Тренування з фітнесу стануть більш ефективними, якщо в них включити заняття з простим інструментом. Одним з найбільш популярних варіантів сьогодні вважається фітбол. Для зміцнення м'язів корисними стануть і такі тренажери як балансувальна подушка, і різні види еспандерів. Купити м'яч для фітнесу та інші товари Ви можете, відвідавши магазин ортопедичних товарів і медтехніки «Ортоп», або замовивши необхідний товар через наш інтернет-магазин.

Що таке фітбол і як його вибрати

Фітбол з'явився в 60-і роки ХХ століття в Швейцарії як засіб реабілітації дітей з проблемами опорно-рухового апарату. Заняття на ньому допомагали зміцнити м'язи і зв'язки, навчитися контролювати своє тіло. Згодом, завдяки своїй ефективності, гімнастичний м'яч став невід'ємним атрибутом не тільки фізіотерапевтичних кабінетів, а й тренажерних залів.

Зараз фітболи випускаються в різних розмірах і формах. І дуже важливо правильно підібрати фітнес м`яч:

• Для дітей підійдуть найменші моделі - до 40 см в діаметрі.

• Якщо Ваш зріст не перевищує 165 см, м'яч повинен бути розміром 55-60 см.

• Якщо зріст більше 165 см варто вибирати великі варіанти - від 65 см.

Найкращий спосіб перевірити, чи підходить Вам м'яч для фітболу - це сісти на нього. При ідеальному розмірі, ступні повністю впираються в підлогу, а коліна зігнуті під кутом 90-95 градусів.

Якщо Ви купуєте м`яч для себе, зверніть увагу на наявність в комплекті насоса. У домашніх умовах фітбол зручніше зберігати в здутому стані, так він займає мінімум місця.

Не варто боятися, що м'яч не витримає навантаження і може лопнути, якщо на нього лягти. Стандартні моделі розраховані на вагу до 180 кг, і навіть якщо прорвуться, то будуть просто повільно здуватися.

Фітболи з гладкою поверхнею вважаються універсальними, а варіанти з шипами відмінно підходять для поліпшення кровообігу і боротьби з целюлітом. Дітям можна купити м'яч для гімнастики зі спеціальними ручками.

Переваги фитболов

Основне завдання занять на фітболі - зміцнити і розтягнути м'язи, тренувати зв'язки і суглоби без зайвого навантаження на них. Цей спеціальний м'яч підійде в таких випадках:

• На заняттях фітнесом - для комплексної роботи м'язів живота, спини, сідниць, а також для розвитку гнучкості і прискорення метаболізму.

• Дітям - при порушеннях постави, для поліпшення координації рухів і роботи вестибулярного апарату.

• Вагітним - при підготовці до пологів, для зняття болю в попереку.

• Пацієнтам після травм - для м'якої розробки пошкодженої зони.

Оскільки м`яч для фітнесу дозволяє мінімально навантажувати ноги і хребет, заняття з ним практично не мають протипоказань. Зокрема, з ним можуть тренуватися люди з варикозним розширенням вен. Не рекомендується використовувати інвентар тільки при важких серцево-судинних захворюваннях, гіпертонії, грижах міжхребцевих дисків.

Тренування з фітболом: що важливо знати

Використовуючи фітнес м'яч, потрібно дотримуватися простих правил:

• Перед силовими навантаженнями треба розім'ятися протягом 5-10 хвилин.

• Тренуватися регулярно, 3-5 разів на тиждень.

• Освоюючи фітбол, краще його трохи здути. Якщо м'яч заповнений повітрям на 70-80%, з ним простіше займатися.

• Вправи на баланс потрібно виконувати, додатково підстеливши під м'яч килимок і переконавшись, що він не ковзає.

Такий спортивний інвентар як фітбол купити можна навіть тим, хто тільки починає займатися спортом. Адже з ним тренування будуть більш результативними при меншому навантаженні.

Еспандери і балансувальні подушки

Балансувальна подушка - простий спосіб урізноманітнити свої тренування. Використовуючи таке пристосування навіть при звичних вправах, Ви змушуєте м'язи додатково працювати. Корисною подушка стане для дітей і людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Просто стаючи на неї, можна поліпшити координацію, зміцнити м'язи спини і тазу, потренувати вестибулярний апарат і навіть попередити плоскостопість. Якщо у Вас сидяча робота, подушка допоможе уникнути болю в попереку, закостенілостей тіла і набряку ніг. Для цього покладіть її на стілець, на якому сидите під час роботи.

Медмагазин «Ортоп» пропонує ще один вид простих і ефективних тренажерів - еспандери. Кистьові моделі призначені для зміцнення променевозап`ястного суглоба, профілактики тунельного синдрому і оніміння пальців. Грудні, з еластичними джгутами, використовуються для м'язів спини, тренування біцепса і трицепса.

З усіх питань про вищезазначені вироби для зміцнення здоров'я, Ви можете звернутися в наш інтернет - магазин або в салони - ми безкоштовно консультуємо і завжди готові допомогти з вибором. Після того, як Ви визначилися з необхідним товаром, його можна забрати в одному з медмагазинів мережі «Ортоп» або замовити доставку на дом в будь-яку точку України. Оплата можлива будь-яким способом, на Ваш вибір.