Що таке стільчик-туалет для інвалідів?

Стілець-туалет – спеціальний санітарно-гігієнічний пристрій для спрощеного догляду за літніми людьми та хворими з порушеннями опорно-рухового апарату. Завдяки використанню цього виробу людина зможе самостійно справляти природні потреби, не витрачаючи багато сил на пересування, так як медичний стілець-туалет можна встановити поруч з ліжком.
Конструкція такого пристрою повторює форму звичайного стільця. Як правило, більшість моделей мають відкидні підлокітники, так і регульовані по висоті спинку і підголовник. Конструкцією також передбачено наявність судна – після випорожнення його можна швидко витягнути та помити.
Попередньо витягнувши судно з під сидіння, крісло-туалет також можна встановити на звичайний унітаз. Сидіння санітарного стільчика вище за сидіння унітазу, тому маломобільним людям буде легше на нього сідати і вставати.
Використання крісла-туалету особливо актуальне у домашніх умовах, коли під рукою немає спеціального медичного обладнання. Сучасні вироби виготовляються із безпечних міцних матеріалів, що відповідають санітарним нормам. Посилена конструкція санітарних пристроїв здатна витримувати регулярні навантаження.

Як використовувати стільчик-туалет?

При виборі санітарного випорожнення потрібно враховувати як параметри людини, якому воно призначене, а й особливості простору, де буде встановлено виріб. Заздалегідь підготуйте під нього місце, зважаючи на те, чи зможе хворий сам користуватися туалетом, чи йому буде потрібна допомога сторонніх.
Простір поруч із виробом потрібно звільнити від зайвих предметів: не повинно бути гострих кутів, перепадів по висоті рівня покриття для підлоги і т.д.
Перед використанням переконайтеся, що стілець-туалет є максимально стійким. Ну і, звичайно ж, стежте за чистотою ємності, що знімається. Спорожняти її потрібно після кожного сечовипускання чи дефекації. Для миття чаші використовуються антибактеріальні засоби, що вбивають неприємний запах та мікроби. Також слідкуйте за чистотою самого стільчика, щоб запобігти розмноженню бактерій та появі подразнення на шкірі пацієнта. Максимальне навантаження, яке може витримати пристрій, і його ціна залежить від моделі виробу.

Класифікація туалетів для інвалідів

Залежно від можливості участі людини в процесі:

  • активний тип - пацієнт потребує сторонньої допомоги;
  • активно-пасивний тип - для людей, які можуть трохи пересуватися самостійно.
  • Крісло-туалет за призначенням - з коліщатками, ніжками і з санітарним оснащенням.
  • Універсальні стільця-туалети, які використовують, як сидіння-унітаз і для прийому гігієнічних процедур.

Як правильно вибрати крісло-туалет?

туалет для інвалідаВ інтернет-магазині медтехніки Ortop є багато різноманітних моделей. Чим же керуватися, вибираючи туалет для інвалідів? Які критерії враховувати при цьому? Давайте розберемося в цьому питанні.

Роблячи вибір відповідної моделі, обов'язково потрібно враховувати її технічні характеристики, а також призначення. При цьому важливе передбачуване навантаження на стілець, особливо хвороби конкретного пацієнта, розмір прорізу, присутність в моделі підлокітників, рівень сидіння і багато інших характеристик.

Обов'язково визначте місце використання стільця-туалету - чи буде він потребуватиме частого переміщення або все ж частіше стояти на місці. Якщо пристосування буде використовуватися в домашніх умовах, причому в різних кімнатах, то найкращий варіант - крісло на коліщатках. Якщо людина прикута до ліжка і самостійно не зможе сідати на туалет, купуйте біотуалет з відкидними підлокітниками - так буде набагато легше тому, хто доглядає за хворим. У разі, коли пацієнт може сам дійти до туалету, вибирайте опорну раму на унітаз.

Обов'язково необхідно враховувати масу тіла хворого. Залежно від цього є моделі, що витримують масу до 120 кг і до 200 кг. Майже кожен туалетний стілець може регулюватися по висоті - це сприяє його більш комфортному використанню. Важливу роль в конструкції мають підлокітники. Тим хворим, які самі можуть сісти на стілець, можна вибрати модель з простими підлокітниками. Якщо ж людина не може сідати самостійно - можна вибрати крісло з відкидними підлокітниками.

При виборі не забувайте врахувати необхідність транспортування. Для цього оптимальним варіантом буде модель, оснащена рамою. Вона займає мало місця, тому зручна при транспортуванні. Додаткового зручності надає м'яка спинка, підлокітники.

Де купити стілець туалет?

Купити крісло стілець з санітарним оснащенням або для літніх людей можна в нашому медмагазині Ortop. На сайті надані туалетні стільці як вітчизняних, так і зарубіжних брендів. Виготовлені всі вони з міцних матеріалів, завдяки чому можна правильно обробляти виріб. Своє замовлення Ви можете оформити по телефону або онлайн. Доставка здійснюється по всій території України, в межах Києва вона безкоштовна. Звертайтеся, ми чекаємо Вас!