Діабет - хронічне ендокринне захворювання, яке супроводжується дефіцитом вироблення гормону інсуліну або його недостатньою активністю, що веде до підвищення вмісту глюкози в організмі. Поставлений діагноз обов'язково вимагає постійного контролю рівня цукру в крові, тому мати під рукою глюкометр необхідно всім, хто живе з діабетом, або схильний до нього.

Типи діабету

Сучасна медицина класифікує кілька форм недуги, крім яких також виділяють ще одну, що передує діабету, стадія називається предіабетом.

Предіабет

Це стан, коли концентрація цукру в крові короткочасно виходить за межі норми. Зазвичай це пов'язують зі стресами, порушенням харчування і ожиріння. Не виявлений вчасно предіабет, при відсутності лікування, з часом здатний перейти в діабет. Якщо ж ситуація взята під контроль періодичними вимірами за допомогою глюкометрів, то всього лише зміна способу життя і дієти може запобігти розвитку хвороби.

Діабет першого типу

Діабет першого типу - захворювання, зазвичай вражає людей до 40 років, часто виявляється ще в дитячому віці. У цьому стані уражаються клітини підшлункової залози, які не дають організму виробляти інсулін або знижують його кількість. Нестача інсуліну вимагає щоденних уколів або установки інсулінової помпи.

Симптоми діабету 1 типу:

· Спрага;

· Слабкість;

· Зниження ваги;

· Перепади настрою;

· Часте сечовипускання.

Симптоми можуть проявлятися швидко, буквально за кілька днів. Підвищена спрага провокує постійне пиття і часті походи в туалет. При цьому, під час сечовипускання, втрачається глюкоза, виникає відчуття голоду, знижується вага. Скачки цукру в крові викликають перепади настрою і заганяють людину в хронічний стрес.

Діабет другого типу

На цей різновид захворювання припадає приблизно 90% всіх, хто живе з діабетом. Виникнення пов'язане з нездатністю клітин підшлункової залози, які продукують інсулін, виробляти гормон в достатній кількості. Друга сторона - несприйнятливість клітин до власного інсуліну (інсулінорезистентність).

Початок хвороби, як правило, припадає на більш зрілий вік, і часто буває пов'язаний не тільки з раціоном харчування і зайвою вагою, але і зі спадковістю. Навіть у здорової на вигляд людини, яка не страждає на ожиріння, можуть виявитися ознаки діабету другого типу. Крім сухості в роті і прискореного сечовипускання до них відносяться:

- почуття слабкості після їжі;

- зниження гостроти зору через набряк кришталика;

- шкірні висипання;

- свербіж в області статевих органів;

- кандідоз на слизовій оболонці рота і статевих органів;

- поколювання і сухість шкіри в кінцівках, що призводять до омертвіння тканин.

Симптоми виникають поступово протягом тривалого часу, тому люди, які не використовують глюкометри для контролю цукру, можуть роками не знати про свій діагноз.

Гестаційний діабет

Третій тип діабету виникає під час вагітності. Це тимчасовий стан, зазвичай припадає на другий або третій триместр. Зазвичай гестаційний діабет проходить сам по собі після пологів, але ризик розвитку діабету 2 типу зберігається на все життя. Особливо, якщо повторна вагітність супроводжується підвищенням цукру в крові.

Небезпека збільшується:

- якщо до вагітності була зайва маса тіла;

- при сильному наборі ваги під час виношування плоду;

- у жінок старше 25 років;

- при наявності спадкового чинника.

У всіх випадках маркером захворювання служить вміст глюкози в крові.

Навіщо потрібен прилад для вимірювання цукру в крові при діабеті першого і другого типу

Діабет 1 типу, який розвивається стрімко, вимагає введення інсуліну кілька разів в день. Якщо у хворого не встановлена ​​інсулінова помпа, то ін'єкції робляться шприц-ручкою. В обох випадках потрібно щодня, а іноді і повторно протягом дня перевіряти концентрацію глюкози в крові, адже цей показник дуже швидко змінюється. Інсулінова помпа не визначає вміст цукру, а лише вводить гормон за заздалегідь запрограмованою схемою.

При діабеті 2 типу приведення глюкози в норму проводиться різними шляхами:

· Дієта і зниження ваги;

· Введення інсуліну;

· Фізичні вправи;

· Прийом цукрознижувальних препаратів.

Для визначення ефективності кожного з них необхідно регулярне визначення рівня цукру в крові, яке неможливо провести без глюкометра. Крім щоденних аналізів можуть знадобиться виміри:

· На ніч і зранку;

· До і після прийому препаратів і інсуліну;

· До і після проведення фізичних вправ.

Ігнорування контролю глюкози і спроби вибрати ефективні заходи «на око» можуть призвести до небезпечних ускладнень:

· Короткостроковим - гіпоглікемія (нестача глюкози) і кетоацидоз (надлишок глюкози);

· Довгостроковим - омертвіння кровоносних судин і нервових волокон, зниження зору.

Будь-яка з цих ситуацій може привести не тільки до інвалідності, а й виявитися смертельною, тому не варто піддавати своє життя небезпеці. Тим більше, що наявність домашнього глюкометра дозволяє визначити концентрацію цукру в крові за кілька хвилин, без утомливих походів в поліклініку і черг.

Де купити

Тим, кому необхідно стежити за рівнем цукру в крові, інтернет-магазин «Ортоп» пропонує купити глюкометр і тест смужки для глюкометра за вигідною ціною. Вся продукція має гарантію якості і сертифікована. Перед покупкою Ви можете скористатися безкоштовною консультацією наших спеціалістів з медичною освітою. Доставка по Києву - кур'єром або поштовими службами, по Україні - оператором «Нова пошта».

Бережіть себе!