Медичні ліжка: основні види та особливості вибору

Якщо у людини виникають труднощі зі здоров'ям, то велика частина його часу проходить саме в лежачому режимі. Дуже важливо забезпечити пацієнту максимальний комфорт і найкращі умови. Допомогти в цьому можуть медичні ліжка для лежачих хворих. Це функціональні вироби, що складається з декількох секцій, завдяки грамотному і своєчасному регулюванню яких, можна полегшити перебіг хвороби, а також виключити можливість появи ускладнень (наприклад: виникнення пролежнів і застійних процесів). Універсальні, зручні і дуже надійні, вони не тільки забезпечать комфорт для пацієнта, але і спростять процес догляду за ним.

Ліжка підійдуть для різних категорій хворих:

  1. для людей з обмеженими фізичними можливостями;
  2. пацієнтів в післяопераційний період;
  3. для людей з іншими проблемами здоров'я.

Якщо у вас виникла необхідність купити багатофункціональне ліжко для інвалідів або лежачих хворих в Києві - зверніться в інтернет-магазин медтехніки Ortop. Ми пропонуємо тільки якісне медичне обладнання від відомих виробників. У нас ви зможете недорого придбати не тільки ортопедичне ліжко для лежачих хворих, але і ліжко-трансформер, а також медичне ліжко з туалетом для паралізованого пацієнта.

Які бувають медичні ліжка для лежачих хворих?

ліжко для лежачих хворихЩоб вибрати якісну і найбільш підходящу модель медичного ліжка серед величезного розмаїття моделей, важливо враховувати основні параметри підбору. Класифікувати їх можна за особливостями конструкції, серед яких можна виділити наступні:

  • кількість секцій: максимально їх може бути 4. Від їх кількості в конструкції ліжка залежить можливість хворого приймати ту чи іншу позу;
  • тип приводу: він не тільки впливає на кути нахилу секцій, а й на час, а також зусилля, витрачені на модифікацію ліжка.

Виділимо наступні основні види медичних ліжок в залежності від типу приводу:

Механічні медичні ліжка. Група відрізняється простотою своєї конструкції і комфортабельністю. Можна знайти, як моделі з деревом, так і виключно металеві вироби. Конструкція складається з декількох секцій (2 або 3). Нахил виробу регулюється в ручному режимі. Для цього необхідно підняти секцію, зафіксувавши її в потрібному положенні спеціальним фіксатором. Підняття секцій виконується за допомогою ручок.

 

Конструкції з Пневмопружани. Подібні ліжка оснащені Пневмопружиною, яка служить для регулювання кута нахилу секції. Гідравлічний привід забезпечує поздовжній нахил всієї ліжка в такий стан, коли голова і плечі пацієнта виявляються нижче таза, а потім повертає виріб в стандартну позицію.

Лікарняні ліжка з черв'ячним приводом. Тут зміна кута нахилу секцій здійснюється за допомогою гвинтових важелів, які приводяться в дію стараннями людини.

Функціональні медичні ліжка з електроприводом. Дана категорія характеризується тим, що надає можливість регулювати нахил в автоматичному режимі. А регулює положення секцій спеціальний пульт управління. Це дозволяє вибирати оптимальні кути і в швидкому режимі змінювати положення. Ліжко з електричним приводом вважається найбільш практичним, так як хворий має можливість самостійно управляти нею, а також змінювати положення свого тіла без допомоги сторонніх. Крім того, подібні вироби полегшують рідним і медперсоналу догляд за лежачими пацієнтами. Робота приводного механізму виконується за рахунок мотора, який захований в конструкцію ліжка. Завдяки йому здійснюється послідовний або одночасний підйом як однієї, так і декількох секцій.

Відвідавши наш інтернет-магазин, ви зможете придбати як механічне медичне ліжко для лежачих хворих, так і функціональне з електричним регулюванням. Хоча моделі, оснащені електроприводом, відрізняються більш високою ціною, ніж механічні вироби, але вони характеризуються великим функціоналом і технічними можливостями.

Механічні і функціональні медичні ліжка: фактори вибору

Коли ви вибираєте виріб, то варто орієнтуватися на те, наскільки він піддійте людині. Відштовхуючись від цього, і приймається остаточне рішення про покупку.

Які фактори варто врахувати при виборі медичної ліжка для дому?

  • Розміри. Один з ключових моментів, адже іноді габарити пацієнта бувають досить великими. Орієнтуйтеся на комфорт лежачого хворого і його фізіологічні особливості.
  • Конструкція. Вивчіть, скільки секцій має модель, і які існують можливості по нахилу. Часом хворому необхідна спинка і додаткові пристосування.
  • Матеріал. Більшість медичних ліжок роблять з металу. Окремі моделі також оснащені дерев'яними вставками і ламелями.
  • Максимальне навантаження. Медичні ортопедичні ліжка здатні витримувати навантаження до 250 кг. Можна знайти варіант з більш скромним показником за більш доступною ціною.
  • Додаткові комплектуючі. Для більшої зручності та комфорту пацієнта лікарняне ліжко може обладнуватися додатковими елементами конструкції: знімними бічними решітками, торцевими панелями, спеціальними поручнями для підтягування, а також тренажерами для розробки верхніх або нижніх кінцівок.

 

Яке медичне ліжко вибрати, вирішувати вам. Але, разом з ним не забудьте придбати спеціальний матрац, так як звичайний аналог тут не підійде. Він підбирається під певну модель медичного ліжка і також складається з секцій, що забезпечують цілісність всієї конструкції. Подібний виріб не тільки забезпечить рівномірний розподіл ваги пацієнта по всій поверхні, але і запобіжить застою крові на окремих ділянках тіла хворого.

Переваги медичних ліжок

Ліжко для лежачих хворих є багатофункціональним та незамінним атрибутом як у медичних закладах, так і вдома, де знаходяться знерухомлені люди, які потребують регулярного та делікатного догляду.
Використання таких пристроїв має свої незаперечні переваги:
● Практичність. Сучасні виробники виготовляють медичні ліжка із надійних високоякісних матеріалів, здатних витримувати регулярні навантаження, що гарантує їхню довговічність.
● Комфорт. І функціональні моделі з електроприводом, і механічні ліжка – всі вони здатні забезпечити належний рівень зручності хворому лежачому і тим, хто його доглядає. Вироби оснащені поручнями, ортопедичними чи протипролежневими матрацами. Також передбачено функції регулювання секцій під певне положення тіла пацієнта тощо.
● Функціональність. Багато ліжок, переважно з електроприводом, оснащені додатковими корисними функціями, що полегшують життя людини. Скористатися ними можна за допомогою пульта керування, який завжди знаходиться під рукою.
Переваги використання медичних ліжок давно високо оцінили не лише пацієнти, а й особи, які здійснюють догляд за ними, включаючи медпрацівників. Вироби оснащені коліщатками, що значно полегшує їхнє пересування у разі потреби.

 

Де купити медичне ліжко?

Знайти якісні та доступні медичні ліжка ви можете в супермаркеті здоров'я Ortop. Для наших клієнтів ми пропонуємо широкий асортимент кращих моделей зарубіжних виробників. Все що вам залишається - це просто замовити товар або аксесуари до медичних ліжок на нашому сайті. Ви можете зробити це, заповнивши форму покупця. Після обробки замовлення ми надішлемо вам всі деталі про доставку та оплату. Покупцеві надається кілька опцій для здійснення оплати (готівкою кур'єру, банківський переказ, готівкою в відділенні). Ми пропонуємо своїм клієнтам безкоштовну доставку по Києву. У регіонах товари можна отримати через «Нову Пошту». Якщо у вас виникли будь-які питання, то наші консультанти з радістю дадуть відповідь на них.