Що таке стетоскоп?

Стетоскоп - своєрідний символ лікаря, який є найбільш впізнаваним медичним інструментом з давніх-давен і по сьогоднішній день. Застосовуються такі прилади для прослуховування звуків, що виходять з серця, легень, кишечника та інших внутрішніх органів. Успішно використовують пристрій і акушери-гінекологи, так як з його допомогою добре визначається серцевий ритм дитини ще в утробі матері. Стетоскопи також використовують для аускультації (вислуховування) тонів Короткова під час вимірювання артеріального тиску.

Стетоскоп: що це, види і як ним користуватисяБагато з нас мають такий апарат будинку, оскільки він бере участь в первинній діагностиці станів організму. На сьогоднішній день, стетоскоп купити будь-якій людині не складе ніяких труднощів, для цього не потрібні спеціальні рецепти, а тільки продавець, який заслуговує на довіру.

Медмагазин "Ортоп", що працює на ринку України вже понад 10 років, за весь цей час здобув сотні тисяч вдячних клієнтів, подяк і позитивних відгуків. Фахівці з медичною освітою завжди охоче нададуть кваліфіковану безкоштовну консультацію і з радістю допоможуть Вам у виборі апарату для прослуховування і діагностики певних відхилень в роботі організму. У нашому інтернет - магазині медичної техніки представлені моделі тільки перевірених виробників, які надають відповідні сертифікати якості та гарантію. Також Ви можете відвідати один з наших салонів роздрібної торгівлі, розташованих в Києві і інших містах країни. Оплата можлива абсолютно будь-яким способом, який Вам краще. Для економії Ваших сил і часу, компанія організувала адресну доставку (за бажанням покупця):

  • по Києву - кур'єром або поштовими послугами:
  • в інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

Стетоскоп це ціла конструкція, що складається з декількох елементів, кожна з яких відповідає за певну функцію:

  1. Головка. Ця деталь прикладається до тіла при прослуховуванні звуків. Розрізняють два варіанти головки стетоскопа:
  • одностороння - з воронкою або мембраною;
  • двостороння - з воронкою і мембраною. Такий варіант найчастіше використовуються лікарями в практиці, оскільки з'єднує можливість аускультації високочастотних і низьких тонів в одному приладі.
  1. Трубка або звукопровод, призначення якої - проводити звук від головки до вух прослуховуючого. Хотілося б звернути Вашу увагу, що стетоскопи бувають:
  • однотрубчасті - до голівці приладу підключена одна трубка;
  • двохтрубчасті - приєднані дві трубки.

Фахівці відзначають, що довжина трубок ніяк не впливає на гучність і частотний діапазон прослуховування. А ось кількість трубок, навпаки - впливає! Дві трубки, які підключені безпосередньо до голівці приладу, дозволяють чути звук при вислуховуванні набагато голосніше, ніж одна.

  1. Металеві дуги. Призначені для фіксації пристрою. Зверніть увагу, що кут нахилу дуг, що рекомендується фахівцями і є найбільш комфортним для користувачів стетоскопів, встановлюють при виготовленні, ще на заводі. Але, при бажанні, Ви зможете провести точну настройку повороту трубок "під себе" самостійно або за допомогою спеціалізованих майстерень вже після покупки.
  2. Вушні оливи - насадки, які відповідають за герметичність фіксації приладу в вухах. За ступенем жорсткості зустрічаються такі моделі цієї деталі:
  • Жорсткі - виготовлені з пластику. Зараз використовуються вкрай рідко, так як заподіюють дискомфорт вушній раковині.
  • Напівжорсткі - при виробництві використовується матеріал типу потовщеного ПВХ.
  • М'які - з м'якого, тонкого ПВХ. Їх ще називають анатомічними. На сьогоднішній момент є найбільш зручними, так як вони не тиснуть на слуховий прохід, одночасно якісно заглушаючи зовнішній шум, тим самим покращуючи звукоізоляцію.

В даний час всі поверхні стетоскопів, які стикаються з тілом при діагностиці, виготовляють із пластику високої якості. Завдяки цьому повністю виключена можливість виникнення алергії після діагностики.

Однак, не варто плутати стетоскоп зі схожими медичними інструментами - фонендоскопом і стетофонендоскопом. За великим рахунком, усі ці прилади є різновидом стетоскопа, мають практично однакову конструкцію і також призначені для аускультації звуків. Проте, кожен з них має свої особливості.

Чим відрізняється стетоскоп від фонендоскопа?

Обидва прилади, на перший погляд, виглядають абсолютно ідентично. Однак, при вислуховуванні звуків стетоскопом раковина головки цього інструменту заглушає нижні тони, що вкрай необхідно для коректного прослуховування тонів серця або кишечника.

Стетоскоп: що це, види і як ним користуватисяНа відміну від свого попередника, фонендоскоп Вам знадобиться в тому випадку, коли потрібно вислухати високочастотні звуки, наприклад при діагностиці захворювань дихальної системи. Допомагає це зробити спеціальна мембрана - резонатор в голівці приладу, яка підвищує якість чутності звуків, що є вкрай корисним, наприклад, при аускультації легень або великих судин. За рахунок такої мембрани фонендоскоп відрізняється більш високим рівнем прослуховування, і стає можливим діагностувати запальні процеси в бронхолегеневій системі, оскільки такі захворювання супроводжуються появою шумів в уражених органах.

Відповідно до області застосування, фонендоскопи ділять на 2 види:

  1. Інструменти для кардіології. Вислуховування проводиться в діапазоні від низьких до високих частот, при цьому потрібно просто змінити сторону головки - використовувати або мембрану, або воронку.
  2. Прилади з плоскою головкою. Ви можете використовувати такий в роботі з тонометром, оскільки спеціальна форма головки, дозволяє легко протягнути її під манжету вимірювача тиску. Також подібні прилади знадобляться для більш скрупульозного прослуховування внутрішніх органів (дихальної системи, шлунково - кишкового тракту і так далі.)

На сьогоднішній день, фонендоскопи зустрічаються в застосуванні частіше за своїх попередників (стетоскопів), і Ви легко можете вибрати для себе підходящий варіант подібного медичного інструменту, виходячи з області, в якій плануєте застосовувати фонендоскоп. Купити його також можна в фірмі "Ортоп" без пред'явлення спеціального рецепта або напряму. Для цього Вам достатньо просто зателефонувати за телефонами, вказаними на сайті, або оформити онлайн-заявку.

Що таке стетофонендоскоп?

Наступний прилад, на який ми хочемо звернути Вашу увагу, є сучасною поєднаною версією стетоскопа і фонендоскопа. Це - стетофонендоскоп. Слід зазначити, що ця модель звукосприймаючого пристрою має схожу конструкцію, як і у його попередніх аналогів. Головна відмінність полягає в тому, що в головці приладу з'єднані і воронка, і мембрана - резонатор, які Ви можете безперешкодно переключити між собою. Для цього Вам знадобиться всього лише здійснити поздовжнє обертання головки. У перших моделях стетофонендоскопів перехід між двома положеннями здійснювався за допомогою спеціального важеля. Але зараз такі моделі Ви практично не зустрінете, оскільки вони застаріли і зняті з виробництва.

Стетоскоп: що це, види і як ним користуватисяМедичний стетофонендоскоп часто використовують для вислуховування міжреберної області та інших важкодоступних зон людського тіла.

У висновку хотілося б звернути Вашу увагу на електронний стетоскоп. Це - модель останньої лінійки високочутливих фонендоскопів, яка допомагає фахівцеві почути весь спектр тонів при абдомінальному, серцевому, судинному і легеневому прослуховуванні. У чому ж плюс таких моделей? Їх декілька:

  1. Збережено всі функції звичайного стетоскопа - аускультація звуків різних органів і систем людського тіла.
  2. Можливість задавати режим роботи - для прослуховування як високочастотних, так і низьких тонів звуку. Така функція дозволяє обробляти і фільтрувати звуки виділеної частоти без зайвих шумів. Одним словом, задавши один режим прослуховування, Ви будете чути тільки те, що Вам потрібно без всяких перешкод, навіть в шумному місці.
  3. Можливість візуалізації передбачає собою наступне: на невеликому дисплеї у вигляді звукової доріжки з різною амплітудою відображається чутний звук.
  4. Штучний інтелект - система, що розпізнає різні звуки, які мають різну ступінь і частоту. Якщо під час діагностики сталося якесь відхилення від норми, прилад обов'язково Вас про це сповістить. Крім цього, буде зроблено запис дослідження, яке, при відповідній настройці, буде відправлено ​​Вам або Вашому лікарю на вказану електронну адресу.

Мінус такого приладу один - Ви швидко звикнете до комфорту, простоти і зручності такої діагностики і, швидше за все, не захочете повернутися до використання звичайного, класичного стетоскопа.

Насправді, всі три типи розглянутих в нашій статті приладів, незалежно від їх функціональності, ми за звичкою називаємо: стетоскопи, купити які, як Ви тепер вже знаєте, може кожна людина, яка піклується про своє здоров'я і здоров'я своїх домочадців. Однак, при покупці потрібно враховувати всі нюанси, специфіку, а також - область застосування кожного з них. Сподіваємося, що дана стаття і наші фахівці допоможуть Вам у цьому питанні.

У будь-якому випадку, який з перерахованих вище приладів придбати, вирішувати тільки Вам.

Команда "Ортоп" бажає всім міцного здоров'я.

Бережіть себе.