Для чого потрібні масажні ортопедичні килимки?

Процедура масажу стоп для оздоровлення організму відома людству вже більше 2000 років. Вважається, що традиційний точковий масаж з унікальним лікувальним впливом прийшов до нас з Китаю, однак згадки про нього зустрічаються також в стародавній спадщині Індії, Єгипту, племен Майя.

У сучасній медицині існує багато способів впливу на ступні, але більшість фахівців з масажу сходяться на думці, що повноцінний ефект можливий не при роботі з одиничними зонами, а з усією поверхнею стопи. Саме такий  комплексний вплив і є принципом роботи ортопедичних килимків.

Ортопедичні килимки рекомендовані для:

 • профілактики дитячої плоскостопості;
 • профілактики варикозного розширення вен у дорослих;
 • усунення больових симптомів в ногах;
 • усунення наслідків втоми і набряклості кінцівок;
 • тренування суглобів;
 • зміцнення і оздоровлення м'язів і зв'язок гомілок і стоп;
 • нормалізації роботи внутрішніх органів, за рахунок впливу на біологічно активні точки стоп.

Види масажних килимків

У будь-яких видах ортопедичних масажних виробів конструкція складається з основи (каучук, льон, синтетика) і елементів впливу (голки, пластикові накладки, морська галька і т. д.).

В інтернет-медмагазині Оrtop ви можете замовити ортопедичні килимки різних видів:

 • акупунктурні масажні килимки;
 • масажні доріжки з дерев'яними "їжачками";
 • килимки з камінчиками, шипами, голками або горбками;
 • дитячі килимки пазли.

Остання категорія користується найбільшим попитом, а відгуки про подібну продукцію носять виключно позитивний характер. Дитячі ортопедичні килимки абсолютно безпечні і надзвичайно ефективні за умови регулярного застосування за призначенням.

Дитячі ортопедичні килимки пазли

Вроджені або набуті проблеми зі стопами у дітей нерідко стають причиною серйозних захворювань. Деформація стоп може спричинити за собою викривлення хребта, артрити нижніх кінцівок, артрози і цілий букет інших проблем.

Ортопедичний килимок для дітей представляє собою комбінацію різнорідних елементів (виступаючих частин) на прогумованій підставі. Килимок для масажу може складатися за принципом пазла в квадрат, прямокутник, вузьку довгу доріжку і так далі. Для виробництва подібних виробів беруть виключно безпечні, екологічно чисті матеріали, такі як силікон або каучук.

Особливістю масажних килимків для діток є їх яскравий, привабливий вигляд. Виробники з України і не тільки обов'язково використовують яскраву колірну гамму або оригінальні форми і обриси.

Переваги орто килимків для дітей:

Допомога в правильному формуванні зводу стопи в період, коли опорно-руховий апарат малюка легко піддається коригуванню.

Тонізація шкіри за допомогою рельєфних виступів.

Здатність, завдяки привабливому дизайну, перетворювати лікувальну фізкультуру в приємну, захоплюючу гру.

Стимулювання діяльності мозку дитини за допомогою впливу на нервові закінчення ступні.

Зміцнення кісток і суглобів дитини.

Підвищення імунітету завдяки загальнозміцнюючому масажу, поліпшення настрою і самопочуття після ранкових занять.

Масажні килимки особливо корисні діткам з таким поширеним захворюванням, як дисплазія тазостегнових суглобів. Щоденний масаж, як частина комплексного лікування, сприяє нормалізації кровообігу, допомагає малюкам навчитися впевненіше стояти на ногах і ходити.

Як правильно займатися з масажним килимком?

Максимальну користь масаж стоп приносить за умови регулярних занять. Тривалість і особливості вправ з орто килимком визначається специфікою проблем, що підлягають корекції.

Протипоказання до такого масажу мінімальні. Це можуть бути тільки відкриті, незагоєні рани на поверхні стоп або грибкові захворювання. Грибкові ураження, втім, не є приводом відмовитися від масажу, вони вимагають всього лише строго індивідуального користування ортопедичним килимком.

Бажано починати вправи (босоніж або в шкарпетках) з декількох хвилин і поступово збільшувати їх тривалість до появи приглушених больових відчуттів. Масажний килимок повинен лежати на рівній поверхні. Можна ходити на місці, переступати з боку на бік, підніматися на носки, пересуватися на п'ятах, виконувати м'які стрибки - конкретний список вправ вам порекомендує ваш лікар ортопед.

Масажні подушки

Масажні подушки - це прості, але дуже ефективні і прийнятні за ціною масажери. Застосовувати їх можна де завгодно. Популярність цього виду універсальних у використанні масажерів веде до збільшення числа їх моделей. Різні варіанти мають різні характеристики, специфіку яких необхідно враховувати при покупці.

Подібні масажери надають більш ефективну стимуляцію конкретних точок, ніж класична мануальна терапія, але поступаються їй за площею впливу. Зате компактні розміри масажної подушки, як свідчать відгуки користувачів, дають можливість користуватися нею в будь-яких умовах - вдома на дивані, на кріслі в офісі, в машині в поїздці, у ванній і спортзал.

Масажна подушка широко використовується для:

 • інтенсивного розслаблюючого масажу;
 • зняття напруги, усунення втоми і больового синдрому в області плечей і шиї;
 • активізації кровообігу;
 • тонізації м'язів в різних зонах тіла;
 • зміцнення черевного преса і сідничних м'язів;
 • підтримки правильної постави.

Легкі і мобільні масажні подушки можуть відрізнятися між собою потужністю, дизайном, технічними характеристиками і видами масажу. Рекомендуємо звернути увагу на високоякісні  в Україні і в усьому світі масажери фірми BEURER (Німеччина).

Аплікатор Кузнєцова

Аплікатор Кузнєцова (також називається: іглоапплікатор, іплікатор Кузнєцова, голчастий аплікатор, йога-мат) є засобом рефлексотерапевтичного впливу на організм людини, представляючи собою гнучку пластмасову пластину або еластичний ремінь з великою кількістю шипів, накладаються з натиском на яку-небудь ділянку тіла з оздоровчої метою.

Використовується для:

- заспокоєння нервової системи,

- розслаблення м'язів,

- нормалізації сну,

- поліпшення кровообігу і трофіки тканин,

- зняття больового синдрому при остеохондрозі шийного і грудного відділів хребта,

- стимуляції регенерації шкіри і збільшення її пружності,

- лікування і профілактики целюліту,

- стимуляції процесів розщеплення жирових відкладень.

Масажні м'ячі

Масажні м'ячі, виготовлені з високоміцних матеріалів і наповнені повітрям, покриті закругленими шипами, які ефективно масажують частини тіла, не завдаючи ані найменшої шкоди шкірі. Переваги подібного масажера наступні:

 • підвищення загального тонусу організму;
 • поліпшення кровообігу;
 • стимуляція відчуття дотику;
 • можливість самостійного регулювання тиску всередині масажера;
 • якісна релаксація;
 • прискорення капілярного кровотоку;
 • поліпшення перцепції.

Дуже часто м'ячі масажери призначають як профілактичний засіб, для масажу рефлекторних зон, як інструмент мобілізації після операцій і травм. Масажні м'ячики широко використовуються в лікуванні і профілактиці целюліту, а також для масажу немовлят. Цей масажер по праву вважається універсальним, а популярності йому додає ще й абсолютно доступна ціна.