повинен бути матеріал, який легко миється.

Ціна крісла, або коляски для інваліда залежить від моделі, виробника, матеріалу, з якого зроблена конструкція, а також від додаткових аксесуарів, якими вона володіє.

А команда фірми «Ортоп» бажає Вам берегти себе і своїх близьких, а також - бути завжди здоровими.