Очищувач повітря, він же очисник повітря - пристрій, який видаляє з атмосфери в приміщенні забруднювачі різного роду:
- Вуличний і кімнатний пил;
- Спори цвілі;
- Тютюновий дим і кухонний чад;
- Мікроорганізми;
- Лусочки шкіри;
- Шерсть тварин.
Існує безліч різновидів і моделей очисників повітря, які працюють за єдиним принципом:
- Всмоктуючий вентилятор затягує повітряну масу всередину приладу;
- «Начинка» (водяний, вугільний, механічний або інший фільтр) видаляє з атмосфери небажані домішки;
- Очищене повітря повертається в приміщення.
Очищення повітря особливо потрібно Вам, якщо хто-небудь з членів сім'ї страждає алергією або хронічними захворюваннями дихальних шляхів. Оскільки окремі моделі можуть вбивати патогенні мікроорганізми, то такий пристрій життєво необхідно людям зі зниженим рівнем імунітету, а також тим, хто пройшов хіміотерапію або опромінення.
Оснащення іонізатором або зволожувачем розширює можливості приладу, дозволяючи власникові цілий рік дихати повітрям, подібним цілющому гірському або морському.
Види очищувачів повітря
Очищувачі повітря, представлені на ринку, відрізняються за багатьма параметрами. Найпростіший їх поділ - по зоні використання:
- Очищувач повітря для дому;
- Очищувач повітря для автомобіля.
Головна відмінність пристроїв - габарити і пропускна здатність.
За типом внутрішніх компонентів для очищення виділяють:
- Вологі;
- Сухі.
Оснащення, в якому є барабан, наповнений водою або зволоженими мембрани, іноді називають мийкою повітря. Ступінь усунення забруднювачів в таких пристроях доходить до 90%, плюс відбувається додаткове зволоження простору.
Сухі очищувачі повітря можуть містити фільтри різних типів, які часто комбінуються в одній моделі:
- Механічні з великими порами, що затримують великі забруднювачі, що не дають їм потрапити у нутрощі приладу;
- Вугільні, що містять різні за розмірами фракції активованого вугілля, що нейтралізують летючі органічні сполуки і джерела неприємного запаху;
- НЕРА - мембрани з порами від 0,3 до 6,4 мікрона, зібрані в гофровані вкладиші, що усувають до 99% алергенів і забруднювачів;
- Фотокаталітичні - несучі каталітичні картриджі, ультрафіолетові, бактерицидні лампи, що вбивають мікробів;
- Електростатичні - додають забруднювачам, розпорошеним в повітрі, негативний заряд, завдяки чому вони притягуються до позитивно заряджених внутрішніх пластин і осідають в спеціальному контейнері;
- Озонуючі - перетворюють за допомогою електричного розряду атмосферний кисень в озон, який активно окисляє забруднення і мікроорганізми.
Вибираючи очисник повітря для квартири або автомобіля, слід враховувати:
- Потреби членів сім'ї та їх захворювання (наявність алергії на певні забруднювачі, сезонні нездужання, проходження хіміотерапії та ін.);
- Площа приміщення, в якому буде використовуватися пристрій;
- Рівень вологості в будинку (в залежності від пори року);
- Наявність в сім'ї курців, домашніх тварин і т.д .;
- Складність обслуговування (НЕРА-фільтри потрібно раз на місяць пилососити, а водні барабани вимагають щотижневого очищення від осаду);
- Час активної роботи (постійне або епізодичне).
Якщо передбачається, що очищувач буде включатися лише в періоди загострення захворювання, то краще віддати перевагу «сухим» моделям, оскільки при недостатньому просушуванні вологих частин перед укладанням на зберігання в них легко розмножуються бактерії.
Де купити
Якщо Ви вирішили купити очищувач повітря, медичний інтернет-магазин «Ортоп» пропонує Вам якісні пристрої різних торгових марок за дуже демократичними цінами:
- Beurer;
- Boneco;
- Medisana;
- WetAir;
- Zenet.
Наші фахівці з медичною освітою з радістю допоможуть вибрати модель, яка підходить саме Вам. Оплата можлива будь-яким, зручним для Вас, способом. Доставка по Києву - кур'єром або поштовими службами, по території України - сервісом «Нова пошта».
Бажаємо Вам міцного здоров'я!