Різні хвороби часто призводять до несподіваних наслідків, які сильно обмежують можливості людей. Після таких захворювань людям часто доводиться проводити весь свій час в ліжку. Ліжко стає для них домівкою, вони в ліжку сплять, їдять і проводять всі 24 години на добу. Саме для таких категорій людей були створені медичні ліжка, які значно покращують якість їх життя.

Які види ліжок існують

Різноманітність цих медичних меблів може здивувати будь-кого, тому і вибір досить складний. Для початку потрібно розібратися яким категоріям людей вона підійде:

 • обмежені в можливостях, із-за наявності серйозних травм;
 • післяопераційні хворі;
 • паралізовані внаслідок захворювань (інсульт).

Також перед вибором ліжка для інвалідів потрібно визначитися з деякими моментами. Це питання, що стосуються структури і можливостей даного виду меблів. Ліжка функціональні зазвичай мають кілька секцій (від 1 до 4) - це кількість відділів, які можуть змінювати своє розташування і кут нахилу. Буває таке, що секція одна - регулюється тільки головний кінець ліжка, буває дві - для голови та ніг. Трьох-і чотирьохсекційні ліжка мають відповідно регульовані відділи для голови і ніг, а також один або два відділи посередині. Вибирати кількість секцій потрібно виходячи з захворювання людини і його збережених можливостей.

Ліжка для лежачих хворих також мають поділ за типом приводу:Меблі для лежачих хворих

 1. Механічні. Вони зроблені з різних матеріалів, відрізняються зручністю і комфортною експлуатацією. При цьому регулювати розташування секцій, їх нахил потрібно за допомогою рук людини, який доглядає за хворим.
 2. З Пневмопружиною. Пневмопружина регулює кут нахилу секції, а саме, спеціальна система забезпечує розташування, при якому плечовий пояс і голова людини будуть перебувати нижче рівня таза (положення Тренделенбурга). Після цього пристрій повертається у вихідне положення.
 3. З черв'ячним приводом. Для зміни кута нахилу секції в таких ліжках є спеціальні гвинтові важелі. Хоч для їх функціонування і потрібні зусилля людських рук, але при цьому їх потрібно прикладати менше і руху секцій легші і плавні.
 4. З електроприводом. Це, мабуть, найбільш оптимальний варіант для хворих зі значно обмеженими можливостями. Для функціонування такого ліжка є спеціальний пульт, натискання кнопок якого змінює нахили секцій.

Коли людина опиняється в умовах, при яких вона більше не здатна доглядати за собою, це значно позначається на її психологічному стані. Тому можливість хоч трішечки контролювати своє розташування і змінити його в разі потреби трохи підбадьорює людину. Хоч ліжка з електричним приводом трохи дорожче інших моделей, але вони також значно зменшують фізичне навантаження для людини, яка доглядає за лежачим хворим. Це багато чого варте, адже людина може самостійно проводити собі профілактику пролежнів, які утворюються при тривалому перебуванні тіла в одному положенні. Також дуже важливим є періодична зміна пози для нормалізації стану внутрішніх органів, м'язів і функціональних показників організму.

Важливі критерії вибору

Перш ніж купити функціональне ліжко, необхідно розібратися в його характеристиках. Як не сумно, але людині іноді доводиться перебувати в ліжку все життя, і рідним і близьким дуже хочеться поліпшити його перебування там. Для цього потрібно з розумом підходити до вибору моделі.

Основні фактори вибору медичного ліжка:

 • Розмір. Дуже важливо, щоб довжина відповідала росту людини в положенні з рівними ногами. Також роль грає і ширина виробу, в залежності від особливостей тілобудови.
 • Структура. Іноді захворювання змушує людину займати певну позу, тому потрібно дізнатися перед покупкою, скільки секцій має виріб, який нахил можливий, і чи є необхідні пристосування.
 • Матеріал. Найчастіше ліжка металеві, але бувають також дерев'яні або з дерев'яними вставками.
 • Навантаження. Важливо враховувати, яке максимальну навантаження зможе витримати такі меблі. При покупці бажано знати вагу людини і вибирати із запасом, на випадок збільшення ваги.

Меблі для лежачих хворихКрім перерахованих вище важливих в експлуатації факторів є ще інші, наприклад, дизайн. Ліжко постійно або довго буде стояти в кімнаті у людини, і для нього може бути важливим, щоб його вигляд відповідав загальному інтер'єру. Для цього є багато моделей, серед яких ви знайдете відповідну. Моделі можуть мати різний колір, бути зроблені з різних матеріалів, а також мати доповнення у вигляді аксесуарів.

У нашому інтернет-магазині є величезний вибір функціональних ліжок для літньої людини та людей з обмеженими можливостями. Ви можете бути впевнені в якості виробів, представлених на даному сайті. Але, крім цього, ви можете купити тут різні аксесуари, які доповнюють ліжка і полегшують життя хворій людині. До таких аксесуарів можна віднести:

 1. Приліжкові тумбочки. Для зберігання речей, вони зазвичай на колесах.
 2. Трапеції надліжкові. Для зміни положення тіла за допомогою рук.
 3. Медичні і страхувальні матраци.
 4. Підголівники і захист для поручнів.

При виборі ліжка найголовніше враховувати характер захворювання і потреби хворого. Наприклад, ліжка після інсульту бажано вибирати з електроприводом, щоб зменшити навантаження на людину котра доглядає за хворим. Більшість виробів мають колеса, щоб можна було міняти розташування в кімнаті, підвозити, наприклад, до вікна, і легко прибирати кімнату. Також ліжка можуть мати спеціальні бортики для безпеки, які не обмежуюсь доступу до людини. Ще плюсом є наявність столика для прийому їжі.

Як зробити замовлення

Якщо вам необхідно купити ліжко з електроприводом або будь-яку іншу з даної категорії, то тут ви знайдете все, що потрібно. В каталозі по категоріях досить зручно розташовані всі товари. Вам необхідно вибрати вподобаний виріб і оформити замовлення, заповнивши стандартну форму. Після цього ваше замовлення буде опрацьовано нашими співробітниками, і ви отримаєте інформацію про оплату і доставку. Після завершення процедури замовлення, чекайте отримання в обумовлені терміни. Якщо у вас будуть деякі питання, то консультанти з задоволенням дадуть відповідь на них.

Лежачому хворому дуже важливо мати гідний догляд, адже він значно поліпшить якість життя. І спеціальні ліжка грають в цьому далеко не останню роль, особливо якщо підібрані з розумом і бажанням забезпечити комфорт.