Вибравши клас компресії і виробника компресійних панчіх, підберіть необхідний Вам розмір. Від нього безпосередньо залежить ефективність лікування, оскільки компресійний трикотаж надає належний терапевтичний ефект тільки за умови щільного прилягання до тіла. Якщо виріб буде занадто великим, кінцівка не отримає необхідного компресійного ефекту, а при занадто маленькому розмірі буде порушений кровообіг.

Підбір розміру складається з декількох етапів.Як підібрати розмір компресійних виробів?

Етап 1. Ступінь набряклості ніг

У багатьох людей до кінця дня на ногах може спостерігатися невеликий набряк. Він з'являється незалежно від супутніх захворювань і виникає через скупчення в тканинах рідини і порушення кровообігу. При варикозному розширенні вен набряк посилюється, через що нога збільшується в розмірі.

У зв'язку з цим виміри необхідно проводити лише тоді, коли ноги максимально відпочили. Для цього розташуйте ноги в горизонтальному положенні, піднявши їх трохи вище рівня голови. Зазвичай набряки максимально зменшуються до ранку, тому найкраще проводити виміри в ранковий час.

Знімайте мірки в стоячому положенні, оскільки в більшості випадків в панчохах ви будете ходити або стояти. Виняток становлять післяопераційний і післяпологовий період.

Етап 2. Зняття мірок

Для вимірювань вам знадобиться м'яка сантиметрова стрічка. Її можна придбати в швейному магазині або в канцтоварах. Якщо такої можливості немає, проведіть виміри за допомогою нитки і звичайної лінійки.

Проведення вимірів здійснюється за трьома основними точкам:

  • розмір b - щиколотка - окружність гомілки над щиколоткою(найвужче місце);
  • розмір c - окружність гомілки на межі верхньої та середньої третини гомілки (найширше місце);
  • розмір g - окружність стегна в найширшій частині (5 см нижче паху).

В першу чергу необхідно орієнтуватися на ці три показника. Але якщо виробник пропонує широкий вибір моделей і розмірів, застосовуються додаткові розміри:

  • розмір d (панчохи, гольфи, колготки) - окружність гомілки під колінної чашечкою;
  • розмір h (колготки) - окружність найбільш широкої частини стегон (визначається візуально);
  • розмір t (колготки) - окружність талії в найбільш вузькому місці. Якщо складно визначити візуально, то на 10-12 см вище рівня стегон.
  • розмір ad (панчохи, гольфи, колготки) - довжина від коліна до п'яти;
  • розмір ag (колготки, панчохи) - від середини стегна (розмір g) до п'яти.

Знявши індивідуальні мірки, підберіть компресійний трикотаж по розмірній сітці кожного виробника. Залежно від країни вона може трохи відрізнятися.

Як підібрати розмір компресійних виробів?

Як проводити виміри

Щиколотка

У цьому місці відбувається найбільш сильне здавлювання. Замір краще проводити стоячи, легко притуливши стрічку до ноги і округливши результат до міліметра. Виміряйте обидві ноги, взявши за основу більший показник. Поставтеся до цього виміру з максимальною відповідальністю, оскільки навіть при невеликій помилку результат може бути протилежним.

Гомілка

Замір проводиться в найширшому місці литкового м'яза. У цій зоні зосереджено 70% компресії. Стійте спокійно, не напружуючи м'язів і не відриваючи п'ять і шкарпеток від підлоги. Виміряйте обидві ноги.

Стегно

Оскільки тканини стегна трохи м'якше іншої частини ноги, заміряти його окружність можна трохи щільніше. Прикладіть вимірювальну стрічку на 5 см нижче паху і візьміть за основу більший результат. Чим точніше результат, тим надійніше трикотаж буде триматися на нозі.

Під коліном

Цей параметр найбільш важливий при підборі гольфу, оскільки в тому місці кріпиться резинка. Важливо, щоб гольфи не спадали, але при цьому резинка не передавлювала ногу. Для вимірювання прикладіть стрічку на 2 см нижче колінної чашечки.

Висота ноги

Залежно від типу виробу, вимірюється довжина від коліна до п'яти і від середини стегна до п'яти. Необхідно випрямити ногу, п'ятою наступити на кінчик стрічки і виміряти ногу до потрібної точки.

Розмір стопи

Важливий тільки для виробів, повністю покривають стопу і пальці. Більшість виробників вказують розміри, відповідні європейською системою. Вимірявши стопу від краю п'яти до кінчика великого пальця, підберіть виріб по таблиці розмірів виробника.

Провівши правильні вимірювання і підібравши потрібний розмір компресійного трикотажу, можна бути впевненим в ефективній боротьбі із захворюваннями судин.