Ортопедичні устілки при плоскостопості - реальна допомога для ваших ніг

Більшість людей, яким в силу тих чи інших обставин доводиться багато рухатися, піддають свої стопи сильному навантаженню. Дана ситуація ускладнюється ще тим, що мало хто може дозволити собі покупку правильною і якісного взуття. Через це ноги починають боліти, з'являється втома, відчуття дискомфорту і тяжкості. Вирішити цю проблему можна за допомогою ортопедичних устілок. Особливо ці пристосування корисні людям, що страждають від плоскостопості та інших ортопедичних проблем, а також спортсменам, які відчувають надмірні фізичні навантаження. Ортопедичні устілки дуже важливі на ранній стадії виявлення плоскостопості у дітей. У дитячому віці набагато простіше виправити деформацію стопи і забезпечити дитині нормальний розвиток.

 

Ортопедичні устілки при плоскостопості: види і особливості моделей

Ортопедичні устілки від плоскостопостіПлоскостопість може бути викликана рядом причин, основними з яких є: вроджена патологія, надмірні навантаження, носіння неправильного і незручного взуття, а також порушення обміну речовин. Все це впливає на стан кісток, зв'язок і м'язів наших ніг і в підсумку призводить до деформації не тільки стопи, але і постави. Не варто цим нехтувати, тим більше що дана проблема цілком вирішувана. Потрібно всього лише забезпечити ногам додаткову підтримку за допомогою ортопедичних устілок.

 

Ортопедичні устілки при плоскостопості - це спеціальні вставки, призначені для корекції порушень анатомії стопи і застосовуються як лікувально-профілактичний засіб. За допомогою підтримки склепінь стопи під час носіння устілок забезпечується формування мінімального навантаження на всі суглоби нижніх кінцівок і хребетний стовп.

Придбати ортопедичні устілки проти плоскостопості дуже легко, адже жителям великих міст доступний широкий вибір товарів, чого не скажеш про невеликих населених пунктах. Але завдяки Інтернету ви зможете замовити будь-яку продукцію в найвіддаленіший регіон.

Вибираючи ортопедичні устілки, необхідно відштовхуватися від наступних параметрів:

 • розмір: устілки, виготовлені різними виробниками, можуть трохи відрізнятися за своїми параметрами. Перш ніж купити ортопедичні устілки для плоскостопості, важливо ознайомитися з їх розмірами і формою яка вам підходить;
 • матеріал: для виготовлення даного виду продукції зазвичай використовують такі матеріали, як пробка, гель, гума, шкіра. Кожен тип має свої унікальні переваги і недоліки. Так, наприклад, пробкові устілки набагато краще забезпечують підтримку і амортизацію, гель хороший для амортизації і зняття напруги, шкіра приємна на дотик і гарантує хорошу амортизацію, в той час як гума також має відмінну амортизацію і до того ж вона довговічніша;
 • тип: ортопедичні устілки бувають на всю довжину стопи або ж можуть становити 3/4 від необхідного розміру взуття. Крім того, існують спеціальні вкладиші під п'яту або звід ступні;
 • щільність: виробники ортопедичної продукції пропонують жорсткі, напівтверді і м'які устілки.

Ортопедичні устілки бувають наступних видів:

 • профілактичні: сама назва говорить про цілі даної продукції. Такі ортопедичні вироби допомагають запобігти розвитку плоскостопості. Рекомендуються людям, що зазнають постійні фізичні навантаження, а також для профілактики плоскостопості у дітей і дорослих. Профілактичні устілки досить м'які і легко підлаштовуються під анатомічні особливості кожної людини, формують правильне положення стопи і сприяють зменшенню навантаження;
 • коригувальні: такі устілки використовують в лікувальних цілях, коли необхідно виправити наявну деформацію стопи. Використовують як при поздовжньому, так і при поперечному плоскостопості. Для цих цілей застосовують напівтверді і жорсткі ортопедичні устілки. Вони надають лікувальний ефект, полегшують роботу зв'язок і м'язів ступні, допомагають утримувати ногу в правильному положенні і не дозволяють їй деформуватися під дією навантажень;
 • при порушенні обміну речовин: для людей, які страждають на цукровий діабет, існують особливі ортопедичні устілки. У даній категорії людей дуже чутливі нервові закінчення на стопі, що призводить до частих натоптишів і мозолів. Устілки для діабетиків виготовляють з м'яких матеріалів з використанням гелевого шару, що приймає форму стопи;
 • дитячі: устілки для дітей суттєво нічим не відрізняються від дорослих. Лікарі-ортопеди рекомендують батькам придбати такі вкладиші для взуття при появі перших ознак плоскостопості. Дитячі устілки не викликають дискомфорту в процесі ходьби і сприяють нормальному формуванню стопи з самого раннього віку.

Перш ніж купувати ортопедичні устілки, необхідно зрозуміти з якою формою плоскостопості ви зіткнулися, і вже в залежності від виду та ступеня деформації підбирати для себе ортопедичні вироби. Устілки при поперечній плоскостопості повинні мати розмежувач пальців і п'ятковий коректор, а наявність спеціального вкладиша дозволить відкоригувати вигин поперечного зводу. При поздовжній плоскостопості лікувальні устілки будуть виконані у формі клинів, що сприяють формуванню правильної постанові ноги при ходьбі. Супінатори піднімуть стопу і зафіксують її в правильній фізіологічній формі. Більш складні устілки будуть потрібні для комбінованої форми плоскостопості. Такі вироби найкраще виготовляти за індивідуальним замовленням.

Наскільки ефективним є застосування ортопедичних устілок при плоскостопості?

Ортопедичні устілки від плоскостопостіЧи можна виправити плоскостопість? Це питання цікавить багатьох, хто зіткнувся з цією проблемою і відповідь на нього буде позитивною. Проблема плоскої стопи вирішувана, але на її успішне усунення впливатимуть такі чинники:

 • ступінь плоскостопості;
 • вік людини;
 • наявність деформації ніг;
 • правильно підібране взуття і ортопедичні устілки;
 • виконання всіх лікувальних заходів, в тому числі вправ, спрямованих на виправлення плоскостопості.

Виправити плоскостопість найлегше в дитячому віці. Стопа дитини більш податлива до корекції. У процесі росту дитини кістки стопи мають шанс на правильне формування. Головне - вчасно помітити проблему і докласти максимум зусиль для її виправлення. Носити ортопедичні устілки можна з самого раннього віку, як тільки дитина впевнено почне ходити. Чим раніше ви це зробите, тим більше шансів на виправлення даної проблеми.

Дорослій людині повністю виправити плоскостопість буде набагато складніше. Ортопедичні устілки в тому випадку, виконують функцію підтримки зводу стопи. Вони допомагають зафіксувати ногу в правильному положенні, запобігають прогресуючому розвитку плоскостопості, а також усувають інші захворювання, викликані уплощенням стопи.

Устілки також рекомендується носити під час вагітності. При виношуванні дитини збільшується навантаження на стопи, що призводить до виникнення больового синдрому, уникнути якого допоможуть ортопедичні устілки.

Де купити ортопедичні устілки від плоскостопості?

Ви можете купить устілки від плоскостопості в медмагазині "Ортоп" по самій вигідній ціні. Асортимент товарів представлений продукцією як зарубіжних, так і вітчизняних виробників. Передбачена доставка товару в усі міста України. Порівнявши наші ціни на устілки з аналогічними виробами, ви зрозумієте, наскільки вигідно з нами співпрацювати.