Ремонт тонометра своїми рукамиОтже, Ви купили тонометр, який вірою і правдою служить тривалий час. Будь-яка медтехніка, поза всякими сумнівами, вимагає дбайливого ставлення та і апарат для вимірювання тиску - не виняток. Але що ж робити, коли в результаті падіння або некоректних дій прилад виходить з ладу? Завжди можна звернутися до спеціалізованого сервісного центру. Очікування займе якийсь час, тому що перед тим, як відремонтувати тонометр, майстру потрібно спочатку діагностувати проблему і підібрати необхідні запчастини для ремонту. Після цього Ви зможете забрати свій апарат з сервісу і знову користуватися ним за призначенням.

Але якщо вдома у Вас є людина, що страждає на гіпертонію, то вкрай необхідно, щоб прилад, яким вимірюється тиск, завжди був під рукою. Щоб заощадити час (а разом з цим і гроші), давайте спробуємо розібратися в цьому пристрої, діагностувати несправності тонометра, щоб зрозуміти які його запчастини можна замінити, не виходячи з дому.

Вихід з ладу приладів для вимірювання тиску

Найчастіше зустрічаються такі поломки:

  • Розтягується манжета для тонометра - не спускається повітря або навпаки, відбувається дуже повільне її нагнітання.
  • Не працює груша, так як перестав працювати клапан або ж на ній з'явилися подряпини або порізи.
  • Апарат перестав показувати точні і вірні дані. Вийшов з ладу манометр.
  • Для усунення пошкоджень електронного тонометра: вихід з ладу кнопок, поломка датчиків, збій в роботі системи.

Безсумнівно, що деякі дії, такі як ремонт манометра тонометра, зможе зробити тільки фахівець, що володіє певними знаннями. Залишимо складні деталі для ремонту сервісного центру. А ми зосередимося на тих, які цілком можемо замінити самі.

Заміна манжети тонометра

Не варто засмучуватися, якщо ви помітили, що ця деталь вийшла з ладу. Такого роду поломку можна діагностувати самому дома і легко зробити цей ремонт тонометрів самостійно. Зрозуміти, що необхідна заміна манжети на тонометр нескладно: накачування повітря відбувається вхолосту, а стрілка активно прагне до нуля на механічних апаратах, і відображається помилка або невірні результати на дисплеї електронних приладів для вимірювання тиску.

Які б Ви дії не виробляли з цією деталлю далі - підклеїти клеєм, обмотати скотчем, рано чи пізно Вам все одно доведеться купити манжету для тонометра і замінити її. Зробити це потрібно обов'язково, щоб, як і раніше отримувати якісний результат вимірювання тиску.

Наш медмагазин "Ортоп" пропонує манжети для тонометрів та інші запчастини для вимірників тиску в великому асортименті, і Вам не складе особливих труднощів підібрати ці аксесуари прямо на сайті або заглянувши в один із салонів, розташованих в Києві і інших містах України. Наші фахівці з медичною освітою завжди охоче і ввічливо дадуть Вам вичерпну кваліфіковану консультацію і підкажуть в даному питанні. Оплата будь-яких деталей можлива будь-яким, зручним для Вас, способом. Також, для більшої зручності клієнтів, ми надаємо послуги з доставки:

  • по Києву - кур'єром та поштою;
  • в інші регіони країни - сервісом "Нова Пошта.

Якщо говорити саме про манжеті, то тут важливим критерієм вибору має бути її розмір - окружність повинна збігатися з антропометричними особливостями рук, так як від цього безпосередньо залежить коректність показань приладу.

Найчастіше у продажу знаходиться універсальний розмір - 22-32 см, але існують і зменшені моделі з об'ємом 18-22 см для людей з низькою масою тіла, а також дітей і підлітків.

Зустрічаються і збільшені манжети для тонометра. Їх використовують спортсмени і люди з великою окружністю двоголового м'яза плеча.

Безперечними лідерами продажів даного аксесуара на нашому ринку є моделі наступних виробників:

1. AND (Японія):

  • 18-22 см;
  • 22-32 см;
  • 32-45 см.

2. Bokang (Китай):

  • манжет дитячий без кільця 20-29 см, з камерою гумовою 2-х трубкової для механічних тонометрів.

Ремонт тонометра своїми руками3. Omron (Японія):

  • Манжета OMRON Сuff СМ - RU2 (22-32 см) (9515371-7).
  • Манжета OMRON подовжена CL-RU2 (32-42 см) (9515370-9).
  • Манжета OMRON універсальна CW (22-42 см).
  • Манжета OMRON Caff assy.
  • Манжета OMRON CS 2 для дітей.

Якщо ж Ви не хочете купувати повністю нову деталь, можна замінити тільки камеру манжети, яка є основною складовою даного аксесуара. Для цього потрібно акуратно витягнути її з самої манжети і замінити на нову. Зверніть увагу: щоб виконати ремонт механічного тонометра Вам потрібно камера з двома трубками. Для електронних приладів потрібна така ж деталь, але з однією трубкою. Розміри камер відповідають розмірам манжет, при цьому гумовий вкладиш завжди менше самого аксесуара. У нашому магазині медтехніки доступні такі вироби для ремонту механічних тонометрів:

  • камера латексна (гумова) імпортна 2-х трубкова 22Х12см. Економ;
  • камера гумова імпортна 2-х трубкова в силіконової мастилі 22Х12см. в упаковці;
  • камера гумова імпортна 2-х трубкова в силіконової мастилі збільшена 30х15см.

Ремонт груші тонометра

Наступною деталлю в рейтингу популярності поломок приладів для вимірювання тиску є нагнітач повітря (або груша, як нам звичніше її називати). Примітно, що вихід з ладу цього аксесуара, є причиною майже 70% випадків несправності механічного тонометра.

Отже, для повернення до життя цієї деталі необхідно розібратися що саме будемо реанімувати - сам нагнітач, манометр, а може просто потрібен ремонт клапана тонометра?

При покупці груші для тонометрів, незалежно від модифікації апарата (механічний або напівавтомат), слід звернути увагу на вироби з латексу, так як вони володіють найбільш позитивними характеристиками: не мають специфічного запаху гуми і не викликають алергічних реакцій при взаємодії зі шкірою. Високо зарекомендували себе такі нагнітачі повітря:

  1. Bokang (Китай):
  • Груша PVC Little Doctor LD-S035 на електронний тонометр c пластмасовим клапаном з сіточкою.
  • Груша імпортна на тонометр з пластиковим клапаном з пластиковою кулькою + спускний голчастий клапан Економ.
  • Груша імпортна на тонометр з металічним клапаном з сіточкою + спускний голчастий клапан в індивідуальній упаковці.
  • Груша гумова імпортна без спускного клапана з впускним пластиковим клапаном + пластикова кулька. Економ.
  • Груша імпортна на тонометр з металічним клапаном з металічною кулькою + спускний голчастий клапан в індивідуальній упаковці.
  1. Omron (Японія):
  • Груша OMRON для тонометрів (9983697-5).

Після придбання даного аксесуара замінити його не складе особливих труднощів: необхідно просто від'єднати старий нагнітач від гумової трубки і акуратно приєднати замість нього новий.

Ремонт напівавтоматичних тонометрів

Слід сказати кілька слів про специфіку самостійного лагодження напівавтоматичних апаратів для вимірювання тиску. Тут найчастіше заміни вимагає механізм нагнітання.

Ремонт тонометра своїми рукамиУ таких моделях спуск повітря відбувається через електронний клапан. Однак існують прилади, де повітря в апараті спускається через клапан, який вбудований в грушу. Найчастіше причина поломки цієї деталі складається в звичайному засміченні подібного клапана побутовим пилом, ворсинками і найдрібнішими частинками сміття. В такому випадку краще відразу починити тонометр шляхом заміни клапана на новий. Зверніть увагу на клапани виробника Bokang (Китай), які відрізняються прекрасним співвідношенням ціна-якість:

  • клапан на грушу для напівавтоматичного тонометра LD, Rossmax, AND 704, AND 604;
  • клапан на грушу для напівавтоматичного тонометра на моделі Omron, Microlfe, Citizen.

Як зробити ремонт напівавтоматичного апарату для вимірювання тиску при заміні цієї деталі?

Все гранично просто:

  1. Від'єднуємо від старої деталі гумову трубочку і грушу.
  2. Приєднуємо все назад в тому ж порядку, але вже з новим клапаном.

Друга найбільш вразлива деталь в тонометрах такого типу - груша для накачування повітря. Зазвичай цей аксесуар вже через кілька років втрачає свою функціональність і йому необхідна заміна, тому купити груші для тонометрів-напівавтомат теж є частою необхідністю, з якою стикаються люди в сучасному світі. У нашому магазині медичних товарів представлений нагнітач для UA серії тонометрів RB-101G. Модель виконана в формі балона, що передбачає зручне розміщення в руці. Також унікальність цієї лінійки полягає в тому, що вони підходять практично до всіх моделей напівавтоматичних апаратів.

Ремонт електронного тонометра

Як тільки ми натискаємо кнопку запуску роботи автоматичного приладу для вимірювання тиску, починається процес виміру - нагнітається повітря в манжету, фіксуються показники і відбувається зворотне підбурювання повітря, після чого результати виводяться на екран. Такі апарати дуже зручні у використанні, але, на жаль, теж не вічні. Замінити деталі для таких приладів вимірювання тиску теж не важко. Манжети на тонометр автоматичний, наприклад, майже завжди універсальні. Нагнітачі в багатьох моделях теж взаємозамінні. На особливу увагу тут вимагає запуск приладу для вимірювання тиску. Якщо Ваша модель передбачає роботу тонометра як від батарейок, так і від мережі, не зайвим буде придбати адаптер, який забезпечує безперебійну роботу апарату. Це дозволить Вам істотно заощадити, оскільки позбавить від необхідності постійно купувати батарейки.

Часто зустрічаються такі моделями адаптерів:

  • мережевий адаптер AND TB - 233C (Японія);
  • адаптер для тонометрів серії PRO AD-155 B.Well (Швейцарія);
  • адаптер для тонометрів серії MED AD-155 B.Well (Швейцарія).

На завершення нашої статті хотілося б зупинитися ще на одному з аксесуарів, який останнім часом все частіше використовується разом з тонометрами. Спеціальний принтер для друку дозволяє витягти необхідний матеріал з пам'яті приладу в будь-який зручний для Вас час. Результати вимірювання тиску стануть доступні на паперовому носії, що спростить їх використання - під час консультації лікар зможе візуально оцінити динаміку змін вимірів. Також ці дані можна буде вклеїти в медичну карту і використовувати в майбутньому для спостереження. Найбільш популярні і високо зарекомендували себе є деталі японських виробників. Одним з таких аксесуарів є принтери для тонометрів Omron (Японія):

  • принтер для тонометрів OMRON (HHX-PRINT-E1), наприклад, володіє всіма необхідними характеристиками і виробляє друк наступних досліджень:
  1. Результати останнього вимірювання.
  2. Всі дані вимірів з пам'яті тонометра, включаючи середні значення.
  3. Абсолютно всі підсумки досліджень можна побачити в графічному зображенні

Спеціальний папір для друку, батарейки, шнур для живлення - все це входить в базовий комплект даного принтера. Вам залишиться тільки підключити його до апарату для вимірювання тиску і роздрукувати результати вимірювань.

Отже, ми з Вами розглянули поломки, які часто зустрічаються у такий медтехніки, як тонометр. Купити одну деталь практично завжди простіше і дешевше, ніж купувати новий прилад. Тим більше, що замінити багато деталей самостійно не складає особливих труднощів. До такого висновку ми і прийшли, в результаті.

У висновку хотілося б акцентувати увагу ще раз на те, що артеріальний тиск слід завжди тримати під контролем, оскільки від нього безпосередньо залежить не тільки Ваше загальний стан і здоров'я, але часом і сама Ваше життя.

Бережіть себе і будьте здорові!