Вальгусна деформація першого пальця (hallux valgus), вона ж «кісточка» - викривлення плеснофалангового суглоба, яке зустрічається як у дорослих, так і у дітей.

Причина виникнення вальгуса - поперечна плоскостопість, коли зведення стопи просідає і перша плеснева кістка відхиляється від інших. При цьому великий палець перекошується в сторону інших і плеснофаланговий суглоб починає випирати, утворюючи виступаючу шишку.

При виявленні проблеми у дитини, ортопед прописує для носіння дитячий коректор пальців з м'якого або жорсткого матеріалу.

 

Як працює коректор

Пристосування такого роду виготовляються з різних матеріалів і мають форму:

 • подушечок;
 • міжпальцевих перегородок;
 • захисних чохлів;
 • роздільників пальців;
 • жорстких шин або ортезів.

Завдання ортопедичного пристосування, незалежно від його конструкції - правильно розподілити навантаження на стопу з метою профілактики захворювань, а також полегшення їх перебігу.

Коли коректор одягнений, суглоб фіксується в фізіологічно правильному положенні, що служить йому захистом від патологій і травмування. Одночасно силіконові чи гелеві частини коректора запобігають появі натоптишів і мозолів.

Міжпальцева перегородка для дітей, розділяючи пальці, допомагає їх суглобам встати в анатомічно правильне положення. Роздільники з гелю або силікону ефективно виправляють викривлення мізинця і сприяють відведенню навантаження на потрібні ділянки стопи. Підтримка м'язів і кісток зменшує прояви дискомфорту і больові відчуття.

Перший результат наступає через 5-7 місяців носіння коректора або ортеза (іноді потрібно і більший термін). Тривала реабілітація необхідна для поступового безболісного повернення суглобів на своє місце.

 

Види коректорів

Дитячий протектор на кісточку або міжпальцевий коректор може виготовлятися з:

 • гелевих матеріалів (профілактичні);
 • тканин (профілактичні);
 • силікону (лікувальні);
 • пластика (лікувальні).

Гелеві і силіконові вироби служать близько 6 місяців, після чого необхідно їх міняти, щоб продовжити курс лікування.

 

За часом носіння протягом доби виділяють пристосування:

 

 1. денні;
 2. нічні.

За функціональним особливостям:

 1. нерегульовані (для профілактики);
 2. регульовані (лікувальні).

Окремі варіанти включають жорсткі шини з алюмінію і фіксуючі застібки, які допомагають точно відрегулювати положення коректора на нозі. Подібна продукція випускається окремо для правої і лівої ноги, з урахуванням анатомічних особливостей.

 

Де купити

Магазин медичних товарів «Ортоп» пропонує купити дитячі ортези для стопи і міжпальцеві коректори з доставкою по Києву та Україні. Можлива доставка кур'єром, поштовими службами або самовивіз з магазинів-салонів.

У каталозі представлені, в тому числі, жорсткі моделі з металевими шинами для лікування, а також профілактичні вироби з унікального матеріалу ComfortGel.

Якщо для придбання ортеза потрібна додаткова консультація, то наші фахівці з медичною освітою нададуть всю необхідну інформацію і допоможуть Вам з вибором.