Інгалятор і небулайзер - це апарат для інгаляцій, призначений для лікування захворювань дихальних шляхів. Небулайзер - це різновид інгалятора, який використовує дисперсне розпилення лікарських препаратів, з метою їх максимального проникнення у найвіддаленіші відділи дихальної системи людини.

Застосовуються дані апарати, як:

  • інгалятори від кашлю при бронхітах, бронхіальній астмі, трахеїтах, пневмоніях;
  • інгалятори для носа при синуситах, ринітах;
  • інгалятори для горла при тонзилітах, ларингіті, фарингітах;
  • інгалятори при застуді і ГРЗ, для лікування і профілактики.

Також рекомендовані при такій хворобі, як муковісцедоз.

Ще в давні часи люди лікувалися вдиханням цілющого пару в лазні, або диму лікарських рослин. Сприятливий вплив морського повітря, чистого лісового, або гірського - відомо всім. Але далеко не у всіх є можливість жити у моря, на узліссі, або в горах. Жителі сучасних мегаполісів, на жаль, буквально задихаються від вихлопних газів і смогу, тому дорослі і діти у великих містах все частіше страждають від хвороб дихальних шляхів.

Види інгаляторівНа допомогу прийшов інгалятор. Або, як зараз його прийнято називати - небулайзер. Давайте розберемося, чим же вони відрізняються один від одного. Слово інгалятор можна перекласти з латинської мови, як вдихаю. А небулайзер походить від тієї ж латинської, але означає - туман, або хмара. Тому, як ми бачимо, це один і той же прилад, за допомогою якого доставляються лікарські засоби для лікування захворювань верхніх і нижніх відділів дихальних шляхів.

Різниця полягає в тому, що за допомогою небулайзера з'являється можливість впливати на певні хворі ділянки в дихальній системі людини більш ефективно і точно.

Пропонуємо розглянути, які існують види інгаляторів і небулайзерів.

1. Інгалятор паровий. Працює по типу пароутворення. Не відноситься до типу небулайзерів. Призначений для інгаляцій настоями трав, ліками на масляній основі, морськими і мінеральними водами. Підходять для лікування хвороб носоглотки, гортані, при сухому кашлі. Використовується в ароматерапії.

Недоліком є ​​те, що даний прилад діє тільки на верхні дихальні шляхи, без можливості проникнення в їх нижні відділи. До того ж, при використанні апарату, слід дотримуватися обережності, так як пар може обпікти слизову оболонку і шкіряні покрови. Необхідно також звернути увагу на те, що далеко не всі ліки зберігають свої властивості при нагріванні.

Безсумнівною перевагою є порівняно низька його ціна і простота в експлуатації.

2. Інгалятор компресорний (струменевий). Їх ще називають - небулайзер компресорний. Мають такий принцип дії: розщеплюють ліки, перетворюючи їх в аерозоль, за допомогою потужного струменя повітря. Як правило, мають в своєму наборі, дорослі та дитячі маски, мундштук і силіконову трубку.

Струйний інгаляторПереваги:

а) медичні препарати при проведенні процедур не нагріваються і не руйнуються;

б) підходять ліки, для заправки, в будь-якій формі: рідкій і твердій (таблетки, наприклад, порошки);

в) відсутня небезпека опіків слизових оболонок і шкіри;

г) ліки засвоюються набагато краще, в порівнянні з паровим аналогом;

д) прилад зручний в користуванні;

е) впливає більш ефективно, шляхом максимального розпилення аерозолю і точного попадання в хворий орган, а також проникнення в середні і нижні відділи дихальних шляхів, в їх найдрібніші складові (альвеоли і дрібні бронхи);

ж) є можливість дозування ліків;

Недоліки: має підвищений рівень шуму в процесі роботи, що може іноді лякати маленьких діток, а також має порівняно великі габарити і потребує, в своїй більшості, наявності електромережі.

3. Інгалятор ультразвуковий. Має ще одну поширену назву - ультразвуковий небулайзер. Принцип його роботи полягає у розщепленні лікарських засобів на дрібні, дисперсійні частинки за допомогою ультразвукової хвилі високої частоти.

Переваги таких приладів в тому, що вони:

1) компактні. Це дозволяє людині брати апарат з собою в дорогу. Це дуже важливо для людей, які страждають на бронхіальну астму, так як вони мають можливість своєчасно надати собі першу медичну допомогу;

2) безшумно працюють;

3) дозволяють лікам мати високий ступінь проникності та точно доносити їх в різні відділи дихальної системи людини;

4) дають можливість робити інгаляцію навіть лежачи, тому вони застосовуються для лікування немовлят.

Недоліком таких приладів є те, що далеко не всі ліки зберігають свої лікувальні властивості, під час впливу на них високочастотного ультразвуку.

4. Ингалятор мембранний (меш-небулайзер, або небулайзер мембранний). Це найсучасніший прилад з усіх перерахованих, його можна назвати універсальним. Працює за допомогою аерозолі, яка утворюється за допомогою спеціальної вібруючої сітки з мікроотворами (мембрани).

Такі прилади набагато пріоритетніші інших своїх аналогів, оскільки мають ряд переваг перед ними:

  • безшумність роботи;
  • не нагріває повітря і не руйнує медичні препарати;
  • можна використовувати всі види лікарських засобів;
  • підходять для лікування дорослих і дітей будь-якого віку;
  • компактні, можуть працювати від батарейок.

Мають один недолік - відносно високу вартість.

5. Інгалятор дитячийДитячі інгалятори і дитячі небулайзери. Такі моделі виконані у формі іграшок, що дозволить батькам перетворити лікування в захоплюючу гру, уникнути дитячих сліз і капризів. Наприклад, якщо ви вирішили купити небулайзер для дому, а прилад шумно працює, але виконаний у вигляді паровозика, то можна уявити, що ви разом зі своїм чадом весело їдете в захоплюючу подорож, а він пихкає, дихає і допомагає паровозику. Можна підібрати й інші апарати-іграшки і придумати іншу гру, в залежності від того, що любить Ваша дитина.

Прийнявши рішення купити інгалятор, рекомендуємо Вам, для початку, отримати професійну пораду фахівця.

Консультанти магазину медтехніки «Ортоп» завжди готові надати Вам допомогу і дати грамотну, кваліфіковану, вичерпну інформацію і відповісти на всі Ваші запитання.

У медмагазині наданий широкий вибір високоякісних приладів (виробництво - Японія, Італія, Англія, Сінгапур, Швейцарія, Нідерланди), які користуються найбільшим попитом і мають велику популярність у населення.

Можлива безкоштовна доставка по Києву і області, а також в інші регіони України сервісом «Нова Пошта».

Слід зазначити, що серед інгаляторів існують і такі моделі, як тепло-вологі, соляні, сухі, масляні.

Протипоказаннями для використання апаратів є:

  • алергія на використовувані ліки і компоненти;
  • температура тіла вище 38 градусів;
  • слабкі судини в носових проходах;
  • серцева недостатність;
  • атеросклероз судин головного мозку;
  • інсульт, інфаркт, які були перенесені пацієнтом менше року тому;
  • сильна, стійка гіпертонія;
  • поліпи в дихальних шляхах;
  • легеневі кровотечі, кровохаркання;
  • плеврит, важка легенева недостатність;
  • пневмоторакс (розрив легені);
  • деякі психічні розлади;
  • індивідуальна непереносимість.

Якщо Ви живете в великому мегаполісі, самі страждаєте частими застудами, ГРЗ, або до цього схильні Ваші близькі і діти, інгалятор стане Вашим надійним супутником і домашнім лікарем на довгі роки. Він своєчасно допоможе при захворюваннях і одночасно заощадить Ваші сили, гроші і Ваш час. Перед покупкою приладу не забутьте проконсультуватися з лікарем. Будьте здорові, бережіть себе і своїх близьких.