Милиця - це пристосування для підтримки тіла людини в процесі ходьби і стояння. Застосовується при захворюваннях і травмах опорно-рухового апарату, коли порушуються його функції. Виробляються з дерева, алюмінію, сталі і різних сплавів.

Милиці для інвалідів відомі з дуже давніх часів, вони здавна допомагають постраждалим людям, що мають проблеми з пересуванням і стоянням без опори.

Ці допоміжні засоби необхідні для більш швидкої і якісної реабілітації пацієнтів, у випадках захворювань і травм, які зачіпають опорно-руховий апарат, що порушують стійкість, координацію і баланс, звичний спосіб життя. Вони також допомагають літнім і фізично ослабленим людям бути незалежними від сторонньої допомоги, самостійно пересуватися по будинку і на вулиці, що самим позитивним чином позначається на підтримці їх психологічного і фізичного здоров'я. Адже, в момент руху, поліпшується кровообіг, запускається і поліпшується робота всіх органів і систем організму, а це, в кінцевому підсумку, сприяє швидкому його відновленню.

Такі вироби дозволяють перенести на них вагу тіла людини, тим самим максимально розвантажуючи його нижні кінцівки, так як опора з ніг зміщується до верхньої частини тулуба.

Перед тим, як прийняти рішення, який з пристроїв придбати, необхідно ретельно розібратися в тому, які милиці краще і які існують їх види.

На даному етапі, можна виділити наступні типи:

1. Милиці пахвові.

МилиціСкладаються з двох палиць (планок), які вгорі мають поперечну поперечину, посередині - рукоятку для кисті руки, а внизу з'єднуються в одну стійку з гумовим наконечником. У деяких моделях допускається регулювання висоти телескопічним способом, за допомогою різних затискачів і гвинтів. Також, є можливість регулювання висоти рукоятки і під розмір зап'ястя.

Конструкції розрізняють за видами:

а) дорослі пахвові милиці, які в свою чергу, поділяються, залежно від росту користувача, на високі і середні;

б) дитячі пахвові милиці;

в) для людей з нестандартною комплекцією.

Модифікації пахвових виробів використовують у випадках:

 • перенесених травм і операцій, після яких категорично не можна сильно навантажувати ноги, або одну ногу;
 • проблем з тазостегновим суглобом;
 • особливо хворобливих станів нижніх кінцівок;
 • слабкості в руках, так як опора йде за рахунок того, що пристосування впирається в пахвові западини;
 • дуже великої зайвої ваги;
 • ослаблених і атрофованих м'язів ніг.

Також, вони рекомендовані дуже літнім і фізично слабким людям, тому що є для них більш суттєвою підтримкою, в порівнянні з тростиною, або палицею.

Якщо знадобилося купити пахвові милиці для інвалідів та інших пацієнтів, слід звернути увагу на наявність м'яких накладок в області пахв і рукояток. Ці подушечки запобігають болю, натирання в області пахвових западин, швидке оніміння верхніх кінцівок, роблять момент експлуатації більш зручним і комфортним. Але, в будь-якому випадку, довго користуватися такими моделями лікарі не рекомендують, застосовувати їх можна протягом не більше 2-3 місяців, інакше можуть виникнути проблеми і хворобливі відчуття в плечових суглобах.

2. Милиці підлокітні.

Милиці з опорою під лікоть (так звані, канадки) складаються з:

 • стійки, виготовленої з алюмінію, або інших полегшених, але міцних сплавів;
 • рукоятки;
 • затискачу (манжети), виконаного найчастіше з пластика;
 • гумового наконечника знизу стійки.

Зокрема, милиці з опорою на передпліччя рекомендують використовувати для подальшого відновлення пацієнта після того, як він пройшов стадію реабілітації за допомогою пахвових аналогів, і лікарі вже дозволяють йому навантажувати постраждалі нижні кінцівки.

Зручним є той момент, що в деяких конструкціях можна регулювати не тільки висоту стійки, але і відстань від манжети до рукоятки.

Також, такі пристосування незамінні для тих, у кого спостерігаються серйозні, тривалі захворювання опорно-рухової системи, а також для людей похилого віку, які мають проблеми з пересуванням і вимагають підтримку навіть у той час, коли вони просто стоять.

Якщо трапилося так, що виникла необхідність купити милиці підлокітні, пахвові, або аксесуари до них - Вам достатньо звернутися в магазин медтехніки «Ортоп», який безпосередньо співпрацює з виробниками і тому має можливість пропонувати товар за значно нижчими цінами. Тут наданий широкий вибір високоякісних і надійних моделей, які користуються найбільшим попитом у населення (виробництва Німеччини, Тайваню, України).

Консультанти медмагазину завжди нададуть кваліфіковану допомогу, грамотну, вичерпну і точну інформацію, дадуть відповіді на всі Ваші питання, так як серед співробітників є фахівці з вищою медичною освітою. Тому, у покупців є можливість отримати професійну пораду щодо того, які милиці краще - пахвові, або підлокітні, які краще вибрати на даному етапі і які оптимально підійдуть саме Вам, або Вашим близьким.

У найкоротші терміни здійснюється безкоштовна доставка по Києву і сервісом «Нова Пошта» - в інші регіони України.

Підлокітний костильЛіктьові милиці мають кілька видів:

1. Милиця з підлокітником посиленої конструкції, які призначені пацієнтам з масою тіла до 150 кг.

2. Дитячі підлокітні милиці. Мають полегшену, а й одночасно міцну, регульовану конструкцію, що дозволяє дитині легко справляється з таким апаратом самостійно і перебувати, при цьому, в цілковитій безпеці.

3. Милиці з ліктьовим упором дорослі. Вони полегшують навантаження на нижні кінцівки, сприяють підтримці рівноваги і поліпшення координації.

4. З м'якими ручками з прогумованого матеріалу. Перевага таких медичних опор в тому, що руки пацієнта не ковзають, завдяки тому, що вони оснащені змінними гумовими накладками.

5. Регульовані моделі. Відрізняються тим, що в них передбачена можливість регулювання: а) від підлокітника до ручки і б) від ручки до підлоги. Це робить експлуатацію більш зручною, так як пристосування можна відкоригувати, в залежності від зросту людини.

Деякі модифікації мають світловідбивачі.

Щоб правильно, без помилки, підібрати і купити милиці ліктьові, необхідно враховувати кілька факторів:

 • вага людини;
 • її зріст;
 • ступінь і тяжкість захворювання, або травми, що порушують функції опорно-рухового апарату;
 • вік;
 • як часто, де, в яку пору року і наскільки довго буде використовуватися опора;
 • матеріал, з якого виконано виріб.

У продажу є різні аксесуари для милиць.

Аксесуар для милицьА саме:

 • м'які пахвові подушечки (валики);
 • м'які подушечки для поручнів;
 • наконечники для милиць;
 • ручки;
 • насадки для милиць;
 • гумові пахвові насадки;
 • гумові рукоятки.

Наприклад, гумки на милиці потрібні в тому випадку, якщо гума внизу стійки, в процесі тривалої експлуатації, прийшла в непридатність, або загубилася і, внаслідок цього, її необхідно замінити. І застосовуються вони, в основному, при використанні пристосувань дома, або на вулиці, в теплу пору року.

Деревяні милиціКоли слизько, коли настає зима, для того, щоб людина не впала і не отримала травму, набагато краще використовувати запчастини для милиць з пристосуванням проти ковзання.

Вибираючи пахвові милиці, необхідно звертати увагу на те, щоб тіло не висіло на перекладині. Якщо зроблений оптимальний вибір підлокітні модифікації, то в опущеній руці зап'ястя буде на одному рівні з краєм рукоятки.

Звичайно, підлокітні пристрої набагато зручніші пахових, вони мобільніші і легші в експлуатації і при транспортуванні.

Кожному пацієнту модель підбирається індивідуально, з огляду на перераховані вище фактори. Але, все - таки, людина сама повинна вирішити, які милиці зручніше саме для неї. Зрозуміло, з урахуванням думки лікаря і фахівців в цій області.

Команда медмагазину «Ортоп» бажає всім не хворіти. А якщо ж трапилася така неприємність - швидкого і повного одужання. Бережіть себе і своїх близьких.