Радіоняня - пристрій, який суттєво допомагає доглядати за малюком в той час, коли дорослих немає безпосередньо поруч з ним. Коли в будинку знаходиться зовсім маленька дитина, то багатьом, мабуть, знайома така ситуація: малюк заснув, у вас багато невідкладних справ, а ви боїтеся залишити його без нагляду. Адже, коли перебуваєш у ванній, на кухні, на присадибній ділянці, якщо до того ж, працюють електроприлади, то дитячий плач цілком можна і не почути. Життя ставить перед фактом: роботи по дому багато, але і маленькі діти багато сплять вдень, а їх сон часто буває дуже чутливим. Щільно закриті двері це гарно для спокійного сну дитини, але в цей самий час, доставляє занепокоєння батькам. Як же встигнути зробити все необхідне і залишатися спокійним, щоб раз по раз, на пальчиках, не підходити до дверей і, затамувавши подих, не заглядати в дитячу кімнату?

Якщо ви хочете позбавити себе від постійного, виснажливого занепокоєння і, при цьому, своєчасно, швидко реагувати на потреби вашого малюка - краще, що можна придумати, це купити радіоняню. Благо, зараз є великий вибір таких приладів. Зробити покупку можна, в тому числі, в нашому інтернет-магазині медичних товарів «Ортоп», товарів для батьків, мам і дітей. Наші консультанти з задоволенням дадуть відповідь на всі ваші питання і допоможуть визначитися з вибором. Це, в результаті, дозволить вам заощадити масу сил і вашого часу, які так необхідні кожній родині, в якій з'явилося маленьке диво.

Радіоняня

Радіо няня - це електронний пристрій, який нагадує рацію і складається з 2-х блоків. Один блок - дитячий, він встановлюється поруч з дитиною і на ньому зазвичай є напис, або дитячий малюнок, щоб відрізнити його від другого блоку. Другий блок призначений для батьків, або інших дорослих, які доглядають за малюком. Цей блок теж позначений написом, або відповідним малюнком. Існують моделі, в яких батьківський блок можна носити на руці, як годинник, або на поясі. Вважається, що прилад радіоняня для дітей, але в більшій мірі, він все ж таки призначений для дорослих, для їх зручності і спокою. Давайте разом з вами проаналізуємо, яка радіоняня краще і якими вони бувають.

Існують пристрої з одностороннім і двостороннім зв'язком. Прилади з одностороннім зв'язком дозволяють дорослим чути малюка і працюють тільки в одному напрямку, від дитини. Моделі з двостороннім зв'язком працюють в обох напрямках, що дуже зручно, якщо немає можливості миттєво відреагувати на дитячий заклик. Такий апарат дає можливість батькам контактувати з дитиною голосом і заспокоювати його якийсь час, а також включати йому приємну, м'яку музику, колискові. В цьому випадку, маленький чоловічок не відчуває себе самотнім і покинутим, він спокійний. За твердженнями дослідників, такі діти, які не плачуть довго, чекаючи уваги, виростають більш впевненими в собі, здоровими, врівноваженими і адекватно оцінюють ситуацію навколо них обстановку.

Тому, радіоняня зі зворотним зв'язком користується більш високим попитом у покупців.

Вибираючи собі такого електронного помічника, необхідно звертати увагу на радіус дії його роботи. Є прилади з радіусом дії 50-100 метрів, що цілком прийнятно для використання їх в квартирах і будинках з не особливо великою площею. Якщо ж у вас будинок, або квартира, яка налічує багато квадратних метрів, є багато перешкод у вигляді стін, коридорів і т.п., вам потрібна радіоняня з великим радіусом дії. Слід також враховувати, що зазвичай в характеристиках вказують дальність роботи без урахування перешкод, тобто на відкритій місцевості.

Розглянемо наступні види моделей:

1. Аналогові няні.

Досить чутливі до перешкод різного роду. Крім того, мають ручне налаштування. Працюючі електроприлади, що знаходяться поруч телефони можуть впливати на якість роботи такого пристрою, так як у нього відкритий сигнал. Тому, ви цілком можете почути плач не свого чада, а звуки з сусідньої квартири, де використовують подібний пристрій.

2. Цифрова радіоняня.

Такий прилад набагато ефективніше попереднього, оскільки має більш якісний сигнал і чистий звук, який не має сторонніх домішок, а також безліч додаткових функцій:

а) датчик дихання. Дуже важливий, особливо для слабких, недоношених діток, а також для тих малюків, у кого є захворювання дихальної системи. За допомогою цього датчика є можливість почути, коли дитина прокинулася, або повертається, а не тільки його плач;

б) датчик температури повітря в приміщенні;

в) датчик рівня вологості. Унікальний тим, що сповіщає батьків про необхідність змінити дитині підгузник.

г) нічник;

д) наявність мелодій, колискових;

е) сигнал про необхідність заміни батарей;

г) оптичний датчик, що визначає рівень шуму і показує результат за допомогою світлодіодів. Навіть якщо ви не почули звук з батьківського блоку, індикатори, що світяться сповістять вас про те, чи все в порядку з вашим малюком. Чим більше шум, тим більше буде горіти лампочок. Особливо зручний для людей зі зниженим слухом.

Няньки успішно використовують в догляді не тільки за дітьми, а й за літніми людьми, за інвалідами і навіть для нагляду за тваринами.

Відеоняня

Відеоняня - це електричний пристрій, який призначений для спостереження за дитиною, коли він знаходиться один. На відміну від няньки, бездротова відеоняня дозволяє не тільки чути дитину, під час вашої відсутності поруч з ним, але і бачити її. Цей апарат складається також з двох блоків, батьківського і дитячого. Монітор, який служить приймачем - це батьківський блок, а камера, яка служить передавачем - дитячий. Час автономної роботи приладу залежить від моделі, але в основному становить 2-3 години. Якщо ви хочете поліпшити якість сигналу, що передається, або вас не влаштовує, що звук йде з динаміка, можна використовувати навушники. Це пристрій, завдяки якому ви можете не тільки спостерігати за дитиною вдома з великої відстані, але навіть вийти за поріг, не упускаючи малюка з поля зору, ні на хвилину. Також відео няня незамінна для нагляду за людьми похилого віку, гувернантками і нянями, інвалідами та домашніми улюбленцями.

Які ж існують відеоняні і яка відеоняня краще?

Відеоняня з великим радіусом дії і широким кутом огляду, а також відеоняня зі зворотним зв'язком, безсумнівно, краще. Є пристрої з кольоровим монітором і з чорно-білим. Природно, різні моделі оснащені різним набором додаткових функцій, таких як:

 • Нічник.
 • Голосова функція. При виявленні шуму, прилад автоматично включається.
 • Наявність різних мелодій і колискових.
 • Налаштування яскравості і гучності.
 • Сигнал про заміну батарейок.
 • Можливість повороту камери.
 • Можливість підключення додаткових камер.
 • Датчик руху.
 • Датчик дихання.
 • Таймер годування.
 • Функція зворотного зв'язку.
 • Датчики навколишнього середовища.

Якщо батьки завжди хочуть бути спокійними за своє маля, варто купити відеоняню, але перед покупкою треба визначити, набором яких опцій і якими характеристиками вона повинна володіти. Немає сенсу переплачувати за те, що вам може і не знадобитися.

Але все ж, якщо ви прийняли рішення купити радіоняню, або відеоняню, пам'ятайте: більш дорогі моделі володіють не тільки великим набором додаткових функцій, але одночасно вони більш якісні та безпечні в експлуатації. А якість і безпека товарів для дітей - це те, на що необхідно звертати увагу, в першу чергу. Адже, від цього залежить найцінніше, для будь-якої людини - здоров'я його дитини.