Ланцет для глюкометра - медичне пристосування для взяття краплі крові (переважно - з пальця), необхідної для аналізу. Спеціальні голки для глюкометра відрізняються легкістю застосування і майже безболісним проколом, а отримана ранка дуже швидко гоїться.

Види ланцетів

Всі ланцети - одноразові, незалежно від моделі. Перш, ніж купити скарифікатор для глюкометра, необхідно заздалегідь визначитися, що саме Вам потрібно, оскільки промисловість випускає різні ланцети:
● Дитячі - голки мають мінімальний діаметр, не травмують шкіру і не викликають страху перед уколом
● Ланцети універсальні - зовні виглядають як пластиковий прямокутник з круглим наконечником. Такою оболонкою, всередині якої знаходиться скарифікатор для глюкометра, досягається максимальна стерильність. Універсальні ланцети для глюкометра ставляться до багатьох проколюють пристрою, і таких моделей - більшість.
● Автоматичні - схожі на ковпачки зі стрижнем. Найчастіше їх можна використовувати тільки один раз - голка для глюкометра в них після першого проколювання або знищується, або повторне використання неможливо в силу захисної конструкції самого пристрою.
● Існують голки на глюкометр, які підходять тільки до «рідних» пристроїв, і купити ланцет для глюкометра такого типу складніше.

Як підібрати ланцети до свого глюкометра

Якщо на ланцетні пристрою не вказано, що з ним можуть використовуватися тільки однойменні голки на глюкометр, то можна сміливо купувати універсальні.
Відмінність таких скарифікаторів - товщина голки. З тонкою ланцетом необхідно виставляти на пристрої для проколювання велику глибину. Для точного визначення дивіться на цифри на коробці, 28G - стандартні, а голки до глюкометра з великим значенням - тонше.
Витончені ланцети діють м'якше, завдаючи мінімум неприємних відчуттів. Тому їх рекомендують купувати для дітей, що живуть з діабетом і особливо чутливих людей.

Як користуватися ланцетні пристроєм

Відкрутіть ковпачок від нижньої частини корпусу ланцетного пристрою та встановіть скарифікатор в пластиковій оболонці ніжкою в паз. Клацання означає, що деталь виявилася в потрібному місці. Після цього зніміть круглу захисну пластинку (не викидайте її), щоб звільнити кінчик голки. Прикрутіть ковпачок на місце. Обертанням шайби на ковпачку виставте глибину проколювання, від 1 до 5.
Для проведення проколу зведіть ручку, натиснувши ковпачок на верхній частині. Перед проколом необхідно ретельно помити руки з милом і витерти насухо. Обробляти шкіру спиртом не треба, так як це може вплинути на результати аналізу.
Прикладіть ручку до пальця нижнім кінцем і натисніть на спускову кнопку, розташовану збоку. Отриману краплю крові нанесіть на тест-смужку і вставте в глюкометр.
Використану голку від ланцетів потрібно викидати. Щоб витягти її, знову відкрутіть нижній ковпачок і надіньте на кінчик зняту раніше захисну пластинку. Якщо у ланцетного пристрою є функція автоматичної зміни - потягніть за верхній ковпачок і скарифікатор випаде сам. Якщо такої опції немає - акуратно витягніть голку за ніжку.
Рекомендується витягувати ланцет відразу після аналізу, а вставляти безпосередньо перед вимірюванням. Інакше Ви можете забути яка голка знаходиться всередині - використана або свіжа.
Не намагайтеся зробити кілька проколів одним скарифікатором, щоб заощадити - це небезпечно! Слід купити голки для глюкометра в достатній кількості і контролювати їх запас.

Де купити

Якщо Вам чи Вашим близьким потрібен ланцет, глюкометр і тест-смужки, то все це Ви можете купити в медичному інтернет-магазині «Ортоп». Перед покупкою Ви можете отримати безкоштовну кваліфіковану консультацію наших спеціалістів з медичною освітою. Доставка по Києву - кур'єром або поштовими службами, по Україні - оператором «Нова пошта».