Напевно, багато хто пам'ятає, як при застуді дихали над гарячою картоплею, щоб скоріше позбутися від ненависного кашлю. Може хтось і продовжує використовувати такий спосіб, але в сучасному світі є багато пристосувань і препаратів, за допомогою яких боротися з інфекцією стало набагато простіше. До таких належить і інгалятор-небулайзер. Цей прилад перетворює рідкі ліки в аерозоль і доставляє іх прямо у вогнище хвороби, а саме - в дихальні шляхи. А ось варіант доставки може бути різним, від чого і залежить вигляд апарата.

Як правильно обслуговувати інгалятори і небулайзериНебулайзери бувають двох типів - компресорні й ультразвукові. Інгалятор ультразвуковий перетворює лікарську речовину в аерозоль за допомогою ультразвукових коливань. Він має невеликий розмір, працює безшумно (плюс для маленьких дітей), а також містить акумулятор, тому його можна взяти з собою в дорогу. У цій моделі є і мінус - в ній не можна використовувати антибіотики, відхаркувальні і гормональні засоби, тому що хвилі руйнують їх діючу речовину.

На відміну від попереднього, інгалятор компресорний створює пар за допомогою потоку повітря. Його габарити побільше, і при роботі він трохи шумить, але зате не змінює структуру різних типів ліків, внаслідок чого вважається універсальним.

Використання інгалятора буде доречним при таких захворюваннях: бронхіт, пневмонія, ГРВІ, муковісцидоз, бронхіальна астма, туберкульоз, емфізема легенів і багатьох інших.

Щоб прилад прослужив Вам великий період часу, необхідно дотримуватися всіх вказівок по його експлуатації. Тут ми ознайомимо Вас з деякими особливостями обслуговування небулайзера.

Як почистити інгалятор-небулайзер

Небулайзер - апарат для багаторазового використання як в лікувальних установах, так і в домашніх умовах. При своїй роботі він контактує зі слизовими, тому потребує постійного очищенню. Крім того, проводити інгаляції одним приладом можуть кілька людей з сім'ї. В такому випадку, після застосування простого миття буде недостатньо. Тільки після ретельної дезінфекції пристроєм може користуватися інша людина.

Інгалятор потребує чищення зважаючи на такі причин:

  • трохи лікарської речовини може залишитися всередині приладу, і його потрібно звідти вимити;
  • всередину потрапляє видихається людиною повітря, що призводить до поширення інфекції;
  • під час кашлю в небулайзер може потрапити мокрота, яка не тільки заражає його, а й банально забруднює.

Чистку рекомендовано робити після кожної інгаляції. Підготовка до неї полягає в тому, що потрібно роз'єднати розпилювач і трубку, котра проводить повітря. Після цього розпилювач розбирають на складові, а клапан видиху на мундштуці обережно виймають із прорізу. Далі слідує саме очищення:

  1. Щоб позбавити від забруднення всі окремі деталі (крім повітропровідної трубки), їх промивають під теплою проточною водою з миючим засобом не менш 5 хвилин.
  2. Якщо прилад потребує більш ретельного очищення, це робиться за допомогою щітки, яка виділяється строго для даної мети. Чистити нею будь-які інші речі вкрай небажано.
  3. Після цього необхідно змити миючий речовина чистої кип'яченою водою.
  4. Також можна покласти розібраний небулайзер в посудомийну машину, але тільки окремо від посуду.
  5. Перед тим, як скласти комплектуючі в коробку, необхідно їх просушити за допомогою фена або звичайного рушника.

Як продезинфікувати інгалятор-небулайзер

Небулайзер компресорний, як і ультразвуковий вимагає постійної дезінфекції, адже в іншому випадку він сам стане вмістилищем хвороботворних мікроорганізмів. Дезінфекція - це метод, при якому всі мікроби знищуються, і прилад знову готовий до використання навіть іншою людиною.

Способів існує чотири, і Ви можете вибрати найбільш зручний для себе:

  1. У киплячій воді. У чисту каструлю з питною киплячою водою поміщають розібрані частини інгалятору і тримають його там 5 хвилин.
  2. У термодезінфекторі пляшок для немовлят. Час процедури - 6 хвилин, виконуючи всі інструкції по експлуатації.
  3. У мікрохвильових дезінфікуючих пристроях. Потрібно покласти туди деталі, дотримуючись відстані між ними. Це робиться для того, щоб хвилі могли проникнути навіть в самі затишні куточки кожної складової.
  4. Хімічна дезінфекція проводиться за допомогою спеціальних засобів для чищення. Для цього готується розчин з певною концентрацією, туди поміщаються всі елементи небулайзера. Далі витримують їх там зазначений час, після чого промивають кип'яченою водою, щоб видалити залишки хімічної речовини.

Як замінити фільтр в інгаляторі-небулайзері

Кожен небулайзер - ультразвуковий або компресорний - має в комплектації фільтр. Це пристосування, що забезпечує чистоту повітря, який проводить в дихальні шляхи людини лікарська речовина. Щоб інгаляції були максимально корисними і безпечними, ці фільтри рекомендують час від часу міняти. І це теж потрібно робити правильно:Як правильно обслуговувати інгалятори і небулайзери

  1. В першу чергу слід зняти з корпусу компресора кришку фільтра.
  2. За допомогою пінцета або іншого інструменту необхідно вийняти старий фільтр.
  3. Вставити на його місце новий, чистий фільтр.
  4. Повернути кришку на місце.

Після цієї нескладної маніпуляції можна знову користуватися інгалятором. Навіть якщо на вигляд фільтр здається чистим, це не означає, що в ньому немає мікроорганізмів або частинок пилу, які непомітні неозброєним оком. Зміну фільтра рекомендовано робити приблизно раз на місяць. Експлуатувати небулайзер без фільтра категорично заборонено.

Використання інгалятора - нескладний процес, йому може навчитися будь-яка людина. Це дозволяє купити інгалятор себе додому, і вдаватися до його послуг в будь-який зручний час, а не ходити для цього в лікарню. Щоб прилад не зламався і виконував свою роботу ефективно, просто навчитеся правильно його обслуговувати. Купити небулайзер високої якості Ви можете на даному сайті за доступною ціною. Консультанти допоможуть з вибором абсолютно безкоштовно, а також дадуть відповідь на всі питання по товару і його експлуатації.