Масаж, механотерапія, лікувальна фізкультура, витягування - всі ці знайомі нам прийоми відносяться до такого розділу медицини, як кінезітерапія. Можливо, не кожній людині, що читає цю статтю, відомо про ще одну методику лікування, яка називається кінезіологічне тейпування. Тому ми допоможемо Вам в цьому розібратися і пояснити, що вона собою являє, які має показання та протипоказання, і як можна застосувати її на собі.

Трішки історії

Кінезіотейпування виникло порівняно недавно, а саме в сімдесятих роках минулого століття. Засновником був японський рефлексотерапевт Кензо Казі, який поставив перед собою мету створити тейпи, які не сковували б руху і мали лікувальні властивості, на відміну від своїх попередників. Вперше вони були використані на олімпіаді в Сеулі в 1988 році, і дуже швидко завоювали довіру не тільки Азії, але і Європи. Наприклад, в країнах СНД офіційно цей метод почав використовуватися в самому початку ХХІ століття.

В чому полягає суть методики

Кінезіотейпування - це досить ефективний метод лікування пошкоджених зв'язок, суглобів і м'язів. А суть його полягає в тому, що на уражену ділянку наклеюється спеціальна стрічка, яка повинна знаходитися на своєму місці не менше 5 днів. Тейп (стрічка) являє собою бавовняну смужку, що має абсолютно різні варіанти ширини і довжини, і покрита гіпоалергенним клеєм. Вже через 20 хвилин після її нанесення, починається вплив на організм, а саме - зменшуються больові відчуття, поліпшується відтік крові і лімфи, і при цьому забезпечується повна свобода рухів.

Серед основних ефектів кінеза тейпа можна виділити наступні:Японська медицина: все про кінезіотейпінг

  • знімає запалення;
  • прибирає біль;
  • розслаблює м'язи;
  • бореться з набряками;
  • забезпечує відходження лімфи;
  • стабілізує суглоби.

Важливо знати, що тільки фахівець розбирається в тому, на які ділянки і в якій кількості прикріплюється тейп-пластир. Адже виключно при правильному застосуванні він буде надавати свій позитивний ефект. Ми пропонуємо Вам таку послугу, як тейпування, і гарантуємо професійний підхід до Вашої проблеми зі здоров'ям.

Коли буде доречно скористатися цією методикою

Розумне кінезіотейпування, показання до якого ви можете почитати нижче, замінить людині величезну кількість часу, витрачений на відвідування лікарні, різні масажі і ін'єкції. Ці техніки активно використовуються зараз в спортивній медицині, реабілітації, дитячій медицині і навіть в косметології.

Показання:

  • захворювання і травми хребта - сколіоз, остеохондроз і т.д .;
  • ушкодження колін, стоп, тазостегнових суглобів;
  • травми шиї, плеча;
  • хвороби опорно-рухового апарату у дітей (ДЦП);
  • вагітність і період після пологів.

Люди, які використовують тейпи знають, що це чудовий спосіб лікуватися, не перериваючи свою основну діяльність. Стрічки трохи піднімають шкіру, чим дозволяє рідини , яка знаходиться в організмі рухатися без перешкод. А ще вони виконують частину роботи сухожиль і м'язів. Завдяки такому впливу, власні тканини організму трохи розслабляються і мають можливість відновлюватися.

Коли не слід використовувати даний метод лікування

Чи має кінезіотейпування протипоказання? Як і будь-яка інша процедура, кінезіотерапія, а саме тейпування, налічує ряд обмежень у використанні. Але, на щастя, їх небагато:

  • непереносимість окремих складових вироби;
  • важкі форми захворювань нирок, серцево-судинної системи;
  • важке протікання цукрового діабету;
  • тромбози глибоких вен ніг.

Використання тейпа

В першу чергу нагадаємо, що небажано займатися самолікуванням в даній ситуації, і тільки фахівець здатний визначити необхідність накладення тейпа. Якщо ж вам цікаво, як це відбувається, то можете ознайомитися з методикою.

Перед тим, як накласти тейп, потрібно дізнатися про основні його методи. Перший - це лімфатичний, при якому шкіра трохи відтягується, щоб збільшити простір для вільного проходження лімфи. Другий - функціональний - впливає на тонус м'язів, тобто або підвищує його, або ж знижує, залежно від очікуваного ефекту. Третій - зміцнює зв'язковий апарат, що особливо необхідно в післяопераційному або посттравматичному періоді.

Існують також різні форми тейпов:

  • I - простий, у вигляді смужки;
  • Х-подібний;
  • Y- подібний;
  • лімфа-тейп (з його допомогою роблять лімфодренажне тейпування).

Як накласти кінеза тейп:

  1. Відрізати від рулону смужку потрібної довжини.
  2. Спочатку, кілька сантиметрів нанести без розтягування.
  3. Потім шкіру максимально натягнути і продовжувати накладення.
  4. Кілька разів провести рукою по тейпу з невеликим зусиллям, щоб активувати його.

В одних випадках необхідно розтягувати тейп перед аплікацією (але не більше 50% від початкового положення), а в інших смужки наносять без розтягування.

Кінезіотейпування, техніка накладання якого описана вище, має також деякі правила використання:

  1. Місце має бути чистим, сухим і знежиреним.
  2. У разі постійного контакту цього місця з водою краще застосовувати типи, що мають посилену клейову основу.
  3. Накладати тейп найкраще за 30 хвилин до початку заняття спортом.
  4. Щоб уникнути неприємних відчуттів при знятті тейпа, краще перед процедурою видалити волосся на необхідному місці.
  5. Знімати смужки краще за допомогою спеціального засобу. Але якщо раптом у вас його немає, то забирати тейп за ростом волосся і під кутом.
  6. При виникненні неприємних відчуттів краще звернутися до фахівця.

Тейпування на конкретних ділянках

Японська медицина: все про кінезіотейпінгТейпування лиця не менш ефективна процедура, ніж різні косметологічні втручання. Воно допомагає позбутися від дрібних мімічних зморшок, прибирає мішки під очима, прояви другого підборіддя, підтягує куточки очей. За рахунок стимуляції м'язів обличчя, досягається омолоджуючий ефект і значно поліпшується зовнішній вигляд.

Тейпування шиї активно застосовують при остеохондрозі шийного відділу хребта. При цьому зменшуються больові відчуття, розслабляються м'язи, знімається набряклість і запалення. Крім того, поліпшується кровопостачання голови, особливо, головного мозку.

У складі комплексної терапії при ушкодженнях верхніх кінцівок і плечового пояса використовують тейпування плеча. Найбільш ефективним воно буде при розтягуванні і запаленні зв'язок, запаленні навколосуглобової сумки, при наявності м'язового спазму, а ще при порушенні руху в суглобі.

При радикуліті, деформаціях і грижах міжхребцевих дисків, сколіоз та інших захворюваннях хребта застосовують тейпування спини. Воно покращує поставу, підтримує м'язи, зменшує запалення, дозволяє повернутися до звичного способу життя після гострого періоду хвороби.

Як і спина, коліна є досить вразливою частиною людського організму, адже на них йде велике навантаження. Тому тейпування коліна - одна з найбільш часто використовуваних процедур. При цьому, тейп на коліно можна використовувати як для лікування та реабілітації, так і для профілактики (зменшення навантаження).

Тейпування гомілковостопного суглобу буває необхідно людям, у яких на цей суглоб доводиться чимале навантаження. При різких рухах травмуються зв'язки, суглоб не може виконувати свою функцію підтримки. Тейпи знімають біль, запалення, розтягнення і спазм м'язів.

Завдяки існуванню такої науки, як кінезіологія, люди, які отримали травму, можуть позбутися її без різних втручань, будь то медикаментозні, або хірургічні. Крім того, з цією методикою легко працювати, адже вона не вимагає наявності спеціального обладнання. Досить мати розумного і досвідченого фахівця, а також бажання швидкого одужання.

Ми пропонуємо Вам скористатися даною послугою, і Ви побачите, як легко позбутися проблеми, що заважає Вам жити. У нас можна проконсультуватися з оператором і замовити послугу під назвою кінезіотейпінг.