Порівняння
Додайте товари для порівняння
Робота call-центру, відправка замовлень

Пн-Пт:9:00-18:00

Сб-Нд:вихідні

Прийом замовлень цілодобово

0
Мій кошик

Матраци від пролежнів

Протипролежневий матрац - профілактика утворення виразок і запальних процесів у лежачих хворих

Ви пам'ятаєте історію про Сплячу красуню, яка спала багато років, або Білосніжку, яка поринула в глибокий сон, поки її не розбудив прекрасний принц? Якби такий відпочинок був можливий для всіх, а не тільки для казкових персонажів. У реальному житті тривалий постільний режим чреватий наслідками і ускладненнями у вигляді пролежнів, виразок та інших запальних процесів, що виникають на тілі у пацієнта. У ситуації, коли людина опиняється прикутою до ліжка, уникнути таких проблем допоможе матрац від пролежнів. Про те, які види матраців існують і на що звернути увагу при виборі даного товару, ми і розповімо в цій статті.

Для чого потрібні матраци проти пролежнів?

Лікарняні пролежні є серйозною проблемою в сучасній галузі охорони здоров'я. Вони можуть розвиватися лише за тиждень і мати жахливі наслідки. Єдиним засобом запобігти їх появі є своєчасний та кваліфікований догляд, в тому числі і використання протипролежневих матраців.

Протипролежневий матрац

Профілактика - найкращий спосіб запобігти появі виразок. Пацієнти, яким загрожує розвиток пролежнів, повинні ретельно перевіряти всьо тіло на предмет будь-якого пошкодження або почервоніння, особливо в місцях, де кістка знаходиться близько до поверхні шкіри, наприклад, на стегнах, п'ятах, щиколотках, носочках, ногах, поясниці, плечах, лопатках і задній частині голови. Шкірний покрив повинен бути чистим і сухим. Будь-який вплив, здатний викликати пошкодження м'якої тканини, має бути негайно усунутий. Для цієї мети бажано використовувати спеціальні протипролежневі матраци, подушки та інші захисні пристосування, які здатні зменшити зовнішній тиск на вразливі ділянки тіла.

Протипролежневі матраци - це спеціально розроблені захисні пристрої, які можуть бути корисні для пацієнтів, схильних до ризику розвитку пролежнів, а також тим, у кого вже утворилися виразки 1 або 2 ступеня. Протипролежневі матраци класифікуються по статичному або динамічному характеру. Асортимент цієї продукції досить різноманітний. В даний час для пацієнтів, які тривалий час лежать у ліжку доступні багато сучасних моделей протипролежневі матраців і накладок. Так, наприклад, статичні поверхні можуть бути заповнені піною, повітрям або рідиною. Вони не вимагають підключення до електромережі, в той час як динамічні моделі потребують джерелі електроенергії для зміщення і перерозподілу тиску всередині заповнених повітрям камер.

Статичні антипролежневі матраци призначені для запобігання появі ран, а не для їх лікування, однак більш складні моделі можуть бути використані для лікування виразок 1-го ступеня. Динамічні матраци зазвичай використовуються для лікування пролежнів які все утвоилися, але можуть бути використані з метою профілактики. Вони зменшують потребу в ручному репозиціонуванні хворого і забезпечують оптимальний рівень тиску, що створює пацієнту більш комфортне положення. Однак, вони мають свої недоліки, у вигляді шуму від роботи компресора.

Існують також гібридні протипролежневі матраци, які поєднують в собі як динамічні, так і статичні елементи. Зазвичай вони представлені у вигляді вставок що чергуються з повітряними камерами, оточеними м'яким піноутворювачем. Гібридні матраци забезпечують оптимальний тиск в камерах, що забезпечує високий рівень комфорту. Більшість гібридних протипролежневих матраців вимагають наявність пневматичного насоса з живленням від електромережі, щоб управляти вбудованими повітряними камерами.

Критерії вибору матраців від пролежнів

Основні види протипролежневі матраців:

 • Статичні. Дана група матраців і подушок відрізняється своєю простотою і зручністю. Засіб не вимагає джерела живлення і має в своєму складі всього кілька секцій. Матрац повторює контури тіла людини і забезпечує хорошу ступінь комфорту.
 • Секційні з компресором. Твердість матраца регулюється за допомогою змінного тиску. Це дозволяє підібрати індивідуальний режим для кожної людини. Дана група здатна витримувати високі навантаження.
 • Комірчасті з компресором. Недорогі, але дуже зручні матраци дозволяють також фіксувати статичне положення і регулювати рівень тиску. Прості в експлуатації і не вимагають великого споживання енергії. Добре підійдуть для лежачих людей похилого віку.

Протипролежневий матрац: на що звернути увагу?

 • Його вигляд і структура. Вище були перераховані особливості різних категорій протипролежневих матраців. Потрібно це враховувати і визначити, який вид краще підійде під ваші потреби.
 • Матеріал. Практично всі моделі роблять з дружніх до шкіри людини матеріалів. Але в окремих випадках можуть бути протипоказання. Це теж необхідно врахувати.
 • Габарити і навантаження. Різні матраци можуть мати неоднакові розміри і проектне навантаження.
 • Додаткові функції і аксесуари. Вивчіть алгоритм регулювання тиску і режим роботи матраца. Деякі артикули також доповнені подушками та іншими аксесуарами.
 • Вибираючи протипролежневі матрац, звертайте увагу на виробника даної продукції.

У нашому магазині медтехніки представлені наступні торговельні марки:

 • ADL: компресійні протипролежневі матраци, виробництва Німеччини;
 • OSD: італійські моделі з компресором і без, секційні, комірчасті і ортопедичні;
 • Roho: протипролежневі матраци на 3-4 секції і подушки, виробництва США;
 • Реабілітімед: протипролежневі матраци і подушки для інвалідного крісла від українського виробника.

Купити будь-яку модель в Україні не складає особливих труднощів. Можливість придбати даний товар в Інтернеті значно спростила процес вибору і пошуку цієї продукції. Жителі Києва можуть скористатися послугою безкоштовної доставки, а в інші міста ми відправляємо замовлення, згідно з тарифами транспортного перевізника.

Показання для застосування матраців проти пролежнів

Для кого необхідні протипролежневі матраци? Як правило, це пацієнти, які мають проблеми з рухливістю, вони найбільш сприйнятливі до розвитку виразок і пролежнів. Це категорія людей, які тривалий час проводять в інвалідному кріслі або прикуті до ліжка. Потенційно розвиток пролежнів посилюється, якщо пацієнт страждає від різних захворювань, в тому числі:

 • серйозні захворювання, в результаті яких хворий знаходиться у відділенні інтенсивної терапії;
 • травми спинного мозку, які потягли за собою нездатність управляти своїми кінцівками;
 • похилий вік, коли шкіра стає тонкою і більш вразливою;
 • хвороба Паркінсона, Альцгеймера або ревматоїдний артрит;
 • погана дієта, особливо з нестачею білка, вітаміну С і цинку;
 • зменшене сприйняття болю, через що людина може не відчувати початкові стадії утворення пролежнів;
 • нетримання, що викликає постійну волого шкіри в певних ділянках;
 • поганий кровообіг, викликане периферійними судинними захворюваннями або діабетом.

Багато будинків престарілих та лікарні мають в своєму розпорядженні протипролежневі матраци, завдяки чому перебування лежачих пацієнтів стає більш комфортним. Якщо з тих чи інших причин ваші близькі опинилися в становищі, при якому їх рухова активність обмежена, вам також варто розглянути питання придбання протипролежневих матраців. Вони є основою профілактики виразок і пролежнів. Такі пристрої зменшують навантаження, яку відчуває тіло в результаті тривалого лежання.

Де купити матрац від пролежнів?

Купити протипролежневі матрац ви можете в інтернет медмагазині Ortop. Ми пропонуємо нашим клієнтам широкий вибір і якісний сервіс. З нашою допомогою ви можете стати володарем даного вироби за вигідною ціною. Наша компанія пропонує продукти відомих зарубіжних виробників - OSD, Roho і інші. Швидка обробка замовлення і найкоротші терміни доставки - це політика нашого магазину. Ми готові відповісти на будь-які ваші питання.

Популярні запитання про Протипролежневі матраци

Протипролежневий матрац - яких типів він буває?

Матрац протипролежневий продається таких видів:

 • комірчастий матрац від пролежнів з компресором
 • секційний антипролежневий матрац з компресором
 • статичний матрац і подушки проти пролежнів

Який принцип дії має матрац протипролежневий?

Незважаючи на різноманітний дизайн виробів, всі протипролежневі матраци діють за однаковим принципом. Він полягає в рівномірному розподілі тиску на тіло і усунення підвищеного навантаження на м'які тканини і шкіру в найбільш уразливих місцях.

Через що і коли можуть з'являтися пролежні?

 • травми хребта і спинного мозку;
 • інсульт та інші серйозні неврологічні захворювання;
 • параліч всього тіла або його частини;
 • розлади кровообігу в результаті цукрового діабету або атеросклерозу судин;
 • порушення роботи тазових органів і пов'язана з цим постійна вологість шкіри в цій області;
 • похилий вік.

Як правильно вибрати протипролежневий матрац?

Перед тим, як купити протипролежневий матрац, зверніть увагу на такі параметри:

 • Максимальна вага, яку може витримати матрац
 • стадія захворювання
 • розміри матраца
 • Рівень шуму, створюваного компресором

Середній рейтинг товарів в категорії: Протипролежневі матраци
4.0 з 5,  1 відгук 
Мінімальна ціна на протипролежневий матрац: 168.00грн. Максимальна ціна на протипролежневий матрац: 79990.00грн.
Відгуки: Протипролежневі матраци
Вгору