Що таке тонометр і для чого він потрібен.

Сфігмоманометр або, як звичніше нашому слуху, тонометр - це спеціальний прилад, який вимірює артеріальний (кров'яний) тиск і дозволяє діагностувати відхилення в роботі серцево-судинної системи.

Для чого ж він потрібен?

Рейтинг тонометрів: вибираємо найкращий тонометрЧи буває таке, що Ви відчуваєте запаморочення або біль в потиличній частині голови? А можливо, у Вас буває легке нездужання, що супроводжується шумом у вухах, появою "мушок" перед очима, болями в серці, задишкою або серцебиттям? Що робити в такому випадку? Буде абсолютно правильним рішення, звернутися до лікаря, який після огляду і діагностики, призначить Вам лікування. Одним з приладів, які допомагають поставити правильний діагноз і визначити ступінь захворювання, а також зрозуміти причину подібних нездужань, є тонометр.

У наш час симптоми, описані вище, зустрічаються все частіше і частіше. Ігнорувати їх не можна, оскільки це може привести до непоправних наслідків, аж до інвалідності та смерті. З іншого боку, не завжди є можливість відразу звернутися до лікаря, тому медики настійно рекомендують мати вдома і на роботі прилад для вимірювання артеріального тиску, щоб він постійно був у Вас під рукою. Сучасна промисловість випускає дуже багато різноманітних моделей, що відрізняються один від одного за багатьма параметрами, і тому у людей виникає закономірне питання - який краще купити тонометр, щоб не потрапити в халепу? На що звернути увагу при виборі такого апарату? Прилад (тонометр) якої фірми вибрати? Все це ми зараз спробуємо розібрати разом з Вами. Це допоможе всім нам визначитися який тонометр краще купити, щоб отримати максимально точні результати вимірювань.

Які бувають апарати для вимірювання тиску? Який тонометр краще?

Щоб не помилитися з вибором, кожному з нас найкраще буде звернутися в аптеку або спеціалізований медмагазин. Обов'язкова умова при цьому - звертати увагу на надійність і компетентність продавця.

Але і нам з Вами не завадить розібратися в цьому питанні детальніше.

Апарати для вимірювання тиску складаються з декількох частин: манжета, яка одягається на руку і фіксує місце вимірювання тиску, нагнітач повітря з клапаном, який регулює спуск повітря і, манометра, який показує результати вимірів.

На сьогоднішній день розрізняють три основних типи приладів:

 • Механічні - апарати, в яких повітря нагнітається механічним шляхом (вручну). Для отримання результату, тут необхідно використовувати стетоскоп (фонендоскоп), за допомогою якого прослуховуються тони. Переваги даного типу тонометрів: невисока вартість, незалежність від батарейок або мережі. Механічний прилад для вимірювання тиску можна охарактеризувати також, як найнадійніший тонометр, оскільки такий апарат не дає похибки навіть при слабкому пульсі або аритмії.

Мінуси: так як підрахунок пульсу і ритму серця відбувається самостійно, велика ймовірність помилкового результату. Часто потрібна допомога інших людей для більш якісного виміру тиску.

 • Напівавтоматичні - закачування повітря в апарат відбувається вручну, а ось результат вже можна побачити на електронному табло.

Переваги: ​​простота експлуатації і зручність використання при самостійному вимірі - досить усього лише натиснути на одну кнопку, і миттєво запуститься процес виміру. Прилади нинішнього покоління мають функцію збереження останніх результатів вимірювання.

Недоліки: тонометр напівавтомат (який краще вимірює тиск, якщо під час діагностики пацієнт сидить спокійно і не розмовляє), працює від енергії батарейок або від електричної мережі. Такий тип апаратів може мати невелику похибку в результатах (в порівнянні з механічними аналогами).

 • Автоматичні - в таких приладах швидкість і сила нагнітання повітря, контролюються приладом самостійно, а результат відображається на електронному дисплеї.

Переваги: ​​при повному дотриманні всіх правил використання такий апарат для вимірювання тиску можна відзначити, як найточніший тонометр. Нові технології дозволяють визначати величину тиску, не знімаючи одягу з руки. Апарати дуже прості у використанні (робота запускається простим натисканням кнопки), мають великий екран, пам'ять приладу дозволяє запам'ятовувати результати декількох вимірів. Крім вимірювання тиску, у багатьох подібних моделях, є можливість побачити на дисплеї цифри, що відображають частоту Вашого пульсу і серцевого ритму.

Недоліки:

 • висока вартість (в порівнянні з механічними або напівавтоматичними модифікаціями);
 • для роботи потрібні батарейки або наявність електромережі;
 • висока чутливість приладу - щоб отримати результат без похибок, необхідно точно дотримуватися правил вимірювання (сидіти спокійно, не схрещуючи ніг, не рухатися і не розмовляти).

За місцем фіксації манжети розрізняють прилади на палець, зап'ястя і плече. На сьогоднішній день, найпопулярніші тонометри - автоматичні на плече. Медики відзначають їх як показуючі найбільш точні результати. Однак це не означає, що напівавтоматичні та механічні апарати для вимірювання тиску не заслуговують на увагу.

Останнім часом популярність набирають також автоматичні тонометри на зап'ястя, що не мають звичної класичної манжети, до якої ми всі звикли, а просто кріпляться разом з невеликим дисплеєм на область нижньої частини руки (зап'ястя). Результати вимірювання в такому випадку виводяться безпосередньо на екран.

ТОП тонометрів.

Автоматичний, напівавтоматичний або все ж тонометр механічний - який краще? Однозначної відповіді на це питання не існує. Так само, як і на питання - який тонометр точніше? Щоб допомогти розібратися у величезному асортименті апаратів для вимірювання тиску, пропонуємо Вам ознайомитися з лідерами продажів серед цих приладів.

Рейтинг тонометрів: вибираємо найкращий тонометр

Рейтинг тонометрів очолюють апарати японського виробника - AND (Ей енд Ді), які зарекомендували себе як високоякісні прилади даного напрямку:

 1. Автоматичний тонометр AND UA-777AC з манжетою 22-32 см (з адаптером).

Тип фіксації манжети - на плече. Крім вимірювання тиску визначає також і ритм серця. Функцію пам'яті на 90 вимірів оцінять ті, у кого існують часті перепади (скачки) кров'яного тиску, і хто веде щоденник своїх показників. Це - найкращий тонометр для літніх людей, оскільки він має великий екран, на якому відображаються цифри великих розмірів.

 1. Автоматичний тонометр AND UA-888EAC з манжетою 22-32 см (з адаптером) на плече.

Крім стандартних функцій для приладів даної цінової категорії: вимірювання тиску, визначення аритмії, розрахунок середнього тиску, автовідключення, дана модель має компактний корпус, а також великий дисплей для відображення результатів.

 1. Автоматичний тонометр AND UA-888Е з манжетою 22-32 см (без адаптера).

Апарат нового покоління, що дозволяє легко виміряти тиск. Широка манжета розрахована на людей із середнім об'ємом руки. Дуже вдала модель, яка об'єднала в собі якість, компактність і при цьому - багатофункціональність за прийнятну ціну. У комплекті поставки немає мережевого адаптера, але його можна придбати додатково або користуватися батарейками.

 1. Автоматичний тонометр PRO-33 (з адаптером) швейцарського виробника B.Well (Бі Велл).

Медтехніка, на випуску якої спеціалізується дана компанія, оцінюється фахівцями в галузі охорони здоров'я як якісна і надійна. Цінова політика - середня. Має стандартний набір функцій: вимірювання тиску, визначення аритмії, пам'ять останнього вимірювання. З особливостей слід зазначити анатомічну конусну манжету зі знімним чохлом, який можна прати. Матеріал щільно облягає руку, завдяки чому відбувається рівномірний розподіл повітря по манжеті, що забезпечує безболісний і комфортний вимір.

 1. Напівавтоматичний тонометр AND UA-604 з манжетою 22-32 см.

Дуже компактний прилад на плече. Заслужив відгуки користувачів як надійний і простий апарат. Має рідкокристалічний екран, який відображає результати вимірювання тиску. Звукові сигнали кожного з етапів проведених замірів допоможуть сконцентруватися на отриманні результату.

 1. Механічний манометр Longevita LS-5 (стетоскоп у комплекті).

Випускається в наступній комплектації: металевий манометр з грушею, нейлонова манжета з фіксуючою скобою, стетоскоп з високочутливою ​​мембраною. Виробник з Великобританії робить його для цінителів класичного способу визначення показників здоров'я серцево - судинної системи і, в тому числі, як відносно недорогий і якісний апарат для вимірювання тиску.

Ми постаралися якомога докладніше відповісти на питання, які найбільш часто задаються: який краще тонометр - механічний, напівавтомат або автомат. Тепер Ви з легкістю зможете вибрати собі надійного помічника, який допоможе діагностувати перепади артеріального тиску в будь-який зручний для Вас час. Але які функції повинні бути присутніми саме у Вашому приладі, крім вимірювання тиску і якому способу вимірювання тиску Ви віддаєте перевагу - вирішувати тільки Вам.

У медмагазині "Ортоп", який працює на ринку медтехніки вже більше 10 років Ви можете отримати додаткову безкоштовну консультацію, щоб не припуститися помилки у виборі такого важливого, для Вашого здоров'я, приладу - Вам достатньо всього лише набрати один з номерів телефону, зазначених на сайті або зазирнути в один з наших медичних салонів, розташованих в Києві і інших містах країни (Одеса, Львів, Полтава, Дніпро і т.д.). Фахівці з медичною освітою завжди кваліфіковано і чемно дадуть відповідь на всі Ваші питання і допоможуть визначитися з тим, який апарат підійде саме Вам. Кожен тонометр, купити який можна тут легко і без зайвих проблем, відрізняється найвищою якістю, підтвердженою сертифікатами і наявністю гарантійних термінів. Також до Ваших послуг - доставка, яка здійснюється:

 • по Києву - кур'єром або поштою (в тому числі, "Новою Поштою");
 • в інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

Оплата приймається як готівкою, так і будь-яким безготівковим способом, на Ваш вибір.

Команда фірми "Ортоп" бажає всім самого міцного здоров'я!

Бережіть себе і своїх близьких.