Ортопедичні устілки для дітей найкраще купувати після консультації з лікарем-ортопедом. Купувати їх варто для кожної конкретної пари взуття окремо, враховуючи її форму і тип. У дітей часто буває досить високий підйом стопи, тому обов'язково прослідкуйте, щоб виріб не виявився занадто товстим. В цьому випадку нозі буде тісно, ​​а це може звести нанівець весь позитивний ефект.

Ортопедичні устілки для дітей, на що звернути увагу?

Будь-яка ортопедична устілка виконує функцію супінації, тобто зміщення стопи дитини всередину. Цей зсув дозволяє підтримувати ногу в правильному фізіологічному положенні, коли дитина стоїть чи ходить. У людської стопи є два зводи: подовжній і поперечний. Супінатори створюють необхідну протекцію по цих лініях, підтримуючи склепіння стоп, або формують їх.

Рекомендуємо звернути увагу на каркасні устілки в разі, якщо ваша дитина не дуже рухлива. Вони також підійдуть, якщо мова йде про взуття, в якому дитина відвідує заняття, не пов'язані з фізичною активністю, більше стоїть і ходить, ніж бігає. Їх товщина менше, ніж у без каркасних, а значить, вони з більшою ймовірністю підійдуть для будь-якої пари повсякденного взуття.

Дитячі ортопедичні устілкиЯкщо проблема, яку ви прагнете вирішити за допомогою ортопедичних устілок, пов'язана з сильним дискомфортом або навіть болем, придбайте м'які устілки. Відсутність жорсткого каркаса робить їх більш комфортними в експлуатації, хоч і додає товщину. Такі устілки доцільно використовувати для спортивного взуття. Найбільш ефективно тиск на стопу розподіляють двошарові устілки, тим самим знімаючи навантаження на болючі місця. Якщо двошарові не поміщаються, можна взяти одношарові.

Профілактика плоскостопості і різних деформацій стопи необхідна кожній дитині. Для цього існують спеціальні устілки, спрямовані на запобігання появі дефектів. Починати їх використання потрібно з перших кроків вашого сина чи дочки.

Супінатори ортопедичних устілок покликані створювати необхідну протекцію під час тривалих навантажень, попереджаючи судоми або біль в ногах, ранні артрози і остеохондроз хребта. Завдяки правильному положенню стопи, оптимізується кровообіг ніг. Устілки добре справляються з болем при різних захворюваннях опорно-рухової системи.

Наші устілки будуть корисні для ефективної корекції поздовжньої, поперечної або комбінованої плоскостопості, вальгусної деформації, втоми і набряклості ніг.
Застосування ортопедичних устілок важливо поєднувати з іншими терапевтичними заходами: масажем, фізіотерапією, лікувальними вправами. Починати можна тільки після консультації з лікарем. Правильна діагностика зможе визначити різновид патології, якщо така є, і ступінь її тяжкості. При призначенні лікування ортопед враховує основну причину розвитку захворювання і вік пацієнта.

Як правильно використовувати устілки?

Після придбання лікувальних устілок видаліть з обраної для їх носіння взуття заводську устілку, встановіть ортопедичний виріб і взуйте дитину. Використання каркасних устілок з жорстким супінатором рекомендується починати поступово. Нехай дитина починає їх носити по 3-4 години щодня, щоб його опорно-рухова система звикла до коригуючого ефекту. У перший тиждень постарайтеся захистити дитину від інтенсивних фізичних навантажень під час носіння.

До без каркасних устілок ноги звикають швидше, тому їх можете сміливо вкладати в дитяче взуття на цілий день. Але все ж не варто в перший час старатися з бігом або будь-якою іншою фізкультурою. Починайте з малого, поступово збільшуючи навантаження.

Якщо після 1-2 тижнів використання вироби дитина все ще відчуває дискомфорт, зверніться до лікаря.

У правильно підібраних і встановлених ортопедичних устілок немає ніяких протипоказань!