Як правильно вибирати ортопедичне взуття

Проблеми та дефекти опорно-рухової системи зустрічаються практично у кожної дорослої людини. Більшість з нас страждає від плоскостопості, різних проблем з поставою, болів в кінцівках, набряків, варикозу. Ми намагаємося купувати ортопедичне взуття для своїх дітей, але часто забуваємо, що вона необхідна і дорослим. Багато хто навіть не знають, що ортопедичне взуття для дорослих існує, і, вибираючи сандалі своїм дітям, можна заодно знайти модель для дорослих.

Основні рекомендації ортопедів

Вибираючи ортопедичне взуття, ретельно підбирайте його до форми і розміру стопи. Простежте, щоб обрана модель відповідала вимогам, що висуваються до подібного взуття: легкість, еластичність, міцність, стійкість до деформації в процесі носіння. Зверніть увагу на внутрішню поверхню виробу, упевніться, що вона гладка, не має грубих швів. Зверху взуття повинна бути зроблена з м'якої шкіри, хоча задники, а часом і бічні частини цілком можуть бути з більш жорсткою. Найважливіша складова ортопедичного взуття - це устілки. Вони повинні бути не тільки правильно сконструйовані з урахуванням особливостей стопи. Устілки в ортопедичному взутті повинні бути виготовлені з якісних матеріалів. Зазвичай для них шкіра, пробка або піна.

Вибираючи ортопедичне взуття, зверніть увагу на репутацію виробника. Добросовісний виробник повинен враховувати медичні норми і рекомендації, використовувати тільки сертифіковані матеріали, відповідні гігієнічним вимогам.

Типи і види ортопедичного взуття

Ортопедичне взуття для дорослихОртопедичне взуття проектують, враховуючи патологічні відхилення в стопі, гомілки або стегні. Воно може бути спеціально призначене для боротьби з патологічними станами або допомагати в здійсненні їх профілактики.
Профілактичне взуття допомагає запобігти патологічні відхилення на ранніх стадіях їх розвитку. Такі черевики, туфлі, сандалі корисні не тільки дітям, а й дорослим.

Малоскладне ортопедичне взуття. Воно призначається при помірно виражених деформаціях стоп або при незначному вкороченні стоп.

Складне ортопедичне взуття призначається лікарем в комплексній терапії виражених деформацій стоп і в випадках укорочення стопи внаслідок ампутації.

Коли призначає ортопедичне взуття лікар?

Призначення ортопедичного взуття показано при таких дефектах як: ампутаційні деформації, клишоногість, плоскостопість фіксованою ступеня, включаючи бічні відхилення стопи, функціональна недостатність стоп, укорочення довжини кінцівки, п'яткова шпора, діабетична стопа.

Ортопедичне взуття ефективне не тільки при захворюваннях стоп, воно є важливою складовою комплексної терапії при артрозах колінного і тазостегнового суглобів, варикозного розширення вен нижніх кінцівок, деформації хребта і болях в спині.

Правильне положення стопи, яке досягається при носінні ортопедичного взуття, дуже важливо дотримуватися під час реабілітації, тому при посттравматичних станах нижніх кінцівок показано носити спеціальне взуття.

Люди з надмірною масою тіла можуть використовувати ортопедичне взуття для повсякденного носіння, так як вона допомагає правильно розподіляти вагу, захищаючи вразливі ділянки опорно-рухової системи від травм.

Люди, які активно займаються спортом, повинні пам'ятати, що правильно підібрана ортопедичне взуття є для них обов'язковою.

Ортопедичне взуття повинно бути рекомендоване лікарем-ортопедом. Для кожної людини воно підбирається індивідуально, з урахуванням особливостей саме його організму і способу життя. Тому, дуже небажано, а часом навіть шкідливо доношувати взуття після іншої людини.

Постарайтеся придбати дві пари взуття на кожен сезон, щоб носити їх по черзі. Важливо, щоб воно висихало, тоді легше уникнути деформації і інших неприємностей, пов'язаних з вогкістю у взутті.