Лампи денного освітлення - це лампи зі спеціальним наповненням, за рахунок якого досягається відчуття присутності денного світла в житті людини, в будь-який час року і в будь-який час доби. Користь денного світла, для всього живого на планеті, важко переоцінити. Без денного світла не ростуть плоди, хворіють люди, тварини і рослини. Новий день, який несе з собою світло, радісно зустрічає на Землі все живе, від маленької пташки, до людини і величезного слона. Тому що світло - це саме Життя.

Саме тому, винахід лампи денного світла - найбільше відкриття людства. Коли настає пізня осінь, а за нею - зима, коли темніє рано, на допомогу приходить штучне денне світло, яке дуже схоже на сонячне і якенаповнює наші оселі, робочі місця, школи, дитячі садки, громадські та лікувальні установи, спортивні та торговельні площі яскравим, але м'яким світлом, одночасно тонізуючи і відновлюючи організм.

Лампа денного світлаЛампи денного освітлення мають ще одну назву - люмінесцентні лампи. Вони давно зайняли в нашому житті лідируюче положення, грунтовно потіснивши звичайні лампи розжарювання, оскільки набагато ефективніше, за своїми технічними і економічними показниками. Для порівняння: звичайна лампочка витрачає на освітлення приблизно від 6 до 8% енергії, яку вона споживає, а решта витрачається на нагрів. А в лампах денного світла, саме на освітлення йде приблизно на 75-80% більше. До того ж, вони відрізняються досить великим терміном експлуатації.

Люмінесцентні джерела можуть створювати різний світло: денний, теплий, природний, холодний. Все залежить від особливостей конструкції приладів. Це з успіхом можна використовувати для прикраси інтер'єру, створення неповторної гри світла і тіней. В тому числі, це прекрасне джерело такого корисного ультрафіолетового випромінювання, який знаходиться, до того ж, під контролем людини, що дуже важливо.

Ультрафіолет особливо корисний жителям великих і малих міст, мегаполісів, де люди більшість свого часу проводять в приміщеннях, в транспорті, в тому числі і під землею, в метро. В таких умовах, різко зростає дефіцит ультрафіолетового опромінення, що згубно позначається на здоров'ї та самопочутті людей.

Щоб підвищити настрій, активність мозку і працездатність, досить купити лампу денного світла. Вона відновить життєву енергію, особливо в осінньо - зимовий період, підвищить імунітет, за рахунок поповнення в організмі нестачі сонячного світла, створить атмосферу затишку і комфорту, завдяки розсіюванню світлового потоку.

Зрозуміло, приймаючи рішення придбати лампу денного світла, в обов'язковому порядку необхідно приділити увагу якості, щоб замість очікуваної користі, не нашкодити собі і оточуючим.

Медмагазин «Ортоп» пропонує вашій увазі сучасні якісні лампи для повсякденного користування (виробництво - Німеччина), що користуються найбільшим попитом. В тому числі, тут же можна купити і медичну лампу денного світла. Консультанти магазину нададуть вам точну, вичерпну інформацію, щоб уберегти вас від неправильного вибору.

До недоліків таких виробів можна віднести:

  • Небажані постійні часті включення і виключення. Якщо лампу вимкнули, то необхідно почекати кілька хвилин перед її черговим включенням. Зауважимо, що в нових якісних моделях вже використовуються спеціальні електронні схеми, що дозволяють знизити таку чутливість.
  • Іноді може проявлятися ефект мерехтіння (пульсація світлового потоку), яке шкодить зору. Причинами можуть бути: близьке розташування до електропобутових приладів, низька напруга в мережі, несправність проводки в приміщенні, вогкість. Крім цього, таке явище може просто говорити про несправності світильника.
  • Підвищена хімічна небезпека. Лампи заповнені невеликою кількістю ртуті (парами ртуті), що може бути небезпечно для здоров'я людини, за умови неправильного поводження з приладом. На особливу увагу заслуговують ті, що вже вичерпали свій термін служби, вийшли з ладу, так як вони вимагають ретельної утилізації. Слід додати, що якість, як і асортимент люмінесцентних ламп постійно поліпшується виробниками, і вже випускаються моделі з мізерно малим вмістом ртуті.
  • Наявність незначних радіоперешкод.
  • Погана переносимість високих температур повітря, так само як і дуже низьких температурних показників. У таких випадках, треба підбирати спеціальні моделі.

Отже, можна зробити наступний висновок: звертатися з такими лампами треба, ретельно дотримуючись техніки безпеки і правил експлуатації. Для покупки слід вибирати найбільш вдосконалені, якісні модифікації. Тоді таке джерело світла стане справжнім джерелом користі, комфорту і радості.

Медичні лампи денного світла широко використовуються в стоматологічних кабінетах, медичних приміщеннях і лабораторіях, в косметичних клініках, салонах і соляріях, для світлотерапії в лікувальних і профілактичних цілях.

Також, люмінесцентні лампи застосовують в акваріумах і в приміщеннях, де утримуються тварини і птахи.

Взагалі ж, спектр використання ламп денного освітлення надзвичайно великий і різноманітний, за рахунок їх економічності, зручності, простоти і надійності в експлуатації, а також надзвичайно корисних властивостей.

Все більше люмінесцентні лампи, за рахунок появи компактних модифікацій, завойовують області застосування в побуті. Дуже зручно, не виходячи з дому, подбати про своє здоров'я, про здоров'я оточуючих, відчувши одночасно затишок і комфорт.