За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, перші 6 місяців життя малюкові буде дуже корисно гв (це скорочення від "грудне вигодовування"). Як зрозуміти, що молока достатньо і що можна їсти мамі, що годує? І найголовніше, як правильно організувати процес? Сьогодні в цих питаннях може допомогти не тільки педіатр, а й спеціальний консультант з грудного вигодовування. А медмагазин «Ортоп» пропонує придбати молоковідсмоктувачі і інші додаткові пристосування, які допоможуть годувальниці.
Яку користь приносить грудне вигодовування
Грудне молоко - найкраща їжа для зростаючого організму. Його склад постійно змінюється, тому новонароджений отримує саме той продукт, який буде найбільш корисним і легко засвоюваним для того віку, в якому знаходиться малюк в конкретний проміжок часу. Педіатри рекомендують не припиняти ГВ мінімум до року, і вводити прикорм не раніше 6-7 місяців.
Разом з молоком дитина отримує не тільки поживні речовини, але імунні клітини матері. Таким чином формується надійний захист від хвороб.
Грудне вигодовування корисне і для самої жінки. Воно стимулює м'язи і допомагає матці швидше відновлюватися. ГВ сприяє правильному метаболізму, тому молодій мамі простіше повернутися до своєї початкової ваги. Крім цього, жінки які годували грудьми, рідше страждають надалі від мастопатій і раку молочної залози.
Організація годування
Педіатри рекомендують годування на вимогу. Це означає, що немовля повинно отримувати харчування не за чітким розкладом, а тоді, коли просить. У перші місяці немовля може прикладатися до грудей більше 10 разів, далі кількість годувань поступово знижується. Звичайно, організувати часте годування на вимогу буває досить складно, але такого режиму варто дотримуватися хоча б до 4 місяців. Якщо в цьому віці ввести жорсткий графік, голодна дитина буде їсти більше, ніж може перетравити, а це викличе зригування і коліки.
Але в подальшому годування грудьми можна все ж приводити до певного режиму. А щоб мати можливість догодовувати малюка в будь-який час, навіть тоді, коли мами немає поруч, вдаються до зціджування. Для цього варто купити спеціальний молоковідсмоктувач. В каталозі медмагазина «Ортоп» можна знайти ручні та електричні моделі, а наші консультанти допоможуть Вам вибрати те, що Вам підходить найбільше.
Молоковідсоси допоможуть і в інших випадках, якщо необхідно:
- Зменшити мастит, лактостаз.
- Підвищити лактацію.
- Проконтролювати, скільки з'їдає дитина.
Прилад стане в нагоді і в тому випадку, якщо малюк погано смокче груди. Зціджування дасть можливість нагодувати його «заднім» більш жирним молоком, які надходить під кінець годування.
Малюк повинен отримувати їжу не тільки вдень, але і вночі. Спеціально будити для цього його не варто. А щоб спростити процес, можна на ніч зціджувати порцію в спеціальні пакети. Так вночі погодувати малюка зможе не тільки мама, та й сама їжа не займе багато часу. Не рекомендується застосовувати ці пакети тільки в тому випадку, якщо молока мало, оскільки відсутність природного нічного годування може знизити лактацію.
Як зрозуміти, що дитині вистачає молока
У нормі, в перші півроку дитина повинна набирати від 0,5 до 2 кг на місяць. І звичайно, саме цей показник є ключовим в оцінці годування. Про недостатньому харчуванні може говорити зменшення кількості сечовипускань на добу. Для того, щоб це перевірити, треба на один день перейти з підгузників на пелюшки - так буде простіше провести підрахунок. В середньому, дитина у віці від 6 днів до 6 місяців повинна мочитися не менше 12 разів на добу. Але в перші дні життя ця кількість може бути менше, максимум до 8 разів, а відразу після народження - всього 2-4 рази.
Також звертайте увагу на те, як поводиться маля після їжі. Воно повиннно бути спокійним, не плакати і легко засипати.
Харчування годуючої матері
Одним з головних питань в темі грудного вигодовування є меню годуючої мами. Педіатри стверджують, що жорстких обмежень тут немає. Звичайно, виключається алкоголь в будь-якому вигляді. З обережністю треба їсти соління, різні напівфабрикати, копченості, яскраві ягоди і фрукти. Раціон формується індивідуально, оскільки всі малюки різні і реакції на той чи інший продукт у них також можуть відрізнятися. На початку грудного вигодовування краще включати в меню найбільш безпечні продукти - каші, овочеві супи, сухарики, відварене або приготоване на пару нежирне м'ясо. Однак варто пам'ятати, що харчування годуючої мами повинен бути різноманітним, а значить поступово можна додавати інші продукти.
Дуже важливо багато пити. Якщо немає протипоказань, в день потрібно випивати не менше 8 склянок води, беручи до уваги компоти та інші напої. Це заповнить втрату рідини в організмі і допоможе збільшити лактацію Кава, міцний чай, покупні соки і солодка газована вода, за рекомендаціями педіатрів, не повинні входити в раціон матері-годувальниці.