У багатьох випадках після інсульту або після операції на суглобі видужуюча людина тривалий час не може повернутися до свого колишнього життя через обмеження фізичних можливостей. Найбільш за все подібні ситуації порушують роботу кінцівок. В результаті надовго втрачається працездатність. Відновити нормальні функції рук і ніг покликані спеціальні реабілітаційні тренажери, які застосовуються для впливу на певні м'язові групи. В останні роки медицина не стояла на місці, і фахівцями з лікувальної фізкультури розроблено безліч пристосувань, що допомагають пацієнтам шляхом тренувань прийти в норму. Людям, які потребують відновлення рухових функцій, рекомендується купити тренажер для реабілітації, який пропонує спеціалізований медмагазин ортопедичної продукції і медтехніки.

Фізична реабілітація: загальні поняття, засоби і способи її проведення

Під фізичною реабілітацією розуміють систему заходів, спрямовану на відновлення або компенсацію функцій організму після важкої тривалої хвороби, травми або операції.Тренажери для реабілітації - незамінні помічники при відновленні

Для неї використовуються такі засоби:

  • елементи фізкультури і спорту;
  • масаж;
  • фізіотерапія;
  • природні фактори.

Перший пункт цього списку - основа реабілітації. Програми фізичних вправ, підібрані адекватно можливостям хворого і грамотно складені, дійсно підвищують адаптаційні можливості, надають зміцнювальний вплив і дають позитивні зрушення в самопочутті. Ніякі інші засоби відновлення не здатні замінити, тренажери для рук після інсульту або тренажери для реабілітації ніг.

Сутність лікувальних тренувань полягає в систематичному, багаторазово повторюваному і поетапно підвищуємося навантаженні на суглоби і м'язи. Вправи викликають в організмі людини позитивні функціональні зміни. В результаті тіло легше пристосовується до мінливих умов зовнішнього середовища. Завдяки таким пристосуванням як тренажери для реабілітації інвалідів, у постраждалих людей підвищуються витривалість, сила, гнучкість і спритність. Лікувальні рухи сприяють зміцненню м'язів і суглобів, повертають еластичність зв'язкам і нормалізують в них обмінні процеси.

Одужання після захворювань або травм - тривалий, трудомісткий і досить копіткий процес, що вимагає від пацієнта упорства і терпіння. Головна Ваша задача - відновити силу і амплітуду рухів в суглобах, а також працездатність м'язово-зв'язкового апарату. Допомогти Вам повернутися до повноцінного життя покликане спеціальне медичне обладнання для реабілітації після інсульту і інших патологій. Найпопулярніші представники такої техніки - педальні тренажери для розробки суглобів рук і ніг, а також прилади для тренування тільки нижніх кінцівок, купити які Ви зможете в ортопедичному магазині «Ортоп».

В результаті регулярного використання цих пристосувань Ви досягнете наступних результатів:

  • Активізуєте кровообіг в області поразки і в усьому тілі.
  • Збільшите тонус і силу м'язів.
  • Усуньте м'язові спазми.
  • Скоротите час відновного періоду.

Використовувати тренажери для реабілітації можна двома способами: активним і пасивним. У першому випадку педалі пристрою Ви крутите самі. У другому - це робить помічник, наприклад, медпрацівник або член Вашої родини. Пасивні вправи використовуються при значному обмеженні рухових здібностей, таких як важкі форми ДЦП. Заняття можна проводити під музику або одночасно з ними дивитися телевізор.

У яких випадках необхідно купити реабілітаційний тренажер для рук і ніг

Оскільки реабілітаційні тренажери для інвалідів підходять пацієнтам з різними порушеннями опорно-рухового апарату, вони представляють собою багатоцільові товари. Список захворювань, при яких вони можуть стати корисними, досить об'ємний.

Лікувальні прилади застосовуються в наступних ситуаціях:Тренажери для реабілітації - незамінні помічники при відновленні

  • При одужанні після перелому руки або ноги.
  • При підтверджених діагнозів ДЦП і хвороби Паркінсона.
  • У відновний період після операції на суглобі.
  • Як частина комплексних реабілітаційних заходів після інсульту.
  • При вроджених або придбаних в результаті травми ортопедичних патологіях (клишоногість, вивих тазостегнового суглоба і т. п.)
  • Контрактури одного або декількох суглобів після перенесеного артриту або бурситу (запалення).
  • Для повернення тонусу мускулатури, ослабленої в результаті тривалого постільного режиму.

Що потрібно знати перед покупкою тренажера

Ефективність фізичної реабілітації в великій мірі залежить від правильності вибору тренажера і техніки виконання вправ. Якщо Ви будете використовувати невідповідне обладнання, то процес одужання затягнеться. До того ж, Ви можете додатково травмувати зв'язки або сухожилля і тим самим посилити своє становище.

Тому, плануючи покупку тренувального пристрою, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем по відновній медицині. Запитайте у нього про допустиму для Вас навантаженні і про те, як швидко можна її підвищувати. При деяких серйозних патологіях, наприклад, при серцевій недостатності, заняття можуть бути взагалі протипоказані. Лікар-реабілітолог допоможе Вам підібрати відповідний прилад для розробки суглобів і м'язів, складе тренувальну програму і графік занять, а заодно і покаже, як правильно виконувати вправи.

Медики рекомендують при виборі вироби спиратися на наступні загальні критерії:

  • Універсальність моделі. Краще віддавати перевагу тим апаратам, на яких можна виконувати безліч різноманітних вправ.
  • Можливість збільшення або зменшення навантаження, присутня в конструкції тренажера.
  • Легкість збірки і приведення в робочий стан. Зручно, якщо час установки приладу не перевищує 3 хвилини.
  • Легкий і плавний хід. Якщо пристрій при роботі весь час гальмує і заїдає, нормального тренування на ньому не вийде.
  • Стійкість. Перевіряйте, чи не хитається реабілітаційний тренажер для ніг. Ненадійна конструкція може впасти при роботі.
  • Розміри і маса. У зібраному стані апарат не повинен займати багато місця, а переносити його зручніше при вазі до 10 кг.
  • Виробник виробу. Зупиняйте свій вибір на відомих марках від перевірених часом і добре зарекомендувавших себе на ринку компанійвиробників.

Якщо Ви збираєтеся купити тренажер після інсульту або будь-яких інших ушкоджень суглобово-м'язового апарату, то зверніть увагу на конструктивні особливості виробу. Деякі моделі оснащені електронним моніторинговим блоком, який дозволяє контролювати інтенсивність навантажень. У таких апаратах на дисплеї Ви зможете побачити пройдену дистанцію, поточну швидкість і витрата калорій.

Є тренажери для реабілітації ніг, до педалей яких прикріплені регульовані хомути з застібками-липучками. Вони дозволяють надійно закріпити стопу. Ця особливість стане в нагоді пацієнтам, які в силу хвороби не можуть утримувати ноги на педалях самостійно.

Де купити пристосування для реабілітації після інсульту або травм

Придбати за доступними цінами апарати, які допомагають відновити рухи в кінцівках, можна в магазині медтехніки «Ортоп». Вся запропонована тут продукція має сертифікати якості і гарантії. Оплатити товар Ви можете будь-яким зручним для Вас способом.

Доставка здійснюється кур'єрською службою по Києву або логістичною компанією «Нова Пошта» в будь-який регіон України. Якщо у Вас з'явилися питання, то наші менеджери будуть раді надати Вам безкоштовну кваліфіковану консультацію, що стосується нашого товару або його використання.