Навіщо потрібен тонометр вдома?

Захворювання судин і серця є одними з найбільш частих причин смертності не тільки людей у ​​віці, а й тих, кому ще далеко до 40-річного рубежу. І проблема «омолоджується» з кожним роком. Причин тому безліч, а одна з них - підвищений кров'яний тиск, або гіпертонія. Це захворювання називають «тихим вбивцею», так як воно практично не дає про себе знати до тих пір, поки не виявляться важкі наслідки. Адже гіпертонія може стати не тільки причиною інфаркту міокарда або інсульту. Від неї також страждають судини головного мозку, нирок, очей та інших органів, в яких виникають незворотні порушення. Особливо небезпечно раптове підвищення артеріального тиску під час вагітності, так як при цьому виникає загроза життю матері і плоду. Вчасно виявити підвищений або знижений у вас тиск дозволить тонометр. Про наявність апарату для вимірювання тиску потрібно подбати не тоді, коли недуга вже дала про себе знати, а набагато раніше.

Основні види тонометрів: який прилад краще купити для використання вдома

Здійснення систематичного контролю за рівнем артеріального тиску необхідно здійснювати в будь-якому віці, особливо коли до цього є спадкова схильність. Робити це нескладно, але в майбутньому така передбачливість дозволить уникнути безлічі проблем. Сучасні прилади для вимірювання тиску дуже легкі у використанні і дозволяють отримувати точні показники. На ринку тонометри представлені кількома видами, і всі вони підходять для домашнього використання. Ознайомившись з інформацією, представленою нижче, ви можете дізнатися, як правильно вибрати і купити вимірювач кров'яного тиску.

На сьогоднішній день розрізняють кілька видів тонометрів:

  • Механічний. Відноситься до самого доступного пристрою, однак припускає додаткову участь в вимірювальному процесі людини. Складається прилад з стрілочного манометра, фонендоскопа і манжети. Для отримання результату необхідно ручне нагнітання тиску в манжету за допомогою груші.
  • Напівавтоматичний. Більш досконала модель характеризується наявністю електродатчиків, що фіксують показання артеріального тиску і електронного табло, на якому відображаються результати. Накачування манжети також відбувається вручну.
  • Автоматичний. Вважається найбільш зручним, тому як нагнітання в манжеті відбувається без допомоги людини - електронасосом, а вимірювання тиску - повністю в автоматичному режимі.

Механічний тонометр - купити механічний тонометрРозглянемо докладніше кожен вид. Механічні апарати для вимірювання тиску представлені ртутними і мембранними моделями. Останні з них вважаються більш точними і безпечними, тому саме вони найчастіше зустрічаються в продажу. Також серед механічних тонометрів є моделі, в яких фонендоскоп прикріплений до манжети. Така особливість трохи полегшує процес вимірювання тиску, а при наявності певних навичок дозволяє це зробити самостійно.

Ціни на механічні тонометри є одними з найбільш низьких, тому купити їх можуть дозволити собі всі. Але такі тонометри підходять не завжди. Отримати точні показники можна тільки при наявності добре відпрацьованих навичок моніторингу тиску, а також хорошого зору і слуху. Більшість літніх людей впоратися з механічними тонометрами самостійно не можуть.

Наступна група апаратів для вимірювання тиску - це електронні тонометри. Вони знімають показання за допомогою вбудованих електронних датчиків, тому на них не впливають сторонні фактори. Електронні прилади для вимірювання тиску прості у використанні, але також підходять не всім. Вони не застосовуються при сильно вираженій аритмії і наявності електрокардіостимуляторів. У свою чергу, тонометри також діляться на напівавтоматичні і автоматичні.

При вимірі напівавтоматичним тонометром на дисплеї приладу висвічуються не тільки показники верхнього і нижнього тиску, а й частота серцевих скорочень. За допомогою таких апаратів для вимірювання тиску вже можна отримати точні дані, оскільки виключається людський фактор. Але при цьому тонометри за вартістю значно перевершують механічні прилади. Що стосується особливостей використання, то також можуть виникнути складності у користувачів з поганим зором і слухом. Адже нагнітати повітря грушею в манжету потрібно до певного звукового сигналу тонометра, який люди зі зниженим слухом можуть і не почути. Це не тільки негативно вплине на точність результатів вимірювання, але і може вивести прилад із ладу. Крім того, якщо у напівавтоматичного апарату для вимірювання тиску невелике табло і дрібний шрифт, то буде складно розпізнати свідчення.

Автоматичний тонометр - купити автоматичний тонометрЕлектронні автоматичні тонометри - це найдорожчі прилади. Але зручність їх використання і точність даних повністю виправдовують вартість. Використання таких тонометрів особливо показано людям, у яких вже діагностовано гіпертонія і різні захворювання серця.

Тонометр автомат складається з блоку для обробки і фіксації результатів вимірювань, які виводяться на табло, а також з манжети на передпліччя або на кисть. Такі апарати для вимірювання тиску фіксують не тільки показники тиску, а й пульс, а результати можна зберігати в пам'яті. Ідеально підходять для людей, які мають слабкий слух або зір, а також змушені в більшості випадків моніторинг тиску проводити самостійно. Для цього автоматичний тонометр досить надіти на руку і натиснути на кнопку.

Перш ніж купити тонометр, варто визначитися з вибором: врахувати спосіб життя, вікові дані, вагову категорію хворого. Зверніть увагу на те, що тонометр може відрізнятися місцем його використання, а саме:

  • Пальцеві манжети. Апарати для вимірювання тиску такого типу мають компактні розміри, але їх показання не є точними. Дані тонометри можуть застосовувати здорові люди з метою профілактичного контролю, а також спортсмени. Але їх використання не рекомендовано тим, хто вже має проблеми з серцево-судинною системою. В такому випадку необхідно вибирати більш точні апарати для вимірювання тиску, щоб мати можливість вчасно вжити заходів при виникненні загрози здоров'ю та життю;
  • Плечові манжети. Це найпоширеніший вид тонометрів. Вони відрізняються надійним кріпленням на плече і на сьогоднішній день вважаються найточнішими. Для проведення вимірювань необхідно правильно надіти манжету тонометра, що, в принципі, зробити не дуже складно;
  • Зап'ястні манжети. Такі електронні тонометри підходять тим, хто веде активний спосіб життя. Вони мають компактні розміри, а надіти їх на зап'ястя можна в будь-який момент, навіть не знімаючи верхнього одягу. Для отримання точних показників необхідно також дотримуватися певних правил, які вказуються в інструкції тонометра.

Як бачимо, можна знайти і купити медичні апарати для вимірювання тиску практично будь-яких видів. Це дозволить без проблем контролювати параметри і вчасно вживати заходів, що стосуються запобіганню розвитку важких захворювань.

Купівля тонометра: якому виробникові віддати перевагу?

Компанії з Японії, Кореї та Німеччини вважаються лідерами у виробництві медтехніки даного напрямку. Найнадійнішими і точними, можна назвати тонометри, вироблені такими компаніями:

  • Японські виробники: AND, Nissei, Omron - завоювали популярність, завдяки оптимальному співвідношенню якість-ціна.
  • Швейцарські компанії - MicroLife, Rossmax виробляють комфортні в застосуванні пристрої, оснащені додатковими функціями.
  • Також популярністю користуються бренди Little Doctor, Gamma, Вeurer і інші торгові марки.

Де можна купити тонометр і яка його ціна?

Тонометри, тонометр, купити тонометр в Україні, тонометр купити

В інтернет медмагазині Ortop представлений різноманітний асортимент медтехніки. Пряма співпраця з передовими світовими виробниками дозволяє гарантувати високу якість, надійність вимірювання, точні показники і тривалість експлуатації. У нас у продажу за вигідними цінами представлені моделі автоматичних, напівавтоматичних, механічних тонометрів різних виробників, типів, матеріалів, розмірів. Ми реалізуємо не тільки основні товари, але і пропонуємо широкий вибір супутніх аксесуарів до них.