У періоди сезонних епідемій важливо дотримуватися заходів профілактики - використовувати медичні маски, менше бувати в людних місцях, максимально уникати контактів з хворими, мити часто руки з милом і застосовувати антисептики. Все це допоможе Вам захиститися від різних інфекцій. В каталозі медмагазина «Ортоп» Ви знайдете все необхідне, щоб уберегти себе і своїх близьких від зараження.

Медична маска: з чого складається і якою буває

Медична маска потрібна для захисту від захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Існує кілька видів таких виробів:

  1. Маска одноразова. Це найбільш простий варіант. Виготовлена ​​вона з нетканих матеріалів. Може бути одношаровою, двошаровою або тришаровою, в залежності від призначення. Наприклад, хірурги під час операцій надягають більш щільні варіанти.
  2. Маска медична багаторазова. Це більш практичний виріб, оскільки така маска може використовуватися багаторазово. Виготовляється з різних матеріалів - нетканого поліуретану або тканого - бавовни. Найбільш зручні моделі зі змінними фільтрами (антибактеріальними і вугільними), оскільки забезпечують кращий захист.
  3. Респіратори. Надійніше прилягають до обличчя, мають жорсткий каркас. Якщо Ви обираєте такий варіант, зверніть увагу на ступінь захисту - FFP1 підійде тільки як бар'єр від будівельного та іншої пилу, FFP2 призначений для відвідування людних місць під час епідемій, а FFP3 випускається для лікарів.

Маска медична може бути різного розміру. Зверніть увагу на це перед покупкою, а консультанти магазину «Ортоп» завжди підкажуть Вам, як правильно підібрати потрібний варіант.

Кому потрібно носити маски

В першу чергу, медична маска для обличчя призначена для тих, хто хворіє, оскільки вона створює надійний бар'єр, що не дає поширювати інфекцію далі. Але при цьому, під час епідемій, такі засоби захисту є обов'язковими і для інших категорій населення:

  1. Лікарі, медичні сестри.
  2. Касири, продавці, аптекарі, кур'єри, водії.
  3. Кухарі та інші люди, що працюють з харчовими продуктами.

Також медичні маски настійно рекомендується носити всім тим, хто перебуває в місцях скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях - магазинах, аптеках, громадському транспорті і т.д. Слід пам'ятати, що фактором ризику також є ліфт, під'їзд і сходові клітки.

Потрібно пам'ятати, що багато вірусів і бактерії, що передаються повітряно-крапельним шляхом, здатні залишатися довгий час на будь-яких поверхнях і руках. І часто зараження відбувається тоді, коли ми за звичкою торкаємся пальцями до рота або носа. Маска, в тому числі, використовується ще і для того, щоб убезпечити себе від таких випадкових дотиків.

Все частіше такі вироби носять в мегаполісах не тільки в період епідемій, а й для захисту від пилу і смогу. Тому маски медичні купити сьогодні рекомендовано тим з нас, хто живе у великих містах з поганою екологією, особливо - алергікам.

Медична маска: використання

Правила носіння виробів залежить від того, з чого роблять медичні маски. Якщо мова йде про одноразовіречі, вже через дві години її потрібно буде зняти і просто викинути. Перед і після всіх маніпуляцій треба обов'язково мити руки з милом або використовувати антисептичні засоби.

Якщо Ви користуєтеся багаторазовою маскою, її потрібно акуратно зняти чистими руками і відразу ж відправити в прання, а після висихання додатково пропрасувати або обробити гарячою парою. Слід сказати, що таке знезараження краще витримують бавовняні вироби. Якщо використовуються фільтри - вони виймаються і викидаються, а потім вставляються нові. Все необхідно робити тільки чистими руками!

Під час епідемій заміну маски (одноразової) або фільтрів (в багаторазовій) потрібно робити не рідше, ніж через 2 години носіння. Якщо вони використовуються для захисту від забрудненого смогом повітря - кожні 6 годин.

Пам'ятайте: перед тим як зняти або одягнути будь-яку захисну маску (одноразову або багаторазову), поміняти в ній фільтр, обов'язково слід продезінфікувати свої руки, помивши їх ретельно з милом, або обробивши антисептиком!

Антисептичні та дезінфікуючі засоби

Антисептик - це засіб, що вбиває патогенні бактерії і віруси. Не варто плутати його з асептиками, які використовуються для обробки ран і створюють бар'єр, що не пропускає хвороботворні мікроорганізми. Цю відмінність важливо знати, адже для профілактики під час епідемій, а також для обробки поверхонь, інвентарю та іншого, підходить саме антисептик медичний, оскільки він здатний знезаражувати шкіру і поверхні. До складу такого засобу обов'язково повинен входити спирт - етанол, н-пропанол, ізопропанол. Альтернативною діючою речовиною може бути повідон-йод, хоча він застосовується значно рідше.

Дезінфікуючі засоби випускаються в різних видах - гелі, спреї і навіть піни. І вибирати підходяще потрібно, виходячи з Ваших конкретних потреб. Якщо Ви шукаєте виключно антисептик для рук, він може бути і у вигляді гелю. Але якщо потрібен більш універсальний варіант, краще зупинитися на аерозолях. Такими засобами можна обробляти дверні ручки, вимикачі, телефони, меблі, набори для манікюру та багато іншого. При цьому як антисептик для рук, медичний спрей теж цілком підходить.

Магазин медтехніки «Ортоп» пропонує якісні медичні маски, різні антисептичні та дезінфікуючі засоби (в тому числі, універсальні), які допоможуть захиститися Вам і членам Вашої родини від вірусів і бактерій. Антисептик купити можна в різних варіантах - від 100 мл. до 1 л. Все необхідне Ви можете швидко і зручно замовити через наш інтернет-магазин з доставкою додому. Для цього достатньо зателефонувати за одним з номерів телефону, зазначених на даному сайті.