Ходунки - це спеціальні пристосування, які сприяють поліпшенню і полегшенню рухової активності дорослих і дітей. Вони є відмінною підмогою для інвалідів, для літніх і хворих людей, які ослаблені фізично, а також для тих, хто переніс травми і хвороби з порушеннями опорно-рухового апарату.

Виготовляються з легкого металу і нагадують рамку з трубок, яка встановлена ​​на ніжки, або колеса. Сучасні моделі багатофункціональні, вони регулюються, в них є можливість встановити ту висоту, яка є найбільш комфортною для того, кому вони призначені.

Така конструкція, незважаючи на те, що вона є досить легкою, підтримує людину, служить їй опорою, допомагає при ходьбі зберегти стійкість і рівновагу, ліквідує страх травмуватися при падінні. Ходунки для хворих допомагають їм пересуватися без сторонньої допомоги, що не приковувати зайву увагу до себе інших членів сім'ї, не обтяжувати їх, що створює таким людям відчуття незалежності, вселяє в них впевненість у собі, в своїх силах. Людина, яка має можливість вільно пересуватися, може самостійно планувати час прогулянок, візитів в лікарню, поліклініку та інші різні установи.

універсальні ходункиПісля хвороб і травм, які зачіпають діяльність опорно-рухової системи, величезну роль у відновленні здоров'я відіграють саме такі апарати, так як вони, в тому числі, допомагають зняти зайву напругу і навантаження з хребетного стовпа і нижніх кінцівок. Використовуючи ходунки для інвалідів, пацієнти набагато швидше проходять процес реабілітації, так як під час руху відбувається тренування м'язів, серцево - судинної, дихальної та інших систем організму.

Можна зробити наступний висновок: такі пристрої життєво необхідні людям з обмеженими можливостями пересування, після деяких видів травм, а також після хвороб неврологічного і ортопедичного характеру.

Добре зарекомендували себе універсальні ходунки, так як вони поєднують в собі плюси двох моделей: стаціонарної та пересувної, залишаючись при цьому легкими і зручними в експлуатації.

В магазині медтехніки «Ортоп» надано величезний вибір надійних конструкцій різних моделей від зарубіжних і вітчизняних виробників. Вся продукція сертифікована, має гарантію якості. Якщо у вас виникла необхідність купити ходунки для дорослих, або дітей, консультанти магазину кваліфіковано і грамотно допоможуть зробити вам правильний, оптимальний вибір. Можлива безкоштовна доставка по Києву і поштою - по Україні.

Залежно від виду, розрізняють:

1. Ходунки стаціонарні, фіксовані (не ходять). Їх рекомендують використовувати пацієнтам в ранні післяопераційні періоди, а також тим, у кого є серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом. Вони дуже легкі, стійкі, з гумовими ніжками, але для пересування необхідно їх трохи піднімати.

 

2. Ходунки пересувні (крокуючі). Вони «крокують» разом з людиною, так як під час руху бокові частини такого пристрою пересуваються по черзі. Повністю піднімати їх, під час руху, не потрібно. У деяких моделях, на передніх ніжках, можуть бути встановлені невеликі коліщатка. Рекомендуються особливо ослабленим людям, яким важко користуватися фіксованими видами апаратів. Допомагають тренувати координацію.

3. Ходунки універсальні (комбіновані). Ця конструкція 2 в 1, дуже зручна тим, що з неї можна зробити, як пересувну, так й стаціонарну модель. Такі пристрої користуються великим попитом, так як їх можна використовувати в різні періоди реабілітації, на її різних етапах.

4. Ходунки на коліщатках (роллатори). Такі моделі багатофункціональні, нагадують невеликий візок з двома, трьома, чотирма коліщатами і з фіксаторами, на яку можна не тільки спертися, але також використовувати для походів за покупками і для прогулянок. Сприяють більшої мобільності користувачів.

5. Ходунки з пахвовими опорами (ходунки - милиці). Використовуються людьми, що мають порушену координацію (які, наприклад, недавно перенесли інсульт), так як опора на пахвові западини для них більш надійна і зручна.

6. Ходунки з двома рівнями (дворівневі). Добре показали себе в експлуатації для ослаблених людей, щоб вони, взявшись за нижній рівень, могли легше встати на ноги з ліжка, або стільця.

7. Ходунки складні. Вони мають багато різних модифікацій, функціональні. Їх зручно переносити і перевозити, так як вони займають мало місця.

Залежно від того, для кого призначені ці пристосування, їх можна розділити на наступні типи:

- ходунки для дорослих. Служать для якнайшвидшої реабілітації, після перенесених травм і хвороб;

- ходунки для інвалідів. Допомагають людям з обмеженими можливостями тримати в тонусі м'язи, підтримують і допомагають в переміщенні. Ходунки для інвалідів купити можна тільки в тому випадку, якщо людина не повністю знерухомлена;

- ходунки для людей похилого віку. Зазвичай виконують функцію опори, слугують для більшої мобільності і незалежності при ходьбі;

- дитячі. В основному, їх купують для тих малюків, які ще не навчилися самостійно бігати своїми ніжками. Сприяють активному руху дитини і його пізнання навколишнього світу. Одночасно розвантажують батьків, дозволяючи їм відпочити, або зайнятися іншими питаннями, видали спостерігаючи за дитиною.

Є і ходунки для дітей з проблемами опорно-рухового апарату.

Рух це життя. Забезпечуючи можливість досить і безпечно рухатися, такі пристрої допомагають людині швидше пройти курс реабілітації, поправити і зберегти здоров'я, підтримувати активність і мобільність, відчувати себе максимально вільним і незалежним від сторонньої допомоги.