Глюкометр - прилад для вимірювання цукру в крові, що відображає інформацію про концентрацію глюкози в числовому вигляді. Нормальний вміст цукру в крові становить від 3.3 до 7.8 ммоль / л. При захворюванні на діабет глюкозний обмін в організмі порушується, що веде до негативних наслідків:

· Зниження зору;

· Підвищення рівня ацетонових тіл;

· Порушення прохідності кровоносних судин.

В результаті неправильної течії біологічних процесів в організмі можливе омертвіння тканин ніг, що потребують ампутації. Насичення крові ацетоновими тілами здатне викликати отруєння і діабетичну кому, яка часто закінчується летальним результатом.

Прилади для вимірювання цукру в крові в домашніх умовах гарні тим, що здатні виявити порушення глюкозного обміну без відвідування поліклінік.

Тривожні симптоми, які повинні насторожити:

● часта сухість у роті;

● підвищена стомлюваність;

● збільшення кількості добової сечі.

Якщо у Вас часто з'являються подібні стани, і в Вашій родині зафіксовані випадки захворювання на діабет, то Вам необхідно відвідати доктора, купити глюкометр і проводити вимірювання для спостереження за собою. Адже на ранніх стадіях хвороби, коли вона вчасно виявлена, людині в змозі допомогти навіть просте коригування дієти.

Медтехніка постійно вдосконалюється, стає точніше і зручніше, і прилади минулого покоління з часом безнадійно застарівають. Сучасний глюкометр, купити який легко і просто Ви можете в медичному магазині «Ортоп», дасть більш точні свідчення, ніж попередник, випущений десять років тому. Та й у використанні новий прилад набагато зручніше.

Види глюкометрів

Апарат для вимірювання цукру в крові існує в двох основних варіантах:

· Фотометричному;

· Електрохімічному.

Фотометричний вимірювач глюкози визначає зміни кольору тест-смужки або ділянки вбудованої тест-касети, куди нанесена крапля крові, взята з пальця. Чим більш насичене забарвлення - тим вище концентрація цукру. Метод фотометрії став першим, доступним для використання в домашніх умовах.

Зараз фотометричний вимірювач цукру в крові визнаний застарілим, від його використання поступово відмовляються, оскільки прилад має високу похибку.

Електрохімічний тестер на цукор в крові - більш досконалий варіант, який дає точні результати.

Як користуватися глюкометром

Перед першим використанням прилад для визначення цукру в крові може зажадати калібрування. Щоб зрозуміти, чи потрібна ця процедура Вашому глюкометру, ознайомтеся з інструкцією. Для калібрування застосовується спеціальна тестова рідина, що йде в комплекті. Якщо показання апарату здаються некоректними - проведіть його перевірку.

Вимірювання цукру глюкометром проводиться за алгоритмом, прописаним в інструкції до апарату. Для цього необхідно:

· Вимити руки;

· Насухо протерти їх рушником;

· Помасажувати кінчики пальців;

· Зробити прокол за допомогою скарифікатора або ланцети;

· Нанести отриману краплю крові на смужку, не намагаючись її розмазати.

Навіщо потрібна така підготовча процедура?

Сучасний апарат для контролю цукру в крові - чутливий прилад, тому перед аналізом шкіру пальців необхідно очистити. На вимитих, але не висушених руках є краплі води, через які результат буде нижче реального. Масування пальців збільшує приплив крові, і при проколі вийде повноцінна крапля, достатня для отримання результату.

Тест смужки для глюкометра підходять тільки до апаратів конкретного виробника. Універсальних варіантів, придатних для будь-якого приладу - не існує. При зберіганні смужок слід тримати їх в сухому, прохолодному і темному місці. Після закінчення терміну придатності невикористані смужки викидають.

Проводити вимірювання рекомендується натще, але іноді лікарі радять перевіряти рівень глюкози:

- перед сном;

- через 1-2 години після прийому їжі;

- до і після фізичної активності;

- перед тим, як сісти за кермо автомобіля;

- при введенні нових ліків в схему лікування і зміні в раціоні харчування.

Отримані результати заносяться в щоденник самопочуття, за допомогою якого лікар може оцінити стан пацієнта.

Як розшифрувати показання глюкометра

Цифри на дисплеї - концентрація глюкози в крові, виражені в ммоль / літр. Однак іноді апарат показує не цифри, а букви.

h1 на глюкометр - дані, що говорять про екстремально високий рівень цукру, що перевищує 33 ммоль / літр. Після появи на дисплеї помилки Н1 перевірте апарат за допомогою тестової рідини. Н1, показаний з тестом, говорить про несправності приладу. Якщо ж тест показує правильно, а при повторному вимірі крові знову виводить Н1 - негайно звертайтеся до лікаря!

Де купити

Якщо Ви стежите за рівнем цукру в крові, то Вам сертифіковані глюкометри, купити які можна в інтернет-магазині «Ортоп». Перед покупкою надається безкоштовна консультація. Доставка по Києву кур'єром або поштовими службами, по Україні - оператором «Нова пошта».

Бережіть здоров'я, а ми Вам у цьому допоможемо!