Вправи при радикулітіРадикуліт - захворювання, при якому відбувається пошкодження корінців спинного мозку. Найбільш характерні симптоми такого стану:

  • Болі в області уражених нервових корінців;
  • Порушення шкірної чутливості;
  • Рухові розлади.

Стандартний розвиток хвороби - гострий період, часто переходить в хронічну форму з періодичними загостреннями.

Необхідна умова, що дозволяє пережити цю фазу - носити зігріваючий і підтримуючий бандаж для спини та попереку. Сухе тепло від вовняного або еластичного поясу знімає больовий напад і допомагає перейти до одужання.

Вправи при гострому радикуліті допоможуть відновити рухливість в ситуаціях, коли «скрутило», а класична лікувальна гімнастика при радикуліті запобіжить несподіваній появі болів.

Зарядка при радикуліті

Коли напад настає різко, людині хочеться тільки одного - скоріше лягти і згорнутися калачиком, щоб стало легше. Тому в гострій фазі захворювання гімнастика від радикуліту робиться в положенні лежачи і стоячи на карачках:

  • Влаштуйтеся на спині, зігніть коліно і притисніть його до грудей, потім повторіть дію з іншою ногою;
  • Розкиньте руки в сторони, а зігнуті в колінах ноги відведіть вправо і залишіться в такій позі на 1 хвилину, потім зробіть те ж саме вліво;
  • Встаньте на коліна, обіпріться руками в поверхню, потім спустіться сідницями на п'яти, а лобом - на підлогу. Постарайтеся розслабитися і зберігати положення стільки, скільки вийде.

Обов'язкова умова: коли Вас наздогнав радикуліт поперековий, вправи Ви повинні робити з урахуванням того, що спочатку може бути трохи дискомфортно. При появі сильного болю слід припинити тренування, надіти зігріваючий пояс і прийняти положення, в якому Ви відчуєте себе краще.

Фізичні вправи при радикуліті: ефективна профілактика

Причиною появи болів при радикуліті є защемлення корінцевих нервів міжхребцевими дисками. Міцний м'язовий корсет по всій довжині хребта і в області черевного преса запобіжить виникненню неприємної ситуації. Надати м'язам необхідний тонус допоможе гімнастика при радикуліті, яка виконується в різних вихідних положеннях, зі спортивним інвентарем (фітбол) або без нього.

Вправи від радикуліту в положенні стоячи:

  • Потягніться вгору з витягнутими над головою руками;
  • Підійдіть до стіни, притуліться до неї спиною і відштовхніться від неї, прогнувшись всім тілом;
  • Притуліться до стіни лобом і відштовхніться від неї;
  • Заведіть руку за голову і прикладіть зігнутий лікоть до стіни, потім зробіть відштовхування, відчуваючи напругу в попереку.

Вправи при радикуліті поперекового відділу в положенні лежачи на спині:

  • Прогніться всім тілом, намагаючись не рухати руками, утримуючи тіло в максимально можливій напрузі;
  • Спираючись на лікті і стопи підніміть тіло вгору;
  • По черзі підтягуйте пряму ногу до себе, тримаючи носок в напрузі.

Вправи для радикуліті в положенні лежачи на животі і стоячи на карачках:

  • Ляжте на підлогу, витягніть руки вперед і прогніться вгору наскільки зможете;
  • Встаньте на карачки, витягніть вперед одну руку і одночасно витягніть назад протилежну ногу;
  • Стоячи на четвереньках спершу підійміть спину вгору, потім торкніться животом підлоги.

Вправи для спини при радикуліті, що проводяться на фітболі допомагають легше позбутися від затискачів і м'якше опрацювати необхідні м'язи:

Гіперекстензія

Дозволяє одночасно зміцнити черевний прес і м'язи спини. Розташуйтеся на фітболі животом вниз так, щоб м'яч знаходився на стегнах і нижній частини живота. Зіпріться ногами в підлогу, зчепіть руки в замок і заведіть їх за голову. Повільно піднімайте і опускайте корпус, намагаючись дивитися в стелю і тримати рівновагу. За один підхід зробіть 10-15 нахилів.

Відведення ніг назад

Вправи при радикулітіОпустіться животом на фітбол, упріться руками в підлогу. Після того, як Ви досягли рівноваги, підніміть праву ногу максимально вгору до появи напруги в попереку і сідниці. Зафіксуйте досягнуте положення на 10-15 секунд, потім повільно опустіть ногу. Повторіть дію для іншої ноги. За один підхід зробіть 10 підйомів. Якщо на початку у Вас буде виходити менше, не перенапружуйтеся - з часом м'язи розробляться.

Масаж спини та попереку на фітболі

Присядьте на фітбол, розставивши ноги на ширині плечей. Повільно опуститеся спиною на м'яч, закиньте руки за голову. Прогніться, щоб поверхня м'яча утворила вигин, відповідний Вашому хребту. Не кваплячись, покатайте фітбол взад-вперед і вправо-вліво, щоб розслабитися і завершити цикл вправ.

Після закінчення вправ необхідно надіти підтримуючий бандаж, який:

  • Забезпечить рівномірний розподіл навантаження в попереково-крижовому відділі хребта;
  • Підтримає м'язовий корсет;
  • Збереже тепло в м'язах і додатково зігріє.

Незамінну підтримку при радикуліті під час нічного сну надасть ортопедичний матрац середньої жорсткості. Лікувальну і розслаблюючу дію зробить шар зі спіненого латексу з ефектом пам'яті, зігріваючий - прошарок з вовни.

Де купити

Якщо у Вас або Ваших близьких спостерігаються симптоми радикуліту, то в інтернет-магазині «Ортоп» Ви легко можете купити бандаж або пояс для спини різного ступеня жорсткості, які необхідні в даному випадку. Ми пропонуємо тільки найкращі продукти провідних світових виробників з сертифікатами якості та гарантіями.

Для полегшення виконання вправ з комплексу лікувальної фізкультури в каталозі є гімнастичні м'ячі (фітболи).

Фахівці з медичною освітою безкоштовно і кваліфіковано проконсультують Вас перед покупкою і допоможуть з вибором необхідної моделі бандажа.

Оплата покупок - будь-яким, зручним для Вас, способом. Доставка в межах Києва - кур'єрами або поштовими службами, по Україні оператором «Нова Пошта».

Будьте здорові, бережіть спину, а ми Вам у цьому допоможемо!