Цукровий діабет. Причини виникнення.

Все про глюкометрЦукровий діабет - серйозне і дуже небезпечне захворювання ендокринної системи, яке виникає через нестачу інсуліну - гормону підшлункової залози, що характеризується підвищеним рівнем цукру в крові. Ця недуга може призвести до негативних наслідків, починаючи від патологій судин (аж до інсульту), сліпоти, швидко прогресуючої гангрени нижніх кінцівок, закінчуючи смертю в результаті діабетичної коми, що є одним з видів ускладнення цього захворювання. Загадка і небезпека цієї хвороби полягає в тому, що причини її виникнення досі не зовсім ясні. Вивчено тільки наслідки і можливі фактори, які можуть впливати на початок хвороби.

До них відносять:

 • Спадкова схильність враховується, якщо в роду пацієнта хтось із родичів мав в анамнезі цукровий діабет будь-якого типу.
 • Інсулінорезистентність - це зниження чутливості інсулінозалежних клітин до дії інсуліну. Як наслідок, відбувається порушення метаболізму глюкози і надходження її в клітини організму.
 • Метаболічний синдром - це комплекс порушень обміну речовин внаслідок зниження фізичної активності і висококалорійного характеру харчування.
 • Надмірна вага. В цьому випадку зайві кілограми жирових відкладень мають негативний вплив на вироблення інсуліну в сторону зниження.
 • Куріння. Оскільки нікотин, смоли та інші шкідливі речовини (яких в тютюновому димі понад 500) послаблюють організм, вони безпосередньо негативно впливають на серце, судини і обмін речовин, а також - погіршують проникність мембран клітин для інсуліну.
 • Генетичні синдроми і деякі гормональні захворювання.
 • Тривалі стресові ситуації, оскільки стрес викликає в організмі викид таких гормонів, як адреналін і кортизол, які, в свою чергу, підвищують рівень глюкози в крові.

Діабет - хвороба, яка розвивається поступово. Фахівці відзначають, що симптоми діабету виявляються тільки в 50% випадках, тому якщо Ви потрапляєте в одну з вищевказаних груп ризику, буде зовсім не зайвим час від часу проводити контрольні заміри рівня глюкози в крові. Особливо це важливо, якщо Ви спостерігаєте у себе раптові напади страшного голоду, підвищене слиновиділення, безпричинну нестерпну спрагу, часте сечовипускання, свербіж або інші проблеми зі шкірою, погіршення зору - все це є приводом замислитися над тим, щоб придбати спеціальний апарат для вимірювання цукру - глюкометр, так як зазначені відхилення можуть бути ознаками вже прогресуючого захворювання. Маючи завжди під рукою такого помічника, Ви можете контролювати рівень цукру в крові абсолютно в будь-який час, не відвідуючи для цього медичні установи. А якщо раптом виявите, що показники повзуть вгору, Ви зможете вчасно звернутися до лікаря. Адже своєчасно виявлений, за допомогою домашнього глюкометра, діабет дозволить не тільки почати завчасно лікування самого захворювання, не даючи йому розвинутися, але і надасть Вам відмінну можливість запобігти величезній кількісті ускладнень, з ним пов'язаних. Адже ми всі знаємо істину: будь-яку хворобу завжди легше попередити або задавити в зародку, ніж потім довго і наполегливо лікувати, часом марно сподіваючись на успішний результат.

Види глюкометрів.

Щоб Ви змогли правильно вибрати для себе оптимальний прилад для вимірювання цукру в крові в домашніх умовах, присвячена ця стаття.

Найчастіше зустрічаються інвазивні моделі глюкометрів. Їх особливість полягає в тому, що під час проведення дослідження таким приладом потрібно проколоти палець одноразовою голкою (Ланцет), після чого, крапля крові, яка виступила проходить хімічний аналіз за допомогою спеціальної тест смужки для глюкометра. Незважаючи на складний опис процесу, вся процедура займе не більше 1 хвилини Вашого часу. Такі апарати для вимірювання рівня цукру в крові є найбільш популярними серед всіх людей, які страждають від цукрового діабету.

Все про глюкометрЗараз виробники медичної техніки розробляють все нові і нові неінвазивні типи глюкометрів. В цьому випадку Вам не потрібно буде проколювати палець, оскільки міні-сенсори таких моделей працюють через волосяні фолікули, як би висмоктуючи глюкозу з міжклітинної рідини. Кожен з таких сенсорів сконцентрований на певній невеликій ділянці навколо однієї цибулини, що дозволяє отримати максимально точний результат вимірювання. Неінвазивний глюкометр купити на сьогоднішній момент складніше, ніж звичайний, але кращі уми всього світу впевнено працюють в цьому напрямку, і зовсім скоро ми зможемо побачити подібний безболісний вимірювач цукру в крові в такому ж широкому асортименті, як і інвазивний.

За принципом роботи глюкометри ділять на три основні групи:

 1. Фотометричні глюкометри.

Це прилади першого покоління даного виду медичної техніки. Принцип їх дії полягає в тому, що отримані за допомогою аналізу результати, які відображаються на дисплеї вимірювача потрібно візуально порівняти з колірною гамою, нанесеною на шкалу тубуса з тест-смужками. На жаль, люди похилого віку або люди з поганим зором можуть відчувати деякі труднощі, використовуючи фотометричні глюкометри самостійно, оскільки їм може бути складно розглянути цифри, а також - порівнювати півтони колірного спектра.

 1. Біосенсорні глюкометри.

Тестер на цукор в крові такого типу теж працює з тест-смужками, але в основі його роботи лежить вже зовсім інший принцип дії. За допомогою спеціального скарифікатора Ви отримуєте крапельку крові з пальця, яку прикладаєте до тест-смужки, а далі вже прилад все робить самостійно. Кров автоматично притягається смужкою, і вже всередині неї відбувається складний хімічний процес, під час якого виробляється слабкий електричний імпульс - він миттєво реєструється пристроєм, і ми бачимо результат на дисплеї глюкометра. Весь процес займає не більше 1 хвилини. Переваги біосенсорних глюкометрів безперечні:

 • вони надійні;
 • відображають максимально точний результат;
 • не вимагають спеціального догляду;
 • підходять для самостійного використання всім, незалежно від віку і групи здоров'я.

Мінус використання таких вимірників тільки один - кожен виробник приладів для вимірювання цукру випускає тест - смужки для глюкометра виключно для своїх моделей, а не універсальні, як нам би хотілося. Але, з іншого боку, це свого роду плюс, адже використовуючи інструменти одного виробника, ми зводимо можливість отримання помилки у вимірах практично до нуля. А це, в даному питанні – дуже важливо.

 1. Електрохімічні глюкометри.

Даний вид приладів для вимірювання цукру в крові практично не використовується в побутових цілях. Ви можете побачити такі тестери переважно в лабораторіях клінік.

У електрохімічних глюкометрів є два способи діагностики:

 • Амперометрія. Визначає рівень вмісту цукру в крові відповідно до величини струму, що виникає при реакції глюкози в крові зі спеціальними складовими тест-смужки.
 • Кулонометрія. Підраховує загальний заряд електронів при аналогічному процесу.

У магазині медичних товарів "Ортоп" Ви завжди зможете знайти найрізноманітніші моделі глюкометрів і аксесуарів до них у вигляді відповідних даної марки тест-смужок, а також - ланцети. Все це для того, щоб необхідний комплект для аналізів крові на цукор завжди був у Вас під рукою в потрібний момент. Тут присутній дуже широкий вибір різноманітних моделей таких пристроїв від самих надійних виробників, які завоювали високу оцінку на світовому ринку. Прилади, які ми пропонуємо Вашій увазі користуються максимальним попитом і характеризуються високою якістю, що підтверджено наявністю сертифікатів і гарантій. Додаткова безкоштовна кваліфікована консультація наших фахівців допоможе Вам визначитися з вибором, щоб уникнути помилки. Зробити це можна як в телефонному режимі, зателефонувавши по одному з вказаних на сайті телефонів, так і в мережі наших фірмових салонів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Всі вироби, які пропонує наш інтернет - магазин передбачає розрахунок у будь-якій формі, яка зручна Вам.

З метою створення Вам додаткових зручностей, в найкоротший термін ми здійснюємо адресну доставку замовлень:

 • по Києву - кур'єром та поштою;
 • в інші регіони країни - сервісом «Нова Пошта».

Пропонуємо Вам окремо зупинитися на такому типі глюкометра, як холестерометр.

Його відмінна риса полягає в тому, що він дозволяє самостійно контролювати не тільки глікемію, але також і показники ліпідів в крові.

Виробники медичної техніки з'єднали можливість проведення цих двох аналізів в одному приладі, і тепер Ви можете, не виходячи з дому, провести відповідне дослідження і отримати результати відразу за кількома показниками:

 • рівень глюкози;
 • загальний холестерин;
 • тригліцериди;
 • ЛПВЩ (ліпопротеїди високої щільності);
 • ЛПНЩ (ліпопротеїди низької щільності).

Зверніть увагу: для проведення дослідження всіх заявлених показників такого експрес-аналізатору необхідний всього один забір крові і одна спеціальна тест смужка.

Така компактна міні-лабораторія в домашній аптечці буде абсолютно точно корисна всім, хто стежить за своїм здоров'ям, цінує свій час, сили, нерви і гроші. Тепер тільки залишилося разово купити холестерометр, що поєднує в собі безліч перерахованих вище функцій, і Ви будете назавжди застраховані від відвідування лабораторій поліклінік з їх виснажливими нескінченними чергами.

Який би Ви не вирішили придбати апарат для контролю глікемії, зверніть, будь ласка, свою увагу на те, чи входить в комплект пристрій для забору капілярної крові.

Якщо такого пристрою немає, то обов'язково слід його придбати, оскільки спеціальний ланцет для глюкометра є гарантом швидкого, точного і практично безболісного проколу. Завдяки спеціальному калібруванні пристрою скарифікатор автоматично викидається на задану Вами довжину і втягується назад, зробивши прокол кінчика пальця. Одного разу спробувавши провести аналіз за допомогою такої спеціальної голки для глюкометра, Ви вже не захочете відмовитися від використання цих одноразових, зручних у використанні, ланцет.

Необхідно пам'ятати про те, що двічі використовувати одну і ту ж голку не можна навіть в тому випадку, якщо дослідження проводиться тільки для однієї людини. Пов'язано це з тим, що після першого використання ланцет затупляется і наступний прокол вже не буде таким тонким і безболісним, як перший. Крім цього, голка вже не стерильна і існує ризик занесення інфекції.

Особливості вибору тест - смужок.

Перед тим, як купити глюкометр, звертайте увагу не тільки на ціну і виробника вироби, але також і на те, чи завжди доступні у продажу спеціальні тест - смужки для обраного Вами приладу. "Чужі" індикатори не працюють в комплексі з приладами іншого виробника.

Все про глюкометрЦе є одним з найважливіших критеріїв підбору апарату для визначення рівня цукру в крові. Адже в разі, якщо смужки для глюкометра відсутні у вільному продажу, то швидше за все Вам необхідно буде придбати новий прилад для контролю глікемії.

При виборі тест-смужок обов'язково враховуйте періодичність проведення аналізу крові. Якщо Ви будете робити це часто, то краще купити велику упаковку - це набагато вигідніше. А якщо Ви плануєте вимірювати цукор в крові лише час від часу, то слід звернути увагу на менші коробочки, оскільки на якість отриманих результатів безпосередньо впливає термін зберігання смужок, які залишаються після відкриття пакета.

Щоб отримати максимально точний показник аналізу потрібно пам'ятати прості правила використання тест - смужок:

 • Код на екрані Вашого глюкометра повинен відповідати тому, що вказаний на упаковці смужок.
 • Кров потрібно наносити на тест-смужку після того, як вона буде вставлена ​​в гніздо глюкометра.
 • Флакон з невикористаними індикаторами завжди потрібно тримати щільно закритим.
 • Категорично заборонено використовувати смужки після закінчення терміну придатності.

Дотримуючись таких нескладних принципів експлуатації індикаторів, Ви отримаєте абсолютно точний результат дослідження, ідентичний з аналізом, проведеним в клінічній лабораторії.

Який глюкометр вибрати.

Отже, Ви вже знаєте, що важливим критерієм вибору приладу для контролю рівня цукру в крові є можливість придбання "рідних" тест-смужок до цього тестеру в майбутньому. Тобто, бренд виробника самого глюкометра повинен збігатися з брендом виробника тест-смужок.

Слід також звернути увагу і на інші важливі моменти, а саме:

 1. Які дослідження Ви плануєте проводити за допомогою глюкометра (тільки глюкоза, або необхідний також контроль ліпідної панелі).
 2. Дизайн приладу. Тут не зайвим буде зробити акцент на розмірі дисплея - чим він більший, тим краще можна розглянути отримані результати вимірів. Особливо це актуально для людей похилого віку та тих, у кого слабкий зір, адже в результаті захворювання на цукровий діабет, в тому числі, страждають і наші очі.
 3. Тепер трохи про розміри. Ви можете вибрати як портативну модель, яка вміщується долоні, так і глюкометри незвичайних форм - наприклад, у вигляді стильної авторучки (такий мініатюрний прилад буде ідеальний для тих, хто веде активний спосіб життя, але при цьому у них є необхідність постійного контролю рівня цукру в крові).
 4. Наявність додаткових функцій. У сучасних апаратах є велика кількість опцій, які можуть Вам знадобитися. Наприклад, голосове меню стане вдалим доповненням для фізично ослаблених або людей з дуже слабким зором. Наявність пам'яті в приладі буде корисною в разі, якщо Ви ведете щоденник самоконтролю і записуєте показники вимірювань на постійній основі. Деякі глюкометри останнього покоління мають можливість підключення до персонального комп'ютера - це позбавить Вас від внесення даних в зошиті і блокноти, так як такий прилад все зробить самостійно.

У будь-якому випадку, не слід забувати, що чим більше функцій у будь-якого апарату (це стосується і глюкометрів також), тим вищою буде його ціна.

У нашому магазині також представлений широкий асортимент приладів, які поєднують в собі безліч функцій і призначені не тільки для досліджень крові на вміст рівня глюкози. Вони також покажуть Вам:

 • вміст загального холестерину в Вашому організмі;
 • тригліцериди;
 • ліпопротеїди високої і низької щільності.

Кожен з подібних пристроїв також має сертифікат якості, гарантію і ліцензований для продажу в Україні.

Бажаємо всім міцного здоров'я!

Бережіть себе і своїх близьких.